anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

osoba prywatna - wystawianie aukcji z opcją allegro smart

MAMY ROZWIĄZANIE!
odjechany188
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich, mam do was pytanie, może będziecie się orientować, np jeżeli wystawie aukcje z opcją allegro smart ( aby kupujący mieli darmową wysyłkę ), spełniam wszystkie wymagania ,  trzeba jeszcze najpierw wypełnić opcje zwroty itp, jak już to wszystko ustawię, i jak już ktoś ode mnie kupi przedmiot , i będzie chciał zwrócić ten kupiony przedmiot na podstawie zwrotu 14 dniowego, to czy mam obowiązek przyjąć go? bo np jestem osobą prywatną, prawidłowo nie powinno obowiązywać mnie to, ale musiałem wypełnić opcje zwrotu bo tak to bym np nie miał opcji smart, a może coś innego zaznaczyc w opcjach zwrotu?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@odjechany188 Jeśli w ofercie podasz informację o możliwości zwrotu (a darmowy zwrot jest jedną z korzyści Allegro Smart!), nie możesz później odmawiać go klientom.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
odjechany188
#8 Zapaleniec#

Ale nie da się tak zrobić aby nie wypełniać tych zwrotów aby mieć opcje na swojej aukcji allegro smart ? Albo prościej aby mieć opcje allegro Smart to muszę obowiązkowo wtedy przyjmować zwroty od kupujących , nawet jak jestem osobą prywatną?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@odjechany188Jeśli jesteś osobą prywatną i masz możliwość wystawienia ofert z opcją Smart, ale wymagane jest wypełnienie zakładki Zwroty, to nie musisz jej wypełniać tak, jak to robią firmy na podstawie prawa konsumenckiego. Osoba prywatna może na przykład wyznaczyć 1 dzień na zwrot i może dodatkowo podać w zakładce inne warunki, które zwrot bez podania przyczyny utrudnią, czego nie mogą robić firmy.

oznacz moderatorów
bartekignacyk
#9 Pomysłodawca#

Albo przyjmujesz zwroty i masz Smarta, albo nie przyjmujesz zwrotów i nie masz Smarta.

Program Smart gwarantuje kupującym darmowy zwrot, więc nie możesz mieć Smarta bez przyjmowania zwrotów.

oznacz moderatorów
odjechany188
#8 Zapaleniec#

@nat_not    pisałem na live chat allegro i konsultantka powiedziała mi jeżeli włączę opcje allegro smart to owszem muszę przyjmować zwroty, ale jeżeli jestem osobą prywatną to mogę napisać w aukcji albo w rubryce że nie przyjmuję zwrotów i wtedy nie muszę przyjmować zwrotów od kupujących.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@odjechany188 czyli musisz przyjmować zwroty, ale nie musisz przyjmować zwrotów 😆

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@odjechany188 konsultantka poradziła Ci jak wystawić ofertę niezgodna z regulaminem. Opis oferty nie może wprowadzać w błąd, czyli nie można podać warunków zwrotów i jednocześnie informować, że nie przyjmuje się zwrotów. 

oznacz moderatorów
pajeczynka90
#2 Obserwator#

Szkoda, że jednak może, mnie to spotkało i Allegro ma wyrąbane na sytuację. A sprzedawca dalej korzysta z Allegro Smart mimo, że łamie regulamin.  Korzyści bez obowiązków, każdy by tak chciał. 

oznacz moderatorów