anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oferta Smart a duże gabaryty przesyłek

juliet_furniture
#7 Wielbiciel#

Witam

W ocenie mnie jako sprzedającego pojawia się informacja o negatywnych punktach za to, że nie korzystam z oferty Smart. Sprzedając meble, nie posiadam przedmiotów, które mogłyby się zmieścić do paczkomatów. Są to szafki RTV meblościanki itp.

Jak to ominąć aby nie było brane to pod uwagę?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mwmonety
#21 Demiurg#

musisz sprawdzić który z preferowanych przez allegro kurierów może dostarczać takie gabaryty i z nim podpisać umowę.

oznacz moderatorów

juliet_furniture
#7 Wielbiciel#

Korzystam z furgonetki lub wysyłki wychodzą bezpośrednio od producenta i wtedy ja nie generuje listów przewozowych

oznacz moderatorów

wyspaklockow_pl
#9 Pomysłodawca#

Pozostaje wysłka kurierem oraz odbiór w punkcie np Orlen, Ruch, Żabka. Aby nadawać do punktów odbioru potrzebna jest umowa z Pocztą Polską.

maksymalne rozmiary dla przesyłek z odbiorem w tych punktach to 70 cm x 60 cm x 60 cm i waga 20 kg.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-punkty-poczta-zabka-orlen-ruch-sprawdz-najwieksza-siec-...

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Jakie są wymiary Twoich paczek?

Poczta Polska przyjmuje najdłuższy bok 150cm (łącznie 250cm wszystkie), a DPD 175cm (300cm łącznie).

Patrzę sobie po meblach ze Smartem i w cennikach króluje DPD.

Znalazłem nawet narożnik po 4k z Paczkomatem w cenniku 😄

oznacz moderatorów

wyspaklockow_pl
#9 Pomysłodawca#

@DarkStoorM  Fikcyjna dostawa dla lepszego pozycjonowania😉  Zamówiłem ostatnio towar z dostawą do paczkomatu(wiele szt jednego produktu). W opcjach dostawy było jak byk, że ta ilość mieści się w paczkomat. Okazało się, że jednak nie wejdzie. Sprzedawca zadzwonił i zapytał czy może być kurier, zgodziłem się i wysłał na swój koszt kurierem.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

No właśnie widzę, niektóre wielkogabarytowe towary nawet Paczkę w Ruchu mają 😄

Ciekawi mnie czy to zgodne z regulaminem, jeżeli ewidentnie coś wykracza poza dozwolony gabaryt i dodają to do swojego cennika tylko po to, żeby mieć oznaczenie smart. 😁

oznacz moderatorów

juliet_furniture
#7 Wielbiciel#

Ja mam zawsze darmową dostawę, czyli koszt wysyłki po prostu wliczony w cenę towaru.

oznacz moderatorów

juliet_furniture
#7 Wielbiciel#

Wymiary są różne ale 1/3 przesyłek wysyłam ja sama i są to wysyłki zazwyczaj przez DPD o długości do 175 cm a 2/3 wysyłają za mnie producenci bądź dostarcza firma przewozowa, która zajmuje się typowo transportem mebli.

Ogólnie za smarta ponosi się jakieś dodatkowe koszty, zgadza się?

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Jak ktoś wybierze kuriera z pakietem smart, DPD czy tam Pocztex, to Ty dopłacasz 3,99zł

Zakładając oczywiście, że masz w cenniku dotawy Kurier Allegro DPD albo Allegro Pocztex Kurier 48

oznacz moderatorów

Aditum
#12 Orędownik#

@juliet_furniture otóż nie, nie ma dodatkowych opłat dla Ciebie jako sprzedawcy.

Jedyne opłaty to te, które będziesz ponosić za rozliczanie przesyłek z allegro. Dla Allegro kurier DPD to 3.99 doliczane do Twojego rachunku allegro. Jednak zyskujesz tym, że obecnie płacisz prowizję także od kosztów wysyłki 10%. Czyli jeśli oferujesz przesyłkę obecnie za 20 zł płacisz 2zł prowizji od tego. Jeśli będziesz mieć smarta, prowizji od kosztów dostawy nie zapłacisz a tylko 3.99, jest to 2 zł więcej lecz zwiększysz na pewno dzięki smartowi swoje obroty.

oznacz moderatorów

juliet_furniture
#7 Wielbiciel#

Czy to faktycznie jest tak, że dzięki smartowi można zwiększyć obroty? Czy Ty np zauważyłeś to w swojej branży? Jak to się ma przy sprzedaży mebli? Szukam też kogoś kto ma rozkręconą sprzedaż i mógłby mi coś podpowiedzieć co lepiej zrobić. Koszty wyróżnień mnie chyba wykończą 😕

 

oznacz moderatorów

Aditum
#12 Orędownik#

Oczywiście że tak. Nie wiem jak jest z produktami, które Ty sprzedajesz lecz jeśli kupujący ma wybór kupić ten sam przedmiot w cenie 100 zł + 20 zł przesyłka u X lub nawet 110zł + 0 zł przesyłka u Y wybierze Y. Ja handluję przedmiotami, które posiada także kilku innych sprzedawców i na przykładzie jednego widzę ceny u innych 49,59,60,79 ja mam cenę 69zł + smart inni nie mają. Żadna z aukcji nie jest wyróżniona, jeden ze sprzedawców posiada Super Sprzedawce więc powinien być lepiej pozycjonowany lecz mają zerową sprzedaż tego przedmiotu przy moich 10-15 sztukach. Klient mógłby wybrać 49zł + 8,99zł ale na widok oznaczenia smart klientom zapalają się iskierki w oczach na myśl o zaoszczędzonych pieniądzach. Reasumując około 60% moich zamówień jest smart.

 

Myślę, że koszt próby smarta jest na tyle niski, że możesz spróbować jak u Ciebie będzie to wyglądać. Przy założeniu, że przesyłka kosztuje obecnie u Ciebie 20 zł, Twój koszt dodatkowy to 1.99zł. Spróbuj, zawsze lepsza o 1,99 zł niższa marża ale przyrost sprzedaży o np 60% jak w moim przypadku.

oznacz moderatorów

juliet_furniture
#7 Wielbiciel#

A czy mógłbyś spojrzeć na moje aukcje profesjonalnym okiem i coś podpowiedzieć?

oznacz moderatorów