anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Na swoim koncie masz nieopłacone saldo" [22.05.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

W dniu dzisiejszym otrzymałem dziwnego e-meila z dziwną kwotą, nie przypominam sobie żebym coś sprzedawał od wielu wielu lat i jakieś dziwnej prowizji.

 

Cyt. " 

Dzień dobry,

cieszymy się, że sprzedajesz na Allegro/ Allegro Lokalnie i korzystasz z Monet. Pamiętaj, że może się to wiązać z opłatami. Choć obecnie korzystanie z Monet jest darmowe, do listopada 2020 naliczaliśmy opłaty za ich wymianę. Na swoim koncie masz nieopłacone saldo, na które składają się bieżące opłaty oraz naliczone przed 2017 r.

Poniżej sprawdzisz łączną kwotę do zapłaty. Twoja kwota do zapłaty – stan na 1 maja: -1.62 zł
oznacz moderatorów
159 ODPOWIEDZI 159
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Na UOKK nie dawno karę dostali i wygląda, ze odwołanie nie poszło xD. A ze tylko z 200k było jak dobrze pamiętam to z miedziaków się uzbiera. 

oznacz moderatorów
Miodek15
#8 Zapaleniec#
Dziekuje za informacje, ale ja żadnych ofert nie wystawiałam na Allegro a przesłane numery nic mi nie mówią bo nie da się ich wyszukać. Nigdy nie prowadziłam sprzedaży na Allegro wiec nie wiem dalej skąd naliczone prowizje od sprzedaży?
oznacz moderatorów
ladynight24
#8 Zapaleniec#

Mam podobnie próbuja nas naciągnąć.

oznacz moderatorów
austin90
#8 Zapaleniec#

A ja za co mam opłaty? Bo powyższe osoby widzę data 2010 - 13 lat temu i ścigacie ludzi o kilka złotych zamiast to anulować? yyyyy

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@austin90 naliczenia na Twoim koncie również dotyczą ofert wystawionych w 2010 roku. Dotyczy  to ofert o numerach: 945165810, 927276265, 876229897, 875924374.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
austin90
#8 Zapaleniec#

Proszę napisać mi maila do działu, do którego mogę zwrócić się o anulowanie tego. To jakiś absurd po 13 latach ścigać ludzi o kilka złotych. Ja nigdy nic nie sprzedawałem fizycznie tak, żeby coś komuś przez Allegro sprzedać, nic sobie takiego nie przypominam. Zawsze tylko kupowałem. Te 4 oferty nie jestem w stanie ich sprawdzić chyba po 13 latach na koncie i nie wiem czego dotyczyły. Dla mnie to dziwne. Przypomniało mi się, że kiedyś kilka lat temu 2014? Allegro wysyłało takie nieśmiałe maile w stylu przypominamy nieśmiało o zaległości wtedy bodajże 4 złotych i informacje w necie wskazywały na to, że nie trzeba tego płacić. Zapamiętałem to bo w mailu były zabawne grafiki i takie właśnie hasła sugerujące ze wypadałoby to opłacić ale nie jestesmy - userzy Allegro prawnie do tego obligowani - tak pisano wówczas na forach, dlatego to olałem

Tak się zastanawiam co się dzieje jak ktoś nie płaci tych zaległości poniżej 10 złotych? Jak wygląda procedura odzyskiwania tego? 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@austin90 nie musisz pisać do żadnego działu i wciąż jest to po prostu prośba o uregulowanie rachunku. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
austin90
#8 Zapaleniec#

Prośba czyli co? Nie zapłacę i to tak zostanie zawieszone czy będą jakieś konsekwencje? Wolałbym, aby zostało to umorzone, dlatego chciałbym napisać do jakiegoś działu Allegro z taką prośbą, żeby zostało to załatwione bo za X lat okaże się, że muszę zapłacić 50 tysięcy. Wolę dmuchać na zimne. W opcjach konta nie widzę nigdzie żadnego meila czy kontaktu do kogokolwiek, więc proszę o kogoś decyzyjnego, abym miał to saldo ustawione na 0 zł a nie na -8 zł.

oznacz moderatorów
Miodek15
#8 Zapaleniec#

Również chciałabym prosić o namiar do kogoś z Allegro w celu anulowania płatności.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Miodek15 @austin90 Powinniście opłacić rachunek. To koszty korzystania z Allegro np. wystawiania ofert, promowania ich, korzystania z opcji dodatkowych czy wymiany monet na kupony. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
roost1
#7 Wielbiciel#

Rozumiem ze powinnam dostać rachunek 13 lat temu. A nie maila o jakiejś wymianie monet a później jednak informacje ze to za wystawienie. Czuje się trochę niedoinformowana. 

oznacz moderatorów
ladynight24
#8 Zapaleniec#

Ale to było darmowe., a nie płatne i teraz wam sie przypomina

oznacz moderatorów
Miodek15
#8 Zapaleniec#

Oczywiście zapłaciłabym gdybym wiedziała ze wystawiałam oferty, ze naliczone pieniążki są słuszne. Ani nie wystawiałam ofert, ani ich nie promowałam, ani nie wymieniałam monet wiec nie rozumiem dlaczego mam zapłacić za coś po kilku latach z czego nie korzystałam ?

oznacz moderatorów
ladynight24
#8 Zapaleniec#

Ja mam tak samo.

oznacz moderatorów
ladynight24
#8 Zapaleniec#

ja nie korzystałam nigdy z dodatkowych opcji ani nie wymieniałam żadnych monet. Proszę a jakis adres mailowy gdzie anuluja mi dług, którego nie brałam.

oznacz moderatorów
austin90
#8 Zapaleniec#

Ustalmy coś w końcu: powinniście a musicie to różnica i chcę wiedzieć jak to wygląda prawnie i czemu zajmujecie się tym po 13 latach? Liczycie ze ktoś zapłaci dla świętego spokoju. Dla mnie to różnica. Jak mówię - kupuję tylko na Allegro i nie sprzedawałem nigdy nic fizycznie (szczerze? nie wiem nawet jak wygląda wystawienie ofery na ALlegro bo nigdy tego nie robiłem) ale 13 lat temu to kupa czasu i to jest śmieszne. Powinno być to anulowane. Już kiedyś miałem taką sprawę z firmą kurierską - po transporcie paczki napisali mi, że mam za coś dopłacić ale po wymianie kilku maili odpuścili - i teraz mam nauczkę, że nie trzeba od razu płacić tylko trzeba wyjaśniać sprawę. Proszę PONOWNIE o maila do osoby z Allegro decyzyjnej, która jest w stanie umorzyć to saldo ujemne na OSIEM złotych. 

oznacz moderatorów
ladynight24
#8 Zapaleniec#

dokładnie, to jest jakas kpina.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

😆 niema to jak iść w zaparte 😆

oznacz moderatorów
patrycjusz34
#7 Wielbiciel#
 

 

Dzień dobry,

cieszymy się, że sprzedajesz na Allegro/ Allegro Lokalnie i korzystasz z Monet. Pamiętaj, że może się to wiązać z opłatami. Choć obecnie korzystanie z Monet jest darmowe, do listopada 2020 naliczaliśmy opłaty za ich wymianę. Na swoim koncie masz nieopłacone saldo, na które składają się bieżące opłaty oraz naliczone przed 2017 r.

Poniżej sprawdzisz łączną kwotę do zapłaty.

Twoja kwota do zapłaty – stan na 1 maja:-4.07gr 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@patrycjusz34 

Wejdź tutaj

https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro

Jeżeli tam jest 4.07 to znaczy że masz jakieś opłaty.

W poniedziałek tego maila wysyłali.

oznacz moderatorów