anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pieniądze ze sprzedaży

Hiden2507
#8 Zapaleniec#

Witam, sprzedałem wczoraj za pośrednictwem Allegro jedną rzecz, dostałem na email potwierdzenie ze kupujący dokonał zapłaty, ja za transakcje mam do zaplaty te 7% a pieniądze od kupującego do mnie nie dotarły. I w zakładce gdzie mógłbym wypłacić pieniądze saldo wynosi 0,00zł. @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

xyz96
#21 Demiurg#

@Hiden2507 jeżeli masz do zapłacenia 7%, a pieniądze nie dotarły, kupujący wybrał odbiór osobisty lub wysyłkę za pobraniem. Nie udostępniaj tych form dostawy na Lokalnie, wtedy prowizja nie zostanie naliczona, jeżeli kupujący nie zapłaci z góry przez Allegro Finanse.

Sprawdź tu; https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ czy masz pieniądze. Jeśli nie masz, może miałeś ustawione automatyczne wypłaty i pieniądze wyszły już na Twoje konto bankowe. Sprawdź konto. Jeżeli pieniędzy nigdzie nie masz, nie wysyłaj towaru.

 

oznacz moderatorów

Hiden2507
#8 Zapaleniec#

Nie mam pieniędzy ani na koncie w banku ani tu na allegro.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Hiden2507 Pewnie ktoś Cię próbuje oszukać i dostałeś podrobionego maila z informacją o wpłacie. Zrób zrzut ekranu tego maila i umieść tutaj.

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ - jeśli tutaj saldo wynosi 0 (zero) i nie ma żadnych wypłat w historii to znaczy, że nie ma żadnej wpłaty i nic nie wysyłaj.

oznacz moderatorów

Hiden2507
#8 Zapaleniec#

Screenshot_20210714-162243.png

 Tak wygląda ten email

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Hiden2507  a nie masz przypadkiem ustawionego autotematycznej wypłaty? Sprawdź Środki i historia operacji jak radzi vonNogay 

oznacz moderatorów

Hiden2507
#8 Zapaleniec#

Mam saldo wynoszące 0zl

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Hiden2507 Często na AL próbują oszukać, jeżeli nie masz kasy na koncie nie wysyłaj towaru. Także nie udostępniaj pobrań, naliczana jest od razu prowizja a nie wiadomo czy dojdzie do zakupu.

oznacz moderatorów

Hiden2507
#8 Zapaleniec#

Czyli rozumiem ze jestem teraz tą opłatę za sprzedaż w plecy bo hajsu nie dostalem a allegro naliczylo koszty

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wiesz możesz próbować złożyć wniosek o zwrot prowizji(rabat transakcyjny) ale oni chcą dowodu ze do zakupu nie doszło. Możliwe także że kasa wpłynie, oby. O zwrot piszesz tu:https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów

Hiden2507
#8 Zapaleniec#

No spróbuje, dzieki za pomoc

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Hiden2507 

Doprecyzuj: masz tutaj:

https://allegrolokalnie.pl/konto/oferty/sprzedane

dane dostawy ?

Skoro masz naliczoną opłatę od allegro, to albo wpłata poszła, albo kupujący wybrał pobranie lub osobisty odbiór, a wtedy nie możesz otrzymać maila o zapłacie. Inaczej opłaty nie nalicza (allegro).

oznacz moderatorów

Hiden2507
#8 Zapaleniec#

Jest złożone zamówienie na ten przedmiot oraz jest wpisane odbiór osobisty, płatność przy odbiorze. 

oznacz moderatorów

Hiden2507
#8 Zapaleniec#

@LEW433 to jak mogą pobrać opłatę od sprzedaży, która nie doszła do skutku... Orientujesz się moze ile trwa księgowanie pieniedzy do tego portfela z allegro? 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Hiden2507 

Powiadomienie o wpłacie przychodzi z adresu mailowego:

powiadomienia@allegrolokalnie.pl

w którym są dane dostawy i link do czatu na allegro.

Opłata jest naliczana, bo takie są zasady w tym przypadku. dyby kupujący nic nie wybrał i nie zapłacił, to opłata nie jest naliczana. Najpierw należy poczytać jak to działa, a potem wystawiać. Nie na odwrót 😉

Wygląda na to, że ktoś próbuje wyciągnąć od Ciebie towar nie płacąc za niego.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Hiden2507 Jeśli zamówienie jest złożone z odbiorem osobistym z płatnością przy odbiorze to nie ma możliwości dokonywania wpłaty poprzez Allegro. Jeśli dostałeś jakiegoś maila z informacją o płatności to prawdopodobnie jest to lewizna:) Niestety obrazek, który udostępniłeś jest (póki co) widoczny tylko dla Ciebie, reszta forumowiczów go zobaczy jak któraś z moderatorek go zatwierdzi. Na pewno nie wysyłaj towaru.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Hiden2507 No więc nikt Ci nie zapłacił, bo wybrał płatność przy odbiorze. Allegro w takim przypadku nalicza prowizję na Lokalne. Jeżeli nie odbierze i nie zapłaci, poproś o zwrot naliczonej opłaty tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Postaraj się dołączyć dowód na jego rezygnację z zakupu.

oznacz moderatorów

Hiden2507
#8 Zapaleniec#

Pisalem do pomocy i dostalem wiadomosc zwrotna ze konto tej osoby zostalo zablokowane wiec chyba sprawa rozwiązana. Dziekuje wam za poświęcony czas i pomoc. Nastepnym razem postaram sie uważać na takich gosci

oznacz moderatorów