anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie o sposób naliczania prowizji

BIOreEKO_PL
#8 Zapaleniec#

Witam.

O ile rozumiem system naliczania prowizji o tyle nie rozumiem jego zaokrągleń na końcówkach.

Mam pytanie bo powoli zaczynam się zastanawiać czy to ja i mój Excel jesteśmy głupi i starzy czy jakieś chochliki w allegro robią srogie przekręty.

Od początku .

Z czystej ciekawości przeliczyłem w kilku wyrywkowych aukcjach czy naliczona prowizja przez allegro zgadza się z moimi obliczeniami i ZONK...

Dla produktu sprzedanego za 25,90 w kategorii uroda-pielęgnacja-włosy-szampon prowizja (zakładam że to nadal 9%) wg Allegro wychodzi 2,34 zł wg mnie 2,331 czyli po zaokrągleniu 2,33 zł. Czyli 1 grosz różnicy na moją niekorzyść.

Wychodząc naprzeciw osobie która zaraz napisze "ale może zaokrąglają do góry", kolejny przypadek.

Teraz będzie trudniej bo klient kupił 3 sztuki.

Dla trzech takich samych produktów kupionych na jednej aukcji po 10.30 sztuka czyli razem klient wydał 30,90zł w kategorii supermarket-utrzymanie czystości-sprzątanie-worki na śmieci, prowizja (zakładam że tu jak wg tabeli jest 10,5%) wg Allegro wychodzi 3,27 zł wg mnie 3,2445 czyli po zaokrągleniu 3,24zł. Czyli 3 grosze na moją niekorzyść. 

Dodam że przesyłki nie liczyłem bo aukcje łapią się na smarta.

Podsumowując.

Tu grosz tam trzy. Niby więcej znajdę na ulicy w ciągu jednego dnia jak dobrze poszukam. Sprawa nic niewarta, bardziej śmieszka.

Ale chyba każdy zdaje sobie sprawę że dziennie sprzedaje się tu ponad 1 000 000 produktów razy ten "śmieszny" grosz przestaje robić się śmiesznie.

Od razu przepraszam jeśli kogoś uraziłem, również nie oskarżam nikogo o jakieś "machlojki" jedynie proszę o wyjaśnienie, może faktycznie ja też gdzieś się mylę przy obliczeniach?  

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@BIOreEKO_PL Podaj proszę numery ofert, których dotyczą te obliczenia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

BIOreEKO_PL
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@BIOreEKO_PL Grosz do grosza a uzbiera się "kokosza", zapewne większość "oleje" grosz.

oznacz moderatorów

BIOreEKO_PL
#8 Zapaleniec#

ale takie 10k dniówki większość chętnie przytuli

oznacz moderatorów

BIOreEKO_PL
#8 Zapaleniec#

DOLINA CZEREMCHY SZAMPON OWSIANY 70g

9427152332
to ten pierwszy przypadek w poprzedniej wiadomości podesłałem drugą wersje
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@BIOreEKO_PL Kwoty prowizji zaokrąglamy w górę do pełnych groszy. Taka informacja znajduje się również w regulaminie. Wyjaśnia to pierwszy opisany przez Ciebie przypadek.

Kwotę naliczoną za sprzedaż w ofercie 9572904525 przesłałam do weryfikacji. Kiedy otrzymam informację w tej sprawie, odezwę się ponownie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

BIOreEKO_PL
#8 Zapaleniec#

Dziękuję najwyraźniej przeoczyłem.

Zakładam że do drugiego przypadku znajdzie się gdzieś jakiś zapis w stylu "prowizja każdego produktu kupionego w ilości jeden i więcej liczy się z osobna dla każdego produktu a następnie sumuje.

Idąc tym tropem wszystko by się zgadzało

10,30*10,5%+10,30*10,5%+10,30*10,5%=

1,0815+1,0815+1,0815=

po zaokrągleniu

1,09+1,09+1,09=3,27

więc w trzech przypadkach z osobna zaokrąglono do góry i zsumowano.

Tylko czy to już nie jest za bardzo "naciągnięte"?

Chociaż pierwszy przypadek i drugi kłuci się z moją logiką, akceptuje i dziękuje za wyjaśnienie.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@BIOreEKO_PL Może z logiką ale nie z biznesem.

oznacz moderatorów

dymbond
#2 Obserwator#

Witaj Natalio,
minęło ponad 10 dni... czy wiadomo już coś odnośnie weryfikacji drugiego przykładu (w ofercie 9572904525)?

Pozdrawiam,
Dymitr

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@dymbond Drugi przypadek wyjaśnił sam @BIOreEKO_PL - dla każdej sprzedanej sztuki prowizja jest naliczana osobno, kwoty są zaokrąglane i sumowane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Naliczono osobno, a w Allegro finanse znajduję się pełna cała kwota od danego produktu, nie zależne od jego ilości więc dziwnie 

Ale spoko, prezes UOKIK sprawdzi, zweryfikuje 🤣

oznacz moderatorów