anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozliczenia z allegro - dodatkowe prowizje?

bartezz-x
#7 Wielbiciel#

Witam,

Wystawiając przedmiot wziąłem opcję wyróżnienia za które oczywiście tez wiadomo zapłaciłem. Dzisiaj patrzę na rozliczenia z allegro a tam nie dość że mam do opłaty prowizję za sprzedany ten przedmiot (ok 190 zł prowizji) to jeszcze oplata za dodatkową prowizję czyli za sprzedanie wyróżnionego przedmiotu (ok 110 zł prowizji). Łącznie za sprzedany przedmiot 2100 zł muszę zapłacić 300 zł prowizji, co dla mnie jest trochę rozbojem w biały dzień. Tym bardziej że przedmiot został sprzedany już po wyróżnieniu. Czy wiecie może czy się od tego odwołać czy jak, bo ten serwis mnie teraz tak zraził że będę chyba szukał innego miejsca do wystawiania, mimo że wiadomo mniej znane będą to portale to przynajmniej takich wałków nie będzie. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

To wszystko jest napisane w regulaminie, który akceptujesz korzystając z Allegro. Warto się z nim zapoznać przed wystawieniem przedmiotu, aby później nie było niespodzianek i tego rodzaju pytań.

oznacz moderatorów

Aditum
#12 Orędownik#

@bartezz-x Wyróżniając przedmiot zawsze trzeba płacić dodatkową prowizję od sprzedaży oferty wyróżnionej - zazwyczaj 50% prowizji podstawowej. Tak jak napisał xyz96 trzeba czytać regulamin, jednakże dobrze by było aby informacja o dodatkowej prowizji była widoczna podczas wystawiania aukcji przy opcji wyróżnienia. Nie można niestety już się od prowizji odwołać bo rejestrując się na allegro akceptujesz regulamin, który określa także opłaty związane z wyróżnieniem,

oznacz moderatorów

bartezz-x
#7 Wielbiciel#

Właśnie oto chodzi że gdyby ta informacja była przy wystawianiu aukcji to byłaby inna bajka, a tak ciągle można odwoływać się od regulaminu. No cóż, więcej osób się natnie to więcej osób zniechęci ten serwis na szczęście, ja sam z niego rezygnują, sprzedam coś trochę dłużej ale przynajmniej nie będzie takich chorych prowizji i to w pewien sposób ukrytych, bo sorry ale mogą coraz zmieniąc regulamin i coś dopisywać a ja wolę czas lepiej spędzić niż coraz wnikać czy coś się zmieniło. Dzięki za odpowiedzi.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@bartezz-x Każdy orze jak może.Liczy się tylko kasa.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

te wyróżnienia to czasem są tak potrzebne jak świni siodło ,korzystasz liczysz że coś więcej zarobisz a tu kasa idzie ale nie do ciebie ,możesz się obejść tylko smakiem .ja sam wolę przedmiot wartościowy wystawić od razu w cenie nie mniejszej niż mnie interesuje 

oznacz moderatorów