anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebrana przesyłka pobraniowa

Space-Explorer
#7 Wielbiciel#

Witam

Mam następujący problem.

Kupujacy zakupił odemnie wczoraj przedmiot.

Wybrał opcje płatności przy odbiorze.

Dziś zobaczyłem na stronie trackingu przesyłki że kupujący odmówił odbioru zakupionego przedmiotu.

Przedmiot wróci do mnie jutro i wystawie go ponownie.

Pytanie w jaki sposób odzyskać od kupującego koszty które poniosłem przez pakowanie, wysłanie paczki i jej odbiór z trasy powrotnej?

Kwota nie mała bo ok. 35zł.

Czy jest jakaś szansa na odzyskanie tych pieniędzy od kupującego? 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mdrogeria
#21 Demiurg#

Space-Explorer tak , z powództwa cywilnego  ,nie oferuj pobrań unikniesz podobnych sytuacji .

oznacz moderatorów

Space-Explorer
#7 Wielbiciel#

Wyłączenie opcji pobrań pewnie zmniejszy moje szanse na sprzedaż przedmiotów.

(Taki typowy wybór między dżumą a cholerą 🙂 )

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Space-Explorer Koszty wysyłek (nie pakowania) powinien Ci zwrócić kupujący dobrowolnie, jeśli tego nie zrobi, tylko sąd. 

Jeśli kupującym jest konsument, który odstąpił od umowy, powinien Ci zwrócić tylko koszt powrotu paczki. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Space-Explorer Nie ma określonego terminu na rozpatrzenie wniosku. Są rozpatrywane w kolejności po wpłynięciu. Gdyby trwało to zbyt długo, pisz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=7f980b3b-184b-4f4a-9ad4-7e833245df10

Na marginesie - kiedyś, po moim pytaniu o zdrowie psychiczne niektórych użytkowników Allegro odpowiedziało mi, że tego nie sprawdza, czyli każdy, zdrowy i chory psychicznie jest traktowany tak samo 🙂 

oznacz moderatorów

Space-Explorer
#7 Wielbiciel#

Ok , dzięki za pomoc 🙂

Spróbuję jeszcze wysłać wiadomość do kupującego z prośbą o pokrycie kosztów wysyłki.

Na wszelki wypadek dodałem go już na czarną listę i raczej zakupów u mnie nie zrobi...

oznacz moderatorów

Space-Explorer
#7 Wielbiciel#

Zadam jeszcze ostatnie pytanie odnośnie zwrotu.

Czy żeby go otrzymać to muszę go najpierw opłacić czy allegro zdejmie mi go zwyczajnie z listy do opłacenia?

(Wniosek złożyłem i aktualnie w należnościach dla Allegro mam -28,00zł)

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Space-Explorer Pamiętaj że zwrot paczki też nie jest darmowy.. zapłacisz dwa razy za przesyłkę.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Space-Explorer
#7 Wielbiciel#

Wiem .

13.99zł

oznacz moderatorów

reboot23
#11 Animator#

Przyznam, że trochę nie do końca jestem w stanie uwierzyć, że jest tylko jedna próba doręczenia paczki pobraniowej. Na poczcie jest awizo, a u kurierów zawsze jest kolejna próba.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@reboot23Kolejna próba doręczenia jest wtedy kiedy adresata nie będzie pod wskazanym adresem. Jeśli za pierwszym razem odmówi przyjęcia paczki to wraca ona od razu do nadawcy.

@Space-ExplorerPolecam zrezygnować całkowicie z paczek za pobraniem. Ja zrezygnowałem i mam spokój. Ileż to razy musiałem się dopraszać o zwrot kosztów...
Ponadto nie każdy wie ale wygląda to tak: przykładowo - ktoś kupuje przedmiot za 1500 zł za pobraniem. Przy pierwszym doręczeniu nie zastano nikogo w domu więc drugie doręczenie płatne chyba 15 zł. Za drugim razem klient odebrał paczkę ale postanowił zapłacić kartą i cyk - kolejne kilkanaście zł dopłaty a fakturę zapłacić musisz oczywiście TY.

oznacz moderatorów