anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie wyświetla się, że klient wpłacił pieniądze

MAMY ROZWIĄZANIE!
mateusz41219
#7 Wielbiciel#

Sprzedałem przedmiot, przyszedł mi e-mail od allegro, że klient dokonał wpłaty i mogę wysłać przedmiot. Wysłałem przedmiot lecz moje środki na PayU i Przelewy24 wynoszą 0 zł. Nie miałem ustawionych Przelewów24 podczas sprzedaży, ustawiłem je po transakcji, moje konto jest weryfikowane już 4 dzień, status "W trakcie weryfikacji" środki 0.00zł, Czekamy na Twój przelew (1,01 zł). Przelewy zrobiłem już 2 i za jeden dostałem zwrot na konto. Co mam w takiej sytuacji zrobić?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
LEW433
#21 Demiurg#

Po pierwsze środki po wpłacie muszą być tu, wcześniej nie wysyłasz: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

aktywacja Przelewy24 trwa 5 dni, tam jest więcej rzeczy potrzebnych żeby się udało, nie było że masz przesłać zdjęcia dowodu? jeżeli długo trwa to zapytaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1588cdd0-0680-4a7f-a68c-8e1864769ebb

oznacz moderatorów
mateusz41219
#7 Wielbiciel#

Pierwszy link przenosi do menu pomocy, odnośnie weryfikacji dowodu było, że jeżeli jestem osobą fizyczną mogę tylko wypełnić formularz więc tak też zrobiłem.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Więc dopytaj na czacie.

oznacz moderatorów
mateusz41219
#7 Wielbiciel#

Pisanie z botem nie jest najlepszą rzeczą. Napisał, żebym sprawdził status płatności, w statusie jest, że jest ROZPOCZĘTA. Odpisał, że w takim przypadku pieniądze są między bankami albo kupujący nie wysłał. Tylko pytanie, jeżeli nie wysłał tych pieniędzy to czemu dostałem mail, że wpłynęły środki od kupującego i mogę wysyłać przedmiot

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

Jak piszesz z botem, to mu nie odpowiadaj. Napisz tylko poproszę o doradcę,  a ten bot przekaże ta informacją i będziesz mógł pisać nie z botem  tylko z pracownikiem allegro. 

oznacz moderatorów
mateusz41219
#7 Wielbiciel#

No to właśnie się dowiedziałem, że straciłem 800zł bo zgodnie z mailem, który dostałem wysłałem przedmiot bo "Wpłynęły środki od kupującego i mogę dostarczyć zamówienie". Mogę coś w takiej sytuacji zrobić czy jedyną pomoc jaka mogę dostać to korekta PROWIZJI, żebym nie musiał dodatkowo do tego płacić 64zł za sprzedaż przedmiotu, za który nikt nie zapłacił??

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@mateusz41219 Mail mailem sprawdzaj kasę na koncie.😁

oznacz moderatorów
mateusz41219
#7 Wielbiciel#

Nie miałem zrobionych tych Przelewów24 więc wyszedłem z założenia, że te pieniądze ma teraz allegro. Pierwszy raz sprzedaje tutaj chyba cokolwiek więc się za bardzo nie znam.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mateusz41219 Kontaktowałeś się z nami na czacie i dostałeś od naszego pracownika potwierdzenie, że ta wiadomość jest fałszywa wraz z informacją, abyś nie realizował tego zamówienia. Dostałeś również informację, że skontaktujemy się z Tobą w sprawie zwrotu prowizji, więc czy masz do nas jeszcze jakieś pytania? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
mateusz41219
#7 Wielbiciel#

Kontakt na czacie był dziś równolegle z tym postem na forum. Nie mam więcej pytań

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@mateusz41219 Czy masz aktywowane czy nie to jak kupujący zapłaci przez AF to środki zawsze muszą być tu: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mateusz41219 Czy możesz przesłać tutaj zdjęcie lub zrzut tej wiadomości o wpłacie, którą otrzymałeś? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
mateusz41219
#7 Wielbiciel#

12312312sd3123.png

oznacz moderatorów
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

To nie jest mail od allegro. Zawsze profilaktycznie sprawdzaj najpierw w AF czy są pieniądze. Kilka lat temu też mnie próbowali tak zrobić i nawyk sprawdzania mnie uratował.... Teraz to tylko policja.

oznacz moderatorów
mateusz41219
#7 Wielbiciel#

No to pechowo, policja nic nie da, nie ma żadnych danych konkretnych. 

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Jak to się mówi - "móka jak siemasz Wiktor" 😕

Allegro powinno na stronie głównej wyświetlać komunikat i zresztą wszędzie na portalu, że tylko wpłata widniejąca w allegro finanse zobowiązuje do wysyłki towaru tak aby allegrowicze którzy nie sprzedają często nie dali nabijać się w butelkę.

Niestety nie jesteś pierwszym którego oszukano w ostatnim czasie.

oznacz moderatorów
mateusz41219
#7 Wielbiciel#

A jest jakaś opcja, żeby uzyskać od allegro jakieś dane o tym gościu bo domyślam się ze skoro robił zakup na „kup teraz” to jakieś konto bankowe mial podłączone a u mnie się wyświetla jedynie ze ma z alior banku 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mateusz41219 Dane i informacje, które posiadamy, możemy przekazać tylko na wniosek odpowiednich organów ścigania, więc jeśli złożysz zawiadomienie na policji w tej sprawie, funkcjonariusze na pewno się z nami skontaktują. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów