anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oceny od kupujących i algorytm ich naliczania - czy Allegro nie widzi, że to nie działa?

charczacy_ed
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry
Zacznę od przykładu (swojego)  :

Oferuję dość specyficzny towar, którego cena zmienia się w granicach 7-10 pln. Czyli tyle co nic. Najliczniejsze grupy klientów do przedział 15-18 i poniżej 15 lat.
Z powodu powiedzmy dość niefrasobliwego podejścia do  Allegro a także nie przywiązywania wagi do zakupu z powodu jego niskiej ceny tylko 5-10 % (!!!) z nich wystawia oceny. 90 % z nich nie zdaje sobie sprawy o istnieniu systemu Jakości Sprzedaży. Nie wiedzą jaki jest wpływ nie wystawienia komentarza albo że 4 gwiazdki to prawie jak negatyw.
Ale system tego nie wie - dla niego jesteśmy słabymi sprzedawcami.
Już tutaj widać błędne działanie sposobu naliczania "ocen od kupujących".
Dalej - patologia związana z wystawianiem negatywów przez konkurencję. Tutaj chyba nic nie muszę wyjaśniać. Do tego dochodzą bardzo wyśrubowane normy wymagane przez Allegro. I w jednej chwili "oceny od kupujących" zmieniają się na "nieakceptowalne".
Ja mam w "wystawionych ocenach" 98,7%, w tym 1 negatyw (czekam na reakcję Serwisu) i 1 polecenie ale z 3/5 i 3/5 (wystawione po 2 miesiącach od zakupu, bez słowa wyjaśnienia). Reszta pozytywy i 5/5 , 5/5. **piiip**yczny system naliczania punktów sklasyfikował mnie oczywiście jako "nieakceptowalnego" w całej części "oceny od kupujących".
Dlaczego system odejmuje punkty za brak komentarz? Czyli przyjmuje, że jest on negatywny kiedy w domyśle ( bo przecież go nie ma) jest on neutralny. Klient komentarza nie wystawił i już. Co mam zrobić? Zaproponować mu może darmowy przedmiot w gratisie za komentarz? Czy może wydzwaniać po 10x dziennie jak to robią niektórzy sprzedawcy?
Nie może być tak, że odjęcie tylko 1 gwiazdki za kontakt  czy zgodność ( ilu ludzi tyle charakterów) ma tak duży wpływ na końcową ocenę.
Tutaj uwaga - są oczywiście punkty do zdobycia w ogólnej "jakości sprzedaży" ale jak mam zdobyć np wszystko związane z "wysyłkami" skoro używam tylko formy elektronicznej? Wszystkie możliwe do zdobycia ( dyskusje, czas odpowiedzi itp) mam "super". A i tak jestem w czarnej d..... .

Konkluzja jest taka, że system w pewnych przypadkach nie działa. Nie da się tych punktów zdobyć. Jeśli dodamy do tego sposób naliczania punktów ( 1 negatyw lub 4/5gw w jednej chwili rozwalają całe miesiące pracy), możliwość wystawiania negatywa bez uzasadnienia ( "bo padał dzisiaj deszcz") czy **piiip**yczne normy to nie dziwmy się, że pojawiają się patologie typu telefony czy wręcz zachowania podchodzące pod kk a mające na celu podniesienie Jakości Sprzedaży.
Btw bardzo chętnie posłucham rad pracownika Allegro jak mam podnieść jakość swojej sprzedaży w tej, specyficznej sytuacji.
pozdrawiam

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

pendrajwy_pl
#9 Pomysłodawca#

do tego dodaj powszechne:

- zwroty bez paragonu (podatek straciles)

- zwroty uszkodzonego towaru ( -takiego za 10zł, nie przyjmiesz - masz negatyw)

- "przekręty" na Smart!, to jest dodatkowe obciążenia np. z UPS (za to że nie masz umowy do ceny 1,99 masz dopłate 5zł (przecież allegro mogłoby o tym INFORMOWAĆ w momencie generowania etykiety!), ale naliczaną raz w miesiącu. więc paru tygodniach uzywania jestes kilkaset złotych w plecy -bo zapisy w regulaminie nie są jasne). Pracownik jednej z firmy klikał przy nadawaniu UPS "przesyłka niestandardowa" bo miał zawiniete paczki w strecz. Pod koniec miesiaca dostał dopłate 69zł x kilkadziesiąt - pare tysięcy złotych w plecy

Reasumując - allegro nalezy potraktować jako początek biznesu a potem stąd uciekać.

oznacz moderatorów

charczacy_ed
#9 Pomysłodawca#

"Reasumując - allegro nalezy potraktować jako początek biznesu a potem stąd uciekać." To prawda. Właściwie Allegro ma tylko jedną zaletę (w moim przypadku) - pozwala na pewną automatyzację działań co jest mi niestety potrzebne. Inaczej już dawno by mnie tu nie było.
Aha - i trudno nie wspomnieć o prowizjach. Mam wyróżniony item za 8pln czyli sama prowizja to 3,20. Plus koszta to gdzie tu zarobek? Na cywilizowanych stronach cena min to 4euro a prowizja.... praktycznie taka sama ja Allegro. Porażka.

oznacz moderatorów

charczacy_ed
#9 Pomysłodawca#

Nie ma to jak odpowiadać samemu sobie. Widać nikt z specjalistów z  Allegro nie chce poruszać niewygodnych tematów.

oznacz moderatorów