anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo

rapsonek93
#7 Wielbiciel#

Witam piszę w sprawie pomocy od 3 lat mam konto na allegro lecz od niedawna zacząłem na nim coś sprzedawać i nie ogarniam tu za wiele mianowicie sprzedałem przedmiot za 280zl i przyszło mi wszystko na meila lecz byłem w pracy nie miałem jak przekazać przedmiotu (sprzedawałem walutę w grze Metin2) i kupujący był bardzo nachalny co chwilę wypisywał po czym zgłosił do allegro że niby chce go oszukać czy coś w tym stylu napisał do mnie jakiś asystent allegro że kupujący wpłacił pieniądze ja PayU i że otrzymam te pieniądze na konto po potwierdzeniu że przekazałem mu walutę (miałem wysłać zdjęcie z transakcji) i tak też zrobiłem asystent odpisał że do 2 dni roboczych otrzymam pieniądze na konto (wcześniej poprosił o nr konta) minął już ponad tydzień i nie otrzymałem nic nie mogę nigdzie znaleźć na allegro gdzie zgłosić oszustwo itp może mi ktoś pomóc?

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

mikeza
#20 Guru#

asystent allegro prosił o podanie nr konta ? coś mi tutaj nie gra. Wygląda mi to faktycznie na jakiś wałek. W jaki sposób się z Tobą kontaktował ?

Jeżeli kupujący wpłacił po transakcji, to ta kwota byłaby na Twoim koncie niezależnie od tego, czy przekazałeś mu ten "przedmiot" czy nie. Nie ma takiej sytuacji, że wpłata jest uzależniona od tego, czy sprzedający wywiązał się z transakcji. Przynajmnie nie na allegro, inne portale stosują taką procedurę. Moim zdaniem, to ewidentne oszustwo i ciesz się, że straciłeś tylko taką kwotę. A może przekazałeś mu jeszcze jakieś dane do swojego konta ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów