anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem Z kupujacym

fhusportexxx
#8 Zapaleniec#

Czy allegro moze pomoc wyjasnic sprawe? Kupujacy idzie w zaparte, ze dokonal zwrotu tawaru na poczatku stycznia, my natomiast do dnia dzisiejszego tego zwrotu nie otrzymalismy. Probowalismy skontaktowac sie telefonicznie z kupujacym lecz bez skutku, poniewaz nie odbiera telefonu. Zalozyl dyskusje i zlozyl wniosek o rekompensate z programy ochrony kupujacych. Nie posiada zadnego potwierdzenia nadania zwrotu, twierdzi ze nadal zwrot darmowy poprzez paczkomat inpost. Czyli powinien miec kilka meili z potwierdzeniem nadania poniewaz allegro wysyla kilka takich meili od momentu wygenerowania Kodu Zwrotu. Co w takiej sytuacji zrobic zeby allegro nie zablokowalo nam konta? Ewidentnie wyglada na wymuszenie zwrotu pieniedzy przez kupujacego. Mial ktos podobna sytuacje? Prosze o pomoc Pozdrawiam Karolina

oznacz moderatorów
58 ODPOWIEDZI 58

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli klient dokonał zwrotu przez stronę Allegro i wysłał towar, w systemie istnieje ślad, a kupujący powinien otrzymać numer nadania. Jeśli ma jakiekolwiek potwierdzenie nadania, trzeba oddać mu pieniądze nawet wtedy gdy paczka zaginęła. Zgodnie z prawem sprzedawca jest zobowiązany zwrócić wpłatę w momencie otrzymania zwracanej rzeczy lub w momencie otrzymania potwierdzenia jej odesłania, zależnie co nastąpi szybciej. Reklamacja zaginionej paczki to oddzielna procedura, którą może rozpocząć kupujący, ale może też sprzedający po upoważnieniu przez kupującego.

Jeżeli jest już Dyskusja i POK, to prawdopodobnie klient jednak ma jakieś potwierdzenie.

oznacz moderatorów

fhusportexxx
#8 Zapaleniec#

Wlasnie problem tkwi w tym, ze kupujacy nie ma zadnego potwierdzenia i nie chce nawet porozmawiac, zeby wyjasnic sprawe , tylko idzie w zaparte ze odeslal paczke. Jest tylko zgloszony zwrot allegro, a przy kazdym nadanym zwrocie w momencie nadania pojawia sie informacja o numerze przesylki i jaka forma zwrotu itp a przy jego nie ma nic co powinno z auto matu wskoczyc skoro wybral opcje zwrotu poprzez paczkomat i podobno tak odeslal.  Gdyby mial jakis numer nadania lub jakiekolwiek potwierdzenie powinien nam go przedstawic, zebysmy mieli podstawe do zwrotu pieniedzy, a jak narazie to jest DYSKUSJA NIEROZWIAZANA I POK. Wychodzi na to ze na slowo mamy zwrocic kupujacemu pieniazki?

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@fhusportexxx  POK w takim wypadku pewnie zostanie odrzucony. Zwracanie środków bez potwierdzenia to ryzykowana sprawa. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@fhusportexxx Nie, zwracacie jak przedmiot dojdzie ( lub jak pokaże potwierdznie nadania DO WAS). A co odpowiedziało Allegro w dyskusji do Was?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

fhusportexxx
#8 Zapaleniec#
12 lutego 2021 21:05
Dyskusja trwa już 14 dni. Poprosiliśmy kupującego, aby zdecydował, czy jego problem został rozwiązany.
13 lutego 2021 09:10
Nadal nie otrzymaliśmy zwrotu produktów
13 lutego 2021 09:10
Sprzedający poprosił kupującego o potwierdzenie, że problem został rozwiązany.
15 lutego 2021 13:39
Kupujący oznaczył problem jako nierozwiązany.
 
 15 lutego 2021 13:39
groch13-81, przykro nam, że nie udało się rozwiązać tej dyskusji.

Jednak nie wszystko stracone, możesz otrzymać zwrot pieniędzy z Programu Ochrony Kupujących. Wystarczy, że u dołu strony wybierzesz przycisk “ZŁÓŻ WNIOSEK O REKOMPENSATĘ”.
15 lutego 2021 13:42
Prosimy o jakiś numer przesyłki zwrotu lub jakieś potwierdzenie nadania ponieważ my nie otrzymaliśmy paczki zwrotnej ale może uda się ją zlokalizować u przewoźnika
Pozdrawiam
15 lutego 2021 13:45
Kontakt z kupującym nie możliwy nie odbiera telefonu i nie posiada potwierdzenia nadania zwrotu o które prosiliśmy wcześniej
15 lutego 2021 14:24
PILNIE Prosimy kupujacego o kontakt telefoniczny
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@fhusportexxx Jeśli Dyskusja już zamknięta jako nierozwiązana, to POK pewny. Jeżeli otrzyma rekompensatę, Allegro najprawdopodobniej upomni się u was o pieniądze, ale niekoniecznie. Jeśli nie zapłacicie, blokada konta jest raczej pewna.

oznacz moderatorów

fhusportexxx
#8 Zapaleniec#

POK juz jest zlozony przez kupujacego. Ale.. My nie otrzymalismy, ani zwrotu, ani potwierdzenia nadania przesylki przez kupujacego. Czyli tak na slowo tez raczej nie zwraca sie pieniazkow kupujacemu, bo przeciez kazdy by tak robil i korzystal z systemu.

 

oznacz moderatorów

Qwin_sklep
#11 Animator#

Mieliśmy podobną sytuację, klient upierał się, że towar wysłał, dyskusję oznaczył jako nierozwiązaną. Poprosiłam o pomoc Allegro (nie tu tylko bezpośrednio). Po kilku dniach bezskutecznego kontaktu Allegro z klientem, dyskusja została zakończona przez administrację. Sprawa zakończyła się dla nas pozytywnie.

Polecam bezpośredni kontakt z konsultantem.  

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@ xyz96  @fhusportexxx  Xyz czemu uważasz że POK pewny??? Nierozwiązana dyskusja a POK to zupełnie inne sprawy. Klient nie może "na słowo" twierdzic że wysłał zwrot smart kiedy w systemie nie ma o tym żadnej wzmianki. Jesli jest wzmianka w systemie to pewnie sprzedawca w koncu dostanie numer nadania i oczywiście zwróci kupującemyu wpłate. Jelsi nie ma wzmianki w systemie to klient raczej na "słowo" z POK nic nie dostanie.

No a jesli dostanie z POKu to  @fhusportexxx daj tu znac. Od ręki osobiście kupuje jakiś sprzet i powtarzam numer tego klienta:) W sumie taki trick aby mieć i towar i pieniądze:)

Własnie dlatego uważam ża klien nie dostanie z POKu. Jelsi tak by było to takie naciaganie byłoby bardzo popularne.

A dyskusja - no cóż kazdy klient ma prawo oznaczyć jako rozwiązaną bądź nie rozwiązaną. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma @la_nika  ale to jest kryminał :

przykro nam, że nie udało się rozwiązać tej dyskusji.

Jednak nie wszystko stracone, możesz otrzymać zwrot pieniędzy z Programu Ochrony Kupujących. Wystarczy, że u dołu strony wybierzesz przycisk “ZŁÓŻ WNIOSEK O REKOMPENSATĘ”.

Dlaczego ? Bo Allegro sugeruje kupującemu że nawet jak nie ma racji powinien wystąpić do POK, sugeruje też sprzedajacemu że wtedy on będzie miał kłopoty. TAKA SUGESTIA POWINNA BYĆ TYLKO W EWIDENTNYCH SPRAWACH. ( aby nie było, nie zabraniam kupujacemu składania wniosku kiedy i jak chce - ale niech nie sugeruje tego allegro bo moze np się okazać że kupujacy próbował wyłudzić/szantażować - a allegro w ten sposób go popiera )

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

fhusportexxx
#8 Zapaleniec#

Kupujący  złożył do nas wniosek o rekompensatę z tytułu Programu Ochrony Kupujących. Nie otrzymał od Ciebie towaru lub otrzymał przedmiot niezgodny z opisem oferty. Zgłoszenie dotyczy zamówienia z dnia 03.01.2021 22:16.

 

Skontaktuj się jak najszybciej z kupującym, aby wyjaśnić sprawę. Pamiętaj, że warunkiem przyznania przez nas rekompensaty jest zawiadomienie przez kupującego organów ścigania. Możemy także zablokować Twoje konto. Z chwilą wypłaty środków kupujący przenosi też wierzytelności z tytułu tej transakcji na Allegro.pl. sp. z o.o.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@fhusportexxx No właśnie. To już lepiej oddać te pieniądze i mieć spokój. Jeśli później sprawa się wyjaśni, towar się znajdzie, wyjdziecie na zero.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 A jak się nie znajdzie? fajnie tak dysponować czyimiś pieniędzmi?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

fhusportexxx
#8 Zapaleniec#

napisalam do allegro na czacie sprawdaja po loginie kupujacego czy nadal zwrot czekam na odpowiedz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jak się nie znajdzie to się nie znajdzie, dla spokoju warto pieniądze oddać. Najprościej jest wysłać na drzewo, ja wiem.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96To ja sugeruja aby sprzedawca Tobie przekazał dane klienta i zwrócisz tą wpłate. Ot tak dla świetego spokoju. Doradzajmy stronom w miare możliwości ale błagam nie piszmy głupot.  Juz kiedys pisałem. Łatwo sie daje nie swoje. A tu nie chodzi o to aby oszukac klienta lecz o to aby rozwiązać powstały problem Oddawanie nienaleznej wpłaty jest nakręcaniem dla naciągaczy którzy sie znajdują zarówno po stronie sprzedających jak i kupujących. A jak mówi stare przysłowie : co Boskie Bogu - co cesarskie cesarzowi.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Ale dlaczego Ty ciągle wchodzisz ze mną w jakieś dyskusje? Bo Ci się nie podoba moje zdanie w sprawie? Ja tego zdania nie zmienię pod Twoim naciskiem. Ty pisz swoje, ja piszę swoje - w sprawie, a nie o innym forumowiczu. Nie ma co sobie wchodzić w drogę.

Ja mam pieniądze za kogoś oddawać? Coś Ci się chyba poprzestawiało.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96 bron Boże nie wchodze w dyskusje. Po prostu odniosłem sie do Twych porad co jak najbardziej dotyczy wątku. Jak napisałem łatwo sie doradza kiedy sie nie ponosi skutków. Równie łatwo sie wydaje nie swoje pieniądze. To po prostu moje przemyslenia. 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

xyz96 "Jak się nie znajdzie to się nie znajdzie, dla spokoju warto pieniądze oddać. "

Dla spokoju zawsze osobiście oddajesz jak ktoś cos wymusza?

 

oznacz moderatorów