anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo?

michael89121
#7 Wielbiciel#

Witam , mysle ze zostalem oszukany. Nigdy nie kupowalem nie wystawialem na allegro nic. Po rozmowie na messenger zapeniano mnie ze pieniadze zostaly wyslane itd dostalem taka oto wiadomosc na allegro od serwisanta czy to realne czy po prostu oszustwo i mam to zglosic na Policje?

Screenshot_20220711-142504_Chrome.jpg

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@michael89121 oszustwo 😞 

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  jak byście wprowadzili weryfikację na dzień dobry przy zakładaniu konta to by ukróciło takie wyłudzenia a jak by były to były by dane kupującego a tak autor wątku nic nie wskóra, nawet szkoda czasu na policję 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

michael89121
#7 Wielbiciel#

Czyli udac sie na policje rozumiem? Ze zdjeciami itd? W dodatku otrzymalem maila z niby przelanymi pieniazkami. 1700zl droga nie chodzi. Co zrobic w takiej sytuacji moge ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@michael89121 tak udaj się na policje, ale na nic nie licz bo te konta allegro to widmo zakładane na fałszywe dane bez weryfikacji, jedyne co to mail lub ip ale nie licz że znajdą gościa 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

michael89121
#7 Wielbiciel#

No i rece mi opadly, ehh.. ja w UK wiec musze mailowo do Policji itd. Dla zasady postaram sie to zrobic ale zawiodlem sie strasznie. Trudno czlowiek uczy sie na bledach. Dziekuje za pomoc

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@michael89121  Sprawa jest poważniejsza niż ci się wydaje.  Jeśli wykonałeś tą niby weryfikację swojego konta  to natychmiast zmień  hasła dostępu do konta bankowego, jeśli jeszcze coś tam masz. 

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@br. Ta sprawa nie dotyczy weryfikacji konta jako takiej, tylko płatności bezpośrednio na konto, poza systemami Allegro. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  Możliwe, szkoda że nie ujawniłaś obrazka autora tematu.

Już widziałem zawiadomienia niby serwisanta  domagające się weryfikacji konta  bo pieniądze nie mogą wpłacić.

Każda taka korespondencja jest niebezpieczna,  szkoda że Allegro nic  z tym nie robi.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@br. Niestety nie możemy opublikować tego obrazka, ponieważ znajdują się na nim dane osobowe autora wątku. Niemniej jednak masz rację i gdyby tylko było to możliwe, zostawiłybyśmy tutaj zrzut tej wiadomości ku przestrodze innych. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@michael89121 Jeśli wysłałeś przedmiot bez zapłaty, to tak, jedyną drogą jest zgłoszenie sprawy na policję. Przykro mi, ale z uwagi na to, że to transakcja poza Allegro, nie będziemy w stanie Ci pomóc. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ zakupu realnie nie było ale kontakt przez serwis 😞

taka oto wiadomosc na allegro od serwisanta

Może warto pomyśleć o weryfikacji przy zakładaniu konta !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wygląda żeś został oszukany, wiele razy tu o tym piszemy i ostrzegamy,  zgłoś na Policje.😒

oznacz moderatorów