anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Na swoim koncie masz nieopłacone saldo" [22.05.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

W dniu dzisiejszym otrzymałem dziwnego e-meila z dziwną kwotą, nie przypominam sobie żebym coś sprzedawał od wielu wielu lat i jakieś dziwnej prowizji.

 

Cyt. " 

Dzień dobry,

cieszymy się, że sprzedajesz na Allegro/ Allegro Lokalnie i korzystasz z Monet. Pamiętaj, że może się to wiązać z opłatami. Choć obecnie korzystanie z Monet jest darmowe, do listopada 2020 naliczaliśmy opłaty za ich wymianę. Na swoim koncie masz nieopłacone saldo, na które składają się bieżące opłaty oraz naliczone przed 2017 r.

Poniżej sprawdzisz łączną kwotę do zapłaty. Twoja kwota do zapłaty – stan na 1 maja: -1.62 zł
oznacz moderatorów
159 ODPOWIEDZI 159
ryzka1990
#7 Wielbiciel#
  • Dzisiaj przyszedł mi meil z poleceniem zaplaty za jakies monety i muszę przelać 8,40… To jakies oszustwo czy nowa opłata Allegro. Nic ostatnio nie sprzedawałem i nagle wystawili rachunek. 
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie, więcej jest tu takich wpisów, poczytaj, rozliczenia masz tu: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Chyba allegro przypomniało sobie i dłużnikach 🤑

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Na to wygląda gdyż wszyscy piszą że mają do opłaty jakieś kilka złotych zaległości . O takie niskie kwoty allegro się nie upominali (bodajże od 15 zł) dopiero przypominali ale pewnie coś chcą "udoskonalić " i wymaga to podciąganiu wszystkich nawet tych groszowych zaległości.

oznacz moderatorów
Client:91523874
#7 Wielbiciel#

Tez dostalam maila sęk w tym że ja nic nie sprzedaję i nie korzystam z tego konta od 2 lat. Ktoś wie o co chodzi?

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Pieniążki potrzebne... zadne pecunia non olet, a te kilkadzisiąt zaległości po +- średnio 5zł to juz kwota spora. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ryzka1990 @Client:91523874 Allegro do zeszłego roku naliczało zgodnie z regulaminem 0,20 grosza za wymianę monet na kupon a że nie wymaga płatności jak jest poniżej 10 zł to to wisiało 🙂 Teraz wymagają zapłaty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:91523874
#7 Wielbiciel#

Nie wymieniałam żadnych monet na tym koncie

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:91523874 sprawdź w historii 🙂 zmieniając datę odpowiednio

________
Κώστας
oznacz moderatorów
AntoP-A1
#7 Wielbiciel#

Ja dostałem maila że mam zapłacić za sprzedaż gdzie oddawna nie mam żadnej wystawionej aukcji .... oczywiście znaleźć kontaktu nie moge wciskania formularza czy czatu nie działa ...

oznacz moderatorów
AntoP-A1
#7 Wielbiciel#

w sumie racja coś tam wisi od dawna poprzednia wpłata była zanim naliczyli cos tam ...

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

😊

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@ryzka1990 rozesłaliśmy maile do sprzedawców, którzy mają na swoim koncie zadłużenie do wysokości 9,99 zł. Wcześniej nie otrzymałeś takiego powiadomienia, ponieważ przy takiej kwocie nie były rozsyłane automatycznie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
sosna-s21
#7 Wielbiciel#
  • Witam. Dostałam jakieś rozliczenie za monety. Na Allegro lokalnie. Ja niczego nie sprzedawałam nigdy przez allegro. Więc o co chodzi z tą opłata. 

Screenshot_20230522_160654_Samsung Internet.jpg

 

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@sosna-s21 Cześć. Dzisiaj rozesłaliśmy wiadomości do właścicieli kont, na których jest niewielka zaległość na saldzie. Opłata dotyczy sprzedaży na Allegro Lokalnie LUB wymiany monet na kupony. Do 2020 roku pobieraliśmy opłaty za wymianę monet na kupon zniżkowy na zakupy w Allegro. Teraz już ta opłata nie jest pobierana. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
mercis
#9 Pomysłodawca#

Jestem pewna, że nigdy nie wymieniałam monet, a z Allegro lokalnie też nie korzystam (nie kupuję i nie sprzedaję). Proszę o weryfikacje prawidłowości salda. W historii nie ma niczego co mogłoby wskazywać na wpływ na zadłużenie. I nie chodzi tu o kwotę, a o zasady. Zobaczcie ile osób pisze, że nie korzystało z programu monet, a mają saldo ujemne. Coś tu wyraźnie nie gra. Dopóki nie otrzymam dokładnego zestawienia zakupów, z tytułu których otrzymałam monety i zestawienia historii wymiany monet na kupony, a także zestawienia wykorzystania tych kuponów przy dalszych zakupach, to nie zamierzam nic płacić.

oznacz moderatorów
sosna-s21
#7 Wielbiciel#

Ale ja ani nie sprzedawałam żadnych towarów ani nie umieszczałam nic na allegro lokalnie. Ani też żadnych monet nie wymieniałam. Więc o co biega

oznacz moderatorów
mesura
#7 Wielbiciel#

Witam, na portalu jestem chyba od 20 lat. Głównie jako kupujący, dziś dostałam e-mal z allegro, o niezapłaconej prowizji za jakieś monety z 2017 r., nic o tym nie wiedziałam to raz, dwa nigdy nie korzystałam z żadnych monet, co mam z tym zrobić? Ma ktoś e-mail kontaktowy do allegro - ten na który odpisałam niestety nie działa.

oznacz moderatorów
7-MALY-7
#10 Popularyzator#

Oszustwo, nie klikać.

Allegro zawsze zwraca się z imienia i nazwiska, nazwa konta.

Adres e-mail jest niepoprawny.

Powinno być: powiadomienia@allegro.pl, a jest info@powiadomienia.allegro.pl

Adres e-mail nie jest też zweryfikowany. Brak znaczka, przy nadawcy.

oznacz moderatorów