anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przelewy24 / PayU - aktywacja

MAMY ROZWIĄZANIE!
GC-CLOUD
#8 Zapaleniec#

Witam!

Chciałem zapytać o to jak wygląda kwestia operatorów płatności Allegro (Przelewy24 i PayU). Mianowicie interesuje mnie temat weryfikacji / aktywacji tych kanałów - czy jeśli dokonam aktywacji tylko PayU to kupujący będą mogli używać tylko tej "formy" płatności czy Przelewy24 również będą dla nich dostępne, ale ja w celu wypłacenia pieniędzy będę musiał dokonać wcześniej czy później weryfikacji u tego operatora? Jeśli to coś zmienia to korzystam z konta firmowego (jednoosobowa działalność gospodarcza). Zmyliły mnie inne posty gdzie część osób pisze że niezweryfikowane Przelewy24 są niedostępne dla kupujących a inni że weryfikacja P24 może się wydłużyć ze względu na dodatnie saldo na P24 (skoro niedostępne to skąd wzięły się tam środki?)

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
xyz96
#21 Demiurg#

Kupujący mogą wpłacać przez PayU i przez Przelewy24, dlatego lepiej aktywować oba kanały. Aktywacja PayU trwa około 3 dni robocze, Przelewy24 około 5 dni roboczych. Dane osobowe konta Allegro muszą być takie same jak dane konta w banku.

oznacz moderatorów
GC-CLOUD
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za pomoc - w związku z tym mam jeszcze jedno pytanie w tym temacie: czy możliwe jest np zamieszczenie w opisie sprzedawanego przedmiotu prośby o dokonywanie wpłaty poprzez wskazanego operatora (np PayU) ? Z uwagi na różnicę czasu aktywacji/weryfikacji i zalegający towar chciałbym zacząć sprzedaż w jak najszybszym czasie - po aktywacji kanału PayU i mieć jednocześnie możliwość podjęcia środków w miarę sprawnie i szybko. Jak wyżej napisałem, znalazłem na forum informację że środki zalegające na niezweryfikowanym saldzie P24 mogą przyczynić się do wydłużenia czasu aktywacji tego kanału stąd moje pytanie/pomysł. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Regulamin, punkt 5.7.

Sprzedający zobowiązuje się do akceptowania zapłaty od Kupujących za Transakcję za pomocą wszystkich metod płatności dostępnych w Allegro, w tym z wykorzystaniem Kart podarunkowych Allegro. Obsługa realizacji płatności Kupującego, w zależności od wybranej przez niego metody płatności, odbywa się na zasadach określonych w Załączniku nr 7A, Załączniku 7B do Regulaminu lub Regulaminie Kart Podarunkowych Allegro.

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

@GC-CLOUD  Niestety jako sprzedawca na allegro nie masz możliwości wyboru sposobu płatności. Allegro narzuca swoich pośredników i utrudnia bezpośredni przelew.

Kupujący zawsze może wpłacić tam środki nawet jeśli Ty nie możesz ich wypłacić.

oznacz moderatorów