anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nierówne traktowanie sprzedawaców na Allegro

blaiseh
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Wchodzę sobie na zwykłe Allegro w zakładkę mój asortyment i widzę taki komunikat

Zmień konto na firmowe

Od 30 maja opcję Faktura wybierzesz tylko na koncie firmowym.

W trwających ofertach niczego nie zmienimy, ale trzeba będzie wybrać opcję Nie wystawiam faktury, żeby:

  • zapisać zmiany w edytowanej ofercie
  • skorzystać z automatycznego wznawiania ofert.

Jeśli korzystasz z Allegro w ramach działalności gospodarczej i nadal chcesz pokazywać w ofertach, że wystawiasz faktury, zmień konto zwykłe na firmowe.

Ponieważ prowadzę działalność na ryczałcie i nie wrzucam faktury w koszty jest mi to obojętne, czy konto jest zwykłe, czy firmowe, a tu patrzę na zmiany w regulaminie i tak:

Najniższa prowizja pobierana od kont zwykłych w mojej kategorii wynosi 0,25 zł za sztukę, dla kont firmowych 0,30 zł za sztukę.

Zapowiadana jest podwyżka prowizji od sprzedaży na kontach firmowych (chyba od 18.07.2022) ale nie dotyczy to kont zwykłych.

Pytam co jest grane? Allegro wspiera szarą strefę i przechodzimy do szarej strefy żeby nie płacić wyższych prowizji?

A może czegoś nie kumam, jestem za słaby z ekonomii biznesu.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Wiele wątków jest tu na forum o tych zamianach, są to zamiany dla dobra nas wszystkich. Oczywiście że nie przekształcisz konta firmowego na zwykle, możesz tylko zamknąć albo Ci zamkną.😁

oznacz moderatorów

blaiseh
#9 Pomysłodawca#

Ale ja chciałem w drugą stronę, ze zwykłego na firmowe, tylko nie widzę w tym sensu. Mam płacić wyższe prowizje od sprzedaży tanizny, po co? Jak pisałem jestem na ryczałcie, nie wrzucam kosztów zakupów czy kosztów Allegro w koszty, a firm na ryczałcie jest całe mnóstwo.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Drobni sprzedawcy dla allegro stają się mało potrzebni . Wszystkie zmiany prędzej czy później zniszczą handel na tym portalu takim sprzedawcą a pozostaną tylko ci co robią największy obrót .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 pozostaną tylko ci co robią największy obrót 

Albo allegro przejmie asortyment i sami będą sprzedawać, do tego wszystko zmierza 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@kostas11 Większość asortymentu zapewne taki mogą mieć zamiar ale w mojej działce antyki-kolekcje to im szans nie daję ale wykluczyć tego nie mogę .     

oznacz moderatorów