anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przerwa w sprzedaży zastąpi funkcję Urlop

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Funkcja Urlopu na Allegro wzbudza wiele kontrowersji. Konieczność planowania go z wyprzedzeniem, możliwość składania zamówień pomimo faktu, że sprzedający zaplanował Urlop powodowały nieporozumienia, dodatkową pracę i niezadowolenie wielu z Was. 

mr_oma_0-1658923647181.png

Między innymi dlatego rezygnujemy z tej funkcji i wyłączymy ją już 31 sierpnia. Oznacza to, że po tym terminie nie ustawicie Urlopu. Równocześnie wprowadzamy jednak narzędzie, które pomoże Wam radzić sobie z nieobecnościami: Przerwę w sprzedaży.

Jak działa Przerwa w sprzedaży?

Przerwa w sprzedaży umożliwia Wam zakończenie wszystkich trwających ofert za pomocą jednego kliknięcia, dzięki czemu będą one niewidoczne dla klientów i nie zostaną przez nich zakupione. Wcześniej również mogliście zakończyć i wznowić oferty, natomiast należało robić to pojedynczo. Aktywne licytacje skończą się zgodnie z zasadami działania licytacji, z wynikiem aktualnym na moment zawieszenia sprzedaży. Mamy nadzieję, że to usprawnienie pozwoli Wam sprawniej zarządzać swoimi ofertami i cieszyć się czasem wolnym podczas urlopu.

Przerwę w sprzedaży utworzycie w zakładce  Moja sprzedaż, a następnie Ustawieniach sprzedaży. Przejdźcie do sekcji Przerwa w sprzedaży i kliknijcie w przycisk [Zawieś sprzedaż]. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zmiany statusu ofert na “zakończone”.

mr_oma_1-1658923681474.png

Aby ponownie aktywować sprzedaż, kliknijcie w przycisk [Aktywuj sprzedaż]. Macie na to 60 dni. Po tym czasie zakończone oferty trafią do archiwum i nie będziecie mogli ich aktywować.

mr_oma_2-1658923681524.png

Pamiętajcie, że mimo ustawienia Przerwy w sprzedaży, powinniście zrealizować złożone wcześniej zamówienia oraz na bieżąco odpowiadać w otwartych Dyskusjach.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
231 ODPOWIEDZI 231

kilowat_net
#11 Animator#

@mr_oma Gdy kliknie przycisk [aktywuj sprzedaż], na stronie Przerwa w sprzedaży przywrócimy wszystkie oferty, które wcześniej wstrzymał.

Z wyjątkiem tych, które mają zmiany w katalogu, a może tego być sporo.

oznacz moderatorów

elokator
#9 Pomysłodawca#

Ustalmy może zatem priorytety . Jestem ja i inni na allegro aby sprzedawać . Można sprzedawać także będąc na urlopie jeśli sprzedającemu to nie przeszkadza . Klient ma chęć zakupu ,dziś i jutro . Jeśli ma chęć kupić akurat w trakcie mojego urlopu to zakupi produkt  ,otrzyma towar po moim powrocie gdyż widzi informację o moim urlopie/ tak było przed zmianą / . Jeśli moich aukcji nie będzie to tego zakupu może już nie być .Czyli priorytet -sprzedaż nie jest osiągany . Możliwe że i w ten sposób traci allegro gdyż klient nie kupi -brak prowizji od sprzedaży . Zawieszając sprzedaż sprzedający nie przynosi także zysku dla allegro . Prawdę powiedziawszy to osoba która spowodowała te zmiany w moim odczuciu działa na szkodę allegro .Odnosząc się do -Czy wprowadzenie Przerwy w sprzedaży wpłynie negatywnie na Twój status Super Sprzedawcy odpowiem -ja tej  . Czy przerwa w sprzedaży zwalnia mnie od udzielania odpowiedzi na pytania ? co będzie jeśli nie odpowiem na zapytanie w terminie na choćby jedno zapytanie ? Jeśli wpłynie żle to formuła nowa jest fikcją . Kończąc - zamykałem już wszystkie aukcje / około 2000 pozycji / i wiem że za jednym kliknięciem to może się nie udać .Chcemy aby aukcje miały hormonogram ,kończyły się o różnych terminach i godzinach i kliknięcie -oto jest niekoniecznie jest ok. Pomijam także iż wiele aukcji może się nie wznowić gdyż akurat robot wywali mi z jakieś głupiej  przyczyny ileś aukcji . Miałem taki przypadek -300 aukcji musialem pojedyńczo modyfikować . Więc mając w obecnej sytuacji plan urlopu nie skorzystam z możliwości zawieszenia sprzedaży lecz ustalę czas wysyłki na 7 czy 14 dni . I wtedy osoby zainteresowane nie mając informacji że mam urlop będą bez entuzjazmu na mój czas wysyłki . Kończąc - urlop / w funkcji allegro /  u mnie a także u innych często nie oznacza/ oznaczał leżenia na plaży ale podróże służbowe po towar , dostawy do klientów z tym towarem . 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Nie wiem kurcze, tak sobie myślę, że może Allegro porównuje to do sklepów stacjonarnych, że skoro ktoś jest na urlopie, to kartka wisi, sklep jest zamknięty - nikt klientowi nie sprzeda towaru, sklep nie będzie stał otwarty 🙂

Zakładam, że tak było jak ktoś wprowadzał ten pomysł, tylko w sieci to tak nie działa.

Warto im przypomnieć, że składać zamówienie można w każdej chwili, bez konieczności obsługi klienta, a zamówienie i tak będzie gotowe do realizacji zgodnie z deklaracją Sprzedającego, tj. po urlopie. Jeżeli Kupującemu nie pasuje termin realizacji (widzi, że Sprzedający jest na urlopie), to idzie do innego, proste jak drut. Sklep na Allegro nie musi być zamknięty, towar może być nadal dostępny dla klienta.

oznacz moderatorów

elokator
#9 Pomysłodawca#

Ustalmy może zatem priorytety . Jestem ja i inni na allegro aby sprzedawać . Można sprzedawać także będąc na urlopie jeśli sprzedającemu to nie przeszkadza . Klient ma chęć zakupu ,dziś i jutro . Jeśli ma chęć kupić akurat w trakcie mojego urlopu to zakupi produkt  ,otrzyma towar po moim powrocie gdyż widzi informację o moim urlopie/ tak było przed zmianą / . Jeśli moich aukcji nie będzie to tego zakupu może już nie być .Czyli priorytet -sprzedaż nie jest osiągany . Możliwe że i w ten sposób traci allegro gdyż klient nie kupi -brak prowizji od sprzedaży . Zawieszając sprzedaż sprzedający nie przynosi także zysku dla allegro . Prawdę powiedziawszy to osoba która spowodowała te zmiany w moim odczuciu działa na szkodę allegro .Odnosząc się do -Czy wprowadzenie Przerwy w sprzedaży wpłynie negatywnie na Twój status Super Sprzedawcy odpowiem -ja tej  . Czy przerwa w sprzedaży zwalnia mnie od udzielania odpowiedzi na pytania ? co będzie jeśli nie odpowiem na zapytanie w terminie na choćby jedno zapytanie ? Jeśli wpłynie żle to formuła nowa jest fikcją . Kończąc - zamykałem już wszystkie aukcje / około 2000 pozycji / i wiem że za jednym kliknięciem to może się nie udać .Chcemy aby aukcje miały hormonogram ,kończyły się o różnych terminach i godzinach i kliknięcie -oto jest niekoniecznie jest ok. Pomijam także iż wiele aukcji może się nie wznowić gdyż akurat robot wywali mi z jakieś głupiej  przyczyny ileś aukcji . Miałem taki przypadek -300 aukcji musialem pojedyńczo modyfikować . Więc mając w obecnej sytuacji plan urlopu nie skorzystam z możliwości zawieszenia sprzedaży lecz ustalę czas wysyłki na 7 czy 14 dni . I wtedy osoby zainteresowane nie mając informacji że mam urlop będą bez entuzjazmu na mój czas wysyłki . Kończąc - urlop / w funkcji allegro /  u mnie a także u innych często nie oznacza/ oznaczał leżenia na plaży ale podróże służbowe po towar , dostawy do klientów z tym towarem . 

oznacz moderatorów

elokator
#9 Pomysłodawca#

Umknęła mi odpowiedż odnośnie wpływu zawieszenia sprzedaży na Status Super Sprzedawcy . W moim przypadku nie będzie to miało znaczenia gdyż ja nie skorzystam z przerwy w sprzedaży ,wydłużę czas dostawy .A u innych nie wiem co będzie jak nie odpowiedzą na jedno pytanie ,zapytanie .

oznacz moderatorów

elokator
#9 Pomysłodawca#

A najkrócej można to ująć iż tak iż jest grupa ludzi którzy chcą sprzedawać w trakcie urlopu ponieważ walczą o byt i dochody . pozdrawiam 

oznacz moderatorów

Ural63
#8 Zapaleniec#

Myślę, że spróbuj wejść w nasze buty. Poprowadzić jednoosobową działalność gospodarczą w tym kraju. To zrozumiesz dlaczego chcemy sprzedawać w czasie urlopu. My po prostu chcemy mieć wybór i sami podjąć decyzje. To centralne sterowanie nigdy się nie sprawdziło i nie sprawdzi. 

oznacz moderatorów

Ural63
#8 Zapaleniec#

Uważam że zabrano nam możliwość zarabiania w czasie Urlopu. Podobno mamy wolność gospodarczą. Proszę o przywrócenie starych zasad byśmy mieli wybór. 

oznacz moderatorów

CarCarGroupe
#8 Zapaleniec#

Ja z kolei uważam że chwilowe zawieszenie sprzedaży to dobry pomysł. Na przykład jeśli ktoś ma mały stacjonarny jednoosobowy sklepik i chce wyjechać na urlop to co robi ? zamyka na 4 spusty i wywiesza informację '' nieczynne z powodu urlopu do dn. xyz ''. Podobnie jest ze sklepami w allegro, jeśli nie masz zastępstwa do prowadzenia ciągłości sprzedaży to trzeba na tydzień lub dwa wstrzymać sprzedaż. Wszyscy wiemy że wydłużenie okresu wysyłki niewiele pomaga ponieważ kupujący rzadko zwracają na ten aspekt uwagę sądząc że zakupiony przedmiot [skoro za niego zapłacili]  powinien być wysłany na następny dzień ,a jeśli się tak nie stanie to wysyła maila z zapytaniem kiedy i dlaczego itp. I po co mi taki urlop przy laptopie ? Urlop to urlop - powinien być luz ale sądząc po opiniach wielu z nas chciałoby ' zjeść ciastko i nadal mieć ciastko' a tak się niestety nie da.

Jedyne co allegro mogłoby poprawić w tym ''zawieszeniu sprzedaży'' to mozliwość określenia przez sprzedającego terminu ''od - do' aby kupujacy mogli wiedzieć kiedy sprzedaż zostanie wznowiona.

oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

Chodzi o to, żeby sprzedający miał wybór. Jeden woli zawiesić sprzedaż, inny wyświetlić "urlop". Nic nie stoi na przeszkodzie, by były dostępne obie opcje.

oznacz moderatorów

ArekKarp
#10 Popularyzator#

Nie polecam zawieszenia sprzedaży, zrobiłam to na 7 dni i spadłam w rankingu i statystykach, tym samym spadły mi drastycznie  zamówienia. Mam dalej urlop

oznacz moderatorów

elokator
#9 Pomysłodawca#

Każdy powinien mieć wybór . Niech będą dwie wersje -jedna dla Ciebie a druga dla mnie . Ja osobiście nie miałem problemów związanych z urlopem i sprzedażą w tym czasie . Natomiast jak zamykałem wszystkie aukcje i miałem je wznawiać to dopiero kosztowało to zawsze bardzo dużo czasu i energii. Moim zdaniem winna być możliwość wyboru .Odnoszenie się do sklepiku nie jest do końca trafne gdyż na allegro sprzedaje się całodobowo i wszyscy jesteśmy sklepem z dostępem 24 godziny na dobę i nie wieszamy kartki nieczynne ,przerwa na śniadanie czy zaraz wracam . Allegro proponuje zamknięcie aukcji i tej kartki z informacją odnośnie otwarcia sklepu i  co dalej nie będzie . pozdrawiam

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

-Urlop powinien zostać ale w zmienionej wersji, żeby można go było włączyć tu i teraz a nie z wyprzedzeniem.

-Do tego druga możliwość przerwa w sprzedaży- jakby ktoś w szpitalu wylądował, i potrzebne jest nagłe zwieszenie wszystkich aukcji.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@CHECINIAKI, pierwotna nazwa "Urlop" była dosyć niefortunna, ponieważ rozmijała się ze słownikową definicją urlopu (sprzedający i tak np. muszą odpowiadać na pytania od kupujących). Przerwę w sprzedaży włączysz właśnie tu i teraz. 🙂

pasted image 0.png

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

e_hydraulika
#8 Zapaleniec#

Nie była niefortunna. Była informacja o tym od kiedy do kiedy jest urlop. A z tego co pamiętam, nie trzeba było odpisywać na pytania kupujących, tylko na dyskusje.

oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#

Nie nie jest to dobra zmiana. Żadna zmiana nie jest dobra, która zabiera wybór. Ja nie mam problemu z odpisywaniem kupującym na urlopie. Tak jak teraz, siedze na urlopie w Grecji i sobie odpisuje, a jak wróce to sobie spakuje wszystko i wyśle, ale nie! Nagle pracownicy allegro, którzy nie mają bladego pojęcia jak to jest proawdzić jednoosobową działalność gospodarczą, wprowadzają sobie takie zmiany. Powtarzam jeszcze raz, przeróbcie to, co zespsuliście, czyli zabranie nam wszystkim wyboru i takowy wprowadźcie. Niedość, że są ciągłe wymysły z jakimiś katalogami, opisami, a nie mowie już o ciągłym podnoszeniu cen z podtrzymywaniem ogłoszenia, prowizji , opłat od Smart! Ile można? 

oznacz moderatorów

LED_Wood
#3 Debiutant#

Również uważamy że ta zmiana to ogromny minus na niekorzyść sprzedających.
Zawieszając z dnia na dzień wszystkie aukcje sklep staje się niewiarygodny i kupujący którzy chcieliby dokupić kolejne produkty będą zdezorientowani. Tracimy też szanse na pozyskanie nowych klientów.

Przy dobrych opisach aukcji pytania do sprzedającego pojawiają się bardzo rzadko więc to słaby argument ze strony allegro.
Zamówienia wpadały w trakcie urlopu, a wysyłka była po powrocie i wszyscy byli zadowoleni.

Wystarczyłoby ulepszyć opcję urlopu o przedłużenie czasu wysyłki o czas urlopu + automatyczna odpowiedź w pytaniach od klientów i dyskusjach lub zostawić w poprzedniej formie i nic nie zmieniać...

oznacz moderatorów

ArekKarp
#10 Popularyzator#

I dobrze, że Pani wybrała metodę wydłużenia realizacji zamówień. Pojechałam na urlop 7 dni - zawiesiłam sprzedaż - wróciłam i zamówień brak, spadłam w statystykach i rankingach, a pisali administratorzy, że to nie wpływa na ranking sprzedaży

oznacz moderatorów

ArekKarp
#10 Popularyzator#

Wróciłam z urlopu - zawiesiłam sprzedaż na 7 dni i ..... poleciałam w ofertach o 4 -5 - 6 stron w dół.  Zamówień 5 x mniej 😞 

oznacz moderatorów

ArekKarp
#10 Popularyzator#

Wróciłam z 7 dniowego urlopu i sprzedaż mi spadła z 10 bransoletek  do 2 szt.  😞  Zawiesiłam sprzedaż, a teraz jestem bezrobotna

oznacz moderatorów