anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłata dodatkowa DPD "przepakowanie"

Powoskowani_pl
#8 Zapaleniec#

Cześć,

Zauważyłem dzisiaj, że DPD doliczyło mi dodatkową opłatę w wysokości 12,3 zł, która opisana została jako "przepakowanie". Nie dostałem żadnej informacji od DPD, że z przesyłką było coś nie tak, paczka dotarła do kupującego, który również nie zgłosił żadnego problemu. Wie ktoś może dlaczego taka opłata mogła zostać naliczona i czy mogę się jakoś od tego odwołać? 

Pierwszy raz mam taką sytuację i nie bardzo wiem co z tym zrobić. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@Powoskowani_pl 

Przepakowanie – DPD zastrzega sobie prawo do przepakowania Paczek, które tego wymagają, czyli są m. in. uszkodzone, nieprawidłowo zapakowane, zagrażające uszkodzeniu sortera lub uszczerbkiem na zdrowiu pracowników je obsługujących, w tym uniemożliwiające bezpieczny przewóz i wydanie Odbiorcy.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Dziś naliczyli mi to samo, też pierwszy raz. Ciekawe czy to przypadek czy zbiorczo doliczyli akurat dziś 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Powoskowani_pl @MARMEXsklep podpytajcie klientów w jakim kartonie przyszło ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Wszystko z paczką było ok, nie oszczędzamy na pakowaniu więc sama od siebie się nie rozleciała.

oznacz moderatorów

Powoskowani_pl
#8 Zapaleniec#

Zastanawia mnie, czy DPD nie ma żadnego obowiązku poinformowania mnie o tym fakcie? Albo udokumentowania konieczności przepakowania przesyłki. Jeśli nie, to równie dobrze mogą sobie co jakiś czas takie opłaty doliczać bezkarnie.

oznacz moderatorów

MARMEXsklep
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście że mogą, a to że mogą to regularnie to robią 🙂

oznacz moderatorów

Powoskowani_pl
#8 Zapaleniec#

Sytuacja poniekąd się wyjaśniła. Przesyłka była uszkodzona i w środku wylał się płyn. Jednak trochę dziwi mnie fakt, że DPD nie informuje mnie o takim fakcie. Przepakowują i dostarczają uszkodzoną przesyłkę do odbiorcy. Następnie po 2 tygodniach doliczają dodatkową opłatę pomimo, że to oni uszkodzili paczkę, która została zgnieciona. 

oznacz moderatorów