anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obliczanie rentowności sklepu

Wtksklep
#7 Wielbiciel#

Witam , od jakiegoś czasu zacząłem sprzedawać na Allegro , ogólnie jak na początek jestem miło zaskoczony bo całkiem dobrze idzie 😉 Ale mam jeden taki mały problem , który mam nadzieje ktos bardziej doświadczony pomoże mi rozwiązać . Chodzi o to jak dobrze policzyć zysk z danego przedmiotu sprzedanego na allegro ? Jestem na vat , a więc chciałbym policzyć wiadomo wszystko tak zeby uwzględniało (podatek dochodowy) zwolniony jestem do 26 roku ż , vat , prowizje allegro , przyjmijmy 7%  . Dotychczas liczyłem to tak żeby było rentowne ale bez dokładnych sum . Teraz przyjmijmy , że kupuje produkt za 140,99 zł brutto i chciałbym na nim po sprzedaży i odliczeniu wszystkiego zarobić na czysto 50 zł  . Jak dobrze i prosto to wyliczyć ?

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kostas11
#21 Demiurg#

@Wtksklep jeśli chcesz na czysto zarobić 50 zł to dolicz do tego Vat + prowizję i koszty allegro ( smart, materiały do pakowania, obsługę ) i wyjdzie Ci jakieś 70 zł + 140,99 zł = 210,99

________
Κώστας
oznacz moderatorów

FalaPlanty
#10 Popularyzator#

Czyli jak dobrze rozumiem przedmiot ma kosztować 260,99 zł ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Wtksklep wróć policzyłem prowizję allegro tylko od marży, 50 zł + vat + 140,99 zł + 7 % + opłaty dodatkowe = 220 zł +\-

________
Κώστας
oznacz moderatorów

FalaPlanty
#10 Popularyzator#

No ale vat to liczymy od kwoty 220 zł nie od 50 zł

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@FalaPlanty skoro kupujesz brutto z Vat to już masz go w kosztach więc po co drugi raz ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

Hej. Kalkulator: koszty z prawej, a zakupy z lewej. "minus" potem "=" i policzone. Poszukaj online jakiegoś gotowca. Łatwe.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Wtksklep do tego co policzył Ci prawidłowo @kostas11 dolicz % NA !... jak to nazwać ,,trudnych klientów,,  oraz zwroty , a jak duży musisz kalkulować z miesiąca na miesiąc .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria i pewnie dużo więcej dojdzie, są koszty księgowej, auta, dowozu, zwrotów, reklamacji, pracowników, lokalowe itp itp itp 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TworczyImpuls
#7 Wielbiciel#

Ja używam profitboarda. Do liczenia rentowności sprzedaży w sam raz. A no i jak używasz adsów to też Ci je pokazuje.

oznacz moderatorów