anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

procedura zwrotu

FabrykaWiedzy
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, chciałam zapytać jak wygląda procedura zwrotu na Allegro.
Dostałam wiadomość, że kupujący zgłosił zwrot towaru.
W ustawieniach zwrotów mam ustawioną opcję koszt przesyłki zwrotnej pokrywa kupujący.
Czy to ja mam wysłać kuriera do Klienta po odbiór zwrotu, czy Klient samodzielnie zleca wysyłkę na nasz magazyn (dane są uzupełnione i widoczne w zakładce zwrotów) zwracanych produktów.
W statusie zwrotu widnieje informacja, że zwrot jest zgłoszony i metoda zwrotu wybrana jako Inpost.
@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@FabrykaWiedzy Cześć. 🙂 Kupujący powinien zwrócić zamówienie we własnym zakresie. Kiedy otrzymasz swój produkt, musisz zwrócić mu pieniądze za całe zamówienie (produkt + koszt wysyłki w pierwszą stronę). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

FabrykaWiedzy
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję bardzo za odpowiedź, jeszcze dopytam, skoro status na allegro jest jako jako "zwrot zgłoszony", a minęło już 14 dni od daty zgłoszenia zwrotu, mogę potraktować ten zwrot jako nieaktualny?al.JPG

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@FabrykaWiedzy Być może kupujący zdecydował, że jednak nie chce zwracać tego zamówienia. Najlepiej będzie, jeśli skontaktujesz się bezpośrednio z kupującym i dopytasz o tę sytuację 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@FabrykaWiedzy 
Zgodnie z Art. 34 Ustawy o Prawach Konsumenta, konsument ma obowiązek odesłać (zwrócić) rzecz w ciągu 14 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od Umowy.
Art. 34 UoPK
1. Konsument ma obowiązek zwrócić rzecz przedsiębiorcy lub przekazać ją osobie upoważnionej przez przedsiębiorcę do odbioru niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba że przedsiębiorca zaproponował, że sam odbierze rzecz. 

Niedopełnienie tego obowiązku może być traktowane np. jako bezumowne korzystanie przez konsumenta z rzeczy należącej do sprzedawcy (z chwilą odstąpienia od Umowy rzecz stała się własnością sprzedawcy) i przysługuje sprzedawcy z tego tytułu stosowne wynagrodzenie.

@ko_alka 
Kupujący po wypełnieniu formularza zwrotu (i złożeniu oświadczenia o odstąpieniu od Umowy z Art. 27 UoPK) na Allegro nie ma prawa "zdecydować, że jednak nie chce zwracać tego zamówienia".

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów