anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena sprzedawcy - "Gwiazdki" - brak logiki w punktacji sprzedawcy.

-Outlet-Butik-
#9 Pomysłodawca#

Witam,

czy jakiś moderator wytłumaczy mi logikę i sprawiedliwość 'gwiazdek" ?

Na allegro sprzedaję mało - może z 200 paczek małej wartosci miesięcznie.

Mam "zapiętą" opcje dostawy od ruchu za 6,7 po dpd 

Klient kupuje na paczkomat - 8,99zł- i wywala mi 4 gwiazdki za koszt dostawy.

Kiedyś pisałem o tym do Allegro - otrzymałem odpowiedz- "że Klient ma prawo"

Kij ,że to najniższa opcja paczkomatu w tym kraju. Kij ,że mógł kupić np. na ruch to by miał "taniej'

Wywala mi 4 gwiazdki - ogólnie ocen mam mało w miesiącu - to punkty lecą mi na "pysk"

Jak to możliwe - ,że Klient ma prawo karać nas - za allegro ? Przecież to stawki wynegocjowane przez portal - czy się mylę ? 

Już nie wspomnę o programie SMART - też allegrowy - niech Klient kupi w ramach smart to ma za darmo.

 

Już nie wspomnę o bezzsensie procentowym - dostajesz z 80 komentarzy na "full" - potem z dwa na zaniżone gwiazdki i tracisz z 50% punktów ! Gdzie tu logika ? 

Jak można doprowadzić do takiej patologii - ,że Klient w ogóle ma opcję w takim przypadku oceny w tym obszarze ? Co innego jakbym dał wyższą stawkę ( nie 8,99 )

W takich przypadkach ( jak trzymasz się stawek )  - odgórnie powinno wskoczyć 5 gwiazdek.

Obecnie wyślesz mu za 8,99zł a Klient właduje Ci 1 gwiazdkę za koszt bo on uważa ,że to drogo bo chciałby za 1zł wysyłkę.

 A allegro odpisze - że miał prawo opinii....

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

VSPRINT_PL
#10 Popularyzator#

Załączam moderatorów, pomogą 🙂
@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 


Potrzebujesz wiedzy z zakresu zwiększania sprzedaży na Allegro?
Zajrzyj na nasz kanał na YouTube!
https://bit.ly/vSprintYT

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@-Outlet-Butik- 
Nie doszukuj się logiki tam gdzie jej nie ma (a zgodnie z tzw. "zasadami" Allegro: być nie powinno).
5* za koszt transportu ma zagwarantowany tylko SMART!
A Twoje 4* za 8.99zł. w Paczkomacie to jest i tak bardzo wysoka ocena w porównaniu z możliwą oceną na tylko jedną * za przesyłkę w całości na koszt Sprzedawcy.
Możesz postawić na edukację Kupujących (bo prawdopodobnie większość z nich nie ma jednak świadomości tego w jakim świetle się stawia):
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/za-negatyw-szybki-ban/m-p/319445/highligh...

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów