anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Na swoim koncie masz nieopłacone saldo" [22.05.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

W dniu dzisiejszym otrzymałem dziwnego e-meila z dziwną kwotą, nie przypominam sobie żebym coś sprzedawał od wielu wielu lat i jakieś dziwnej prowizji.

 

Cyt. " 

Dzień dobry,

cieszymy się, że sprzedajesz na Allegro/ Allegro Lokalnie i korzystasz z Monet. Pamiętaj, że może się to wiązać z opłatami. Choć obecnie korzystanie z Monet jest darmowe, do listopada 2020 naliczaliśmy opłaty za ich wymianę. Na swoim koncie masz nieopłacone saldo, na które składają się bieżące opłaty oraz naliczone przed 2017 r.

Poniżej sprawdzisz łączną kwotę do zapłaty. Twoja kwota do zapłaty – stan na 1 maja: -1.62 zł
oznacz moderatorów
159 ODPOWIEDZI 159
ryzka1990
#7 Wielbiciel#

Może Pani sprawdzić moje konto i za jaką sprzedaż mam naliczoną opłatę?

oznacz moderatorów
mercis
#9 Pomysłodawca#

Skoro to nie oszustwo, to czemu Allegro w mailu nie zwraca się imieniem i nazwiskiem? I jak to możliwe, że powstało takie zadłużenie, kiedy nie korzystałam z monet, jak pobrałam zestawienie od 2017 roku, to brak szczegółów, jedynie napisano podsumowanie miesięczne i kwota -9,60. Czy mogę prosić o sprawdzenie skąd taka kwota się wzięła? Z góry dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
Client:91523874
#7 Wielbiciel#

Ale ja nic nie sprzedaje ani nie sprzedawałam na allegro więc skąd opłata?

oznacz moderatorów
roost1
#7 Wielbiciel#

Czy można tez sprawdzić moje konto? Od ponad 10lat mieszkam poza granica i może coś kupowałam ale o sprzedaży raczej nie ma mowy. 

oznacz moderatorów
STA-WI
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Co znaczy słowo sprzedawca - nic nie sprzedawałem - jedynie kupowałem.proszę o konkret.

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@STA-WI Chodzi o sprzedaż z tego konta w 2011 roku (oferta 1529999493). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
STA-WI
#8 Zapaleniec#

Szanowna moderatorko,sprawa dotyczy z 2011roku tj 12 lat wstecz ,nie mam żadnego dostępu do danej transakcji ,nie jestem w stanie czegokolwiek sprawdzić ,z punktu prawnego są to kwoty ,które uległy przedawnieniu ze względu na upływ czasu ,/przykro mi ,że Allegro - tak traktuje swoich kupujących /proszę podać mi konkrety dostępne danej transakcji do mojego wglądu/osoba ,dokonująca danej transakcji nie żyje.szacunku do Was nie posiadam.

oznacz moderatorów
Miodek15
#8 Zapaleniec#

Witam, również dostałam taka informacje, zaglądając w historie już 2017 roku mam naliczone takie pieniążki a nie prowadzę sprzedaży na Allegro i nie wiem skąd taka kwota, czy wiecie gdzie się z tym zgłosić, bo pierwszy raz mam taka sytuacje. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Miodek15 To nie jest za sprzedaż tylko wymianę monet na kupony.

oznacz moderatorów
mercis
#9 Pomysłodawca#

Ja nie mam w historii żadnych monet. W tym okresie nie kupowałam ani nie sprzedawałam, a opłata jest naliczona…

oznacz moderatorów
Miodek15
#8 Zapaleniec#

Tylko ze nigdy nie wymieniałam monet na kupony, wiec skąd naliczone koszta?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Miodek15
#8 Zapaleniec#

Nigdy w życiu nie wymieniałam żadnych monet wiem bo sama używam tego konta i nikomu go nie udostępniam wiec chyba bym pamietała ze coś takiego miało miejsce. Kwota do zapłaty jest naliczona od 2017 roku nie ma informacji za co i kiedy się to pojawiło, jest tylko saldo wiec owszem widzę w historii ze coś jest ale mogę pytanie jest skąd bo na pewno ja tego nie kupowałam, bo nie są mi one do niczego nie potrzebne, na Allegro tobie tylko zakupy raz na jakiś czas bez żadnej sprzedaży ani kupowania monet. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
mercis
#9 Pomysłodawca#

U mnie identycznie, w historii 0 monet, a żeby było śmiesznej to w tym czasie nie korzystałam z Allegro, bo mąż i mama zawsze mi zamawiali rzeczy. Wróciłam niedawno do użytkowania konta, ze względu na promocyjne 5 wysyłek smart. 

oznacz moderatorów
roost1
#7 Wielbiciel#

Ja także dostałam maila a nie pamietam nic o żadnej sprzedaży ani o żadnych monetach. Skąd to się wzięło niby po 6latach? 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@dame @ryzka1990 @STA-WI Allegro do zeszłego roku naliczało zgodnie z regulaminem 0,20 grosza za wymianę monet na kupon a że nie wymaga płatności jak jest poniżej 10 zł to to wisiało 🙂 a że pewnie brak kasy to wysyłają wszystkim prośby o uregulowania 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
shabe
#2 Obserwator#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ dziś 22 maja 2023 dostałem maila z Allegro: 

Dzień dobry,

cieszymy się, że sprzedajesz na Allegro/ Allegro Lokalnie i korzystasz z Monet. Pamiętaj, że może się to wiązać z opłatami. Choć obecnie korzystanie z Monet jest darmowe, do listopada 2020 naliczaliśmy opłaty za ich wymianę. Na swoim koncie masz nieopłacone saldo, na które składają się bieżące opłaty oraz naliczone przed 2017 r. Poniżej sprawdzisz łączną kwotę do zapłaty.

Twoja kwota do zapłaty – stan na 1 maja:

-3.9 zł.

Proszę o potwierdzenie, że mail pochodzi z Allegro. Z czego wynika ta opłata? Czy po jej opłaceniu nadal będę musiał płacić za jakąś wymianę monet?

sha

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Chodzi o darmowe monety, które dostajesz przy zakupie i wymieniasz na kupony. Dawniej taka wymiana kosztowała bodajże 20 groszy. Allegro maila o wpłatę wysyła zwykle od co najmniej 10zł. A teraz powysyłali wszystkim co mieli parę złotych od lat głównie za te wymiany.

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@shabe nie musisz się obawiać. Nie jest to próba oszustwa. Opłata za wymianę monet na kupony została zniesiona 2.11.2020 roku, więc opłata na Twoim koncie pochodzi sprzed tej daty. Dziś rozesłaliśmy wiadomości o zadłużeniu do użytkowników, którzy mają do opłacenia kwotę do 9,99 zł. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów