anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatnośc przelewem na konto a SMART

skleppapierniczy
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Mam problem z wysłaniem zamówienia. Klientka wybrała sposób płatności BLIKiem jednak miała problemy z realizacją płatności i poprosiła o podanie nr konta do przelewu tradycyjnego.

Niestety teraz nie mogę wysłać przesyłki, ponieważ jej status to "płatność rozpoczęta".

Co mogę teraz zrobić aby sfinalizować transakcję?

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

skleppapierniczynie podawaj nigdy numeru konta klientom !!!! Akceptowane formy płatności ustaw na ,,Allegro finanse ,, i nic więcej .

Teraz 

1. zapłącisz za przesylkę Ty

2. Poproś klientkę o dopłatę 

3. Poproś klientkę o anulowanie zakupu, zwróć kasę i niech kupi ponownie z platnością przez AF jak nakazuje regulamin ,,smart ,,

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@skleppapierniczy Cześć. Klientka w zakładce Kupione powinna ponowić płatność (wybrać formę dostawy i metodę płatności). Lista z widoczną opcją [ponów płatność] pojawi się po kliknięciu w ikonę przedstawiającą trzy poziome kropki przy ofercie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 tak ☀️, masz rację w systemie figuruje jako nie opłacona i można ponowić .skleppapierniczy przelew zwykły zwróć klientce .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@skleppapierniczy Klient ma prawo płacić zwykłym przelewem, poza Allegro, jednak koszt wysyłki w takiej sytuacji może być wyższy, ponieważ nie nadasz paczki przez Allegro, tylko tradycyjnie. Jeśli to Smart, nie będzie "darmowej" dostawy. Możesz poprosić o dopłatę lub sam poniesiesz koszty dostawy. Kupujący może też anulować zakup, Ty oddasz pieniądze na konto, a on ponownie kupi płacąc przez Allegro, ale to spory kłopot, więc możesz otrzymać negatywną ocenę.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

W ofertach jasno jest opisane jakie formy płatności sprzedawca akceptuje , jeśli to nabywcy nie odpowiada może szukać takiej oferty ,która będzie dla niego właściwa .

W tym przypadku autor wątku zaakceptował zwykły przelew podając numer konta do wpłaty .

Błąd fatalny błąd .

skleppapierniczy zaciśnij zęby , wyślij przesyłkę i nie  zapomnij o nauczce na przyszłość , to moja rada , a zrobisz jak będziesz uważał .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, tak, koniecznie płaćcie przez pośrednika. Jemu najbardziej na tym zależy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

a co nas to ? ... ostatecznie za wszystko płaci klient 😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Moim zdaniem, pogadaj z kupującym i poproś o dopłatę, jeżeli nie wyrazi zgody to zrób tak jak proponuje @mdrogeria 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Cenna porada, warta punktu i rozwiązania 😄

oznacz moderatorów