anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smart! - promocja dla nowych firm

MAMY ROZWIĄZANIE!
atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Dostałem powiadomienie przez e-mail o możliwości aktywowania Smart! w ofertach po spełnieniu warunków:

  1. Przejdź szybki kurs w Akademii Allegro (kliknij w przycisk poniżej)
  2. Dodaj do swoich ofert opcje dostawy wymagane dla Smart! i określ warunki zwrotów

Przeszedłem kurs, do ofert dodałem opcje dostawy wymagane przez Smart! i określiłem warunki zwrotów - jak mi się wydaje spełniłem wszystkie warunki a Smart! przy ofertach nie pojawił się. 

Co mogłem zrobić źle?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
Agent051
#16 Inspirator#

@atechnik_sklep A czy na tym kursie nie mówili przypadkiem, że trzeba mieć 5 pozytywnych ocen od kupujących? Słabo, zalicz kurs jeszcze raz.

oznacz moderatorów
atechnik_sklep
#13 Ambasador#
Chyba jednak nie "słabo" 😉

Cytat:
"Obecnie trwa promocja dla sprzedawców zaczynających sprzedaż na Allegro

Jeśli masz konto firma i zarejestrowałeś je między 1 lipca a 30 września, możesz oferować Allegro Smart! na wygodniejszych zasadach. Nie musisz spełnić wymogu posiadania 5 ocen i 98% pozytywnych komentarzy. Zamiast tego wystarczy, że ukończysz kurs Akademii Allegro - ten, którego właśnie słuchasz. Twoje oferty nadal muszą spełnić opisane wcześniej wymogi. Czyli konieczne jest uzupełnienie warunków zwrotów i udostępnienie smartowych metod dostawy. Chcemy wesprzeć Twoją sprzedaż zanim jeszcze zdobędziesz pierwsze komentarze. Zapoznaj się z pełnym regulaminem, do którego link znajdziesz poniżej."

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@atechnik_sklep Sprawdź to;

Warunki dotyczące ofert (konta firmowe)

  • określ politykę zwrotu przedmiotu i umieść ją w ofertach
  • w zakładce Ustawienia dostawy ustaw prawidłowe wartości dla metod dostawy, z których korzystasz
  • udostępnij w swoich ofertach przynajmniej jedną z poniższych metod dostawy w ramach Allegro Smart!:

    • Allegro Kurier DPD
    • Allegro Pocztex Kurier 48
    • Allegro Kurier UPS (do 10 kg).

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/co-zrobic-aby-moje-oferty-by...

oznacz moderatorów
atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Działa. Mam Smart! w ofertach.
Być może dlatego, że ustawiłem nowe warunki zwrotów (choć takie same jak poprzednio) i przypisałem je do ofert.

oznacz moderatorów
Czujnyjac77
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie. Udało się aktywować allegro Smart, ale SMARTA dostały tylko te oferty, które zostały utworzone dzisiaj. Poprzednie nasze oferty nie dostały SMARTA. Mam rozumieć, że allegro Smart nie działa wstecz, tak? Pozdrawiam serdecznie @atechnik_sklep

oznacz moderatorów
Starlight777
#7 Wielbiciel#

Mam podobny problem z aktywacją Smarta. Czy w warunkach zwrotów powinnam wybrać, że koszt przesyłki zwrotnej pokrywa sprzedający?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Starlight777 nie jest to konieczne, ważne żeby warunki zwrotów były uzupełnione i aktualne, jeśli w Twoich ofertach będą dostępne metody dostawy Smart! to kupujący po ich spełnieniu będzie miał darmowy zwrot w ramach Smart! Czyli w warunkach powinnaś napisać "na własny koszt", a gdy w Twoich ofertach będzie już Smart! będzie to wyglądać tak:

la_nika_0-1648459867541.png
Natomiast sprawdziłam i w Twoich ofertach nie ma tego oznaczenia, ponieważ nie spełniasz warunku: 5 unikalnych ocen (łapek w górę) z ostatnich 12 miesięcy. 



   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Starlight777
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. Czy jeśli skończyłam kurs Akademii Allegro ze Smarta to również muszę mieć 5 pozytywnych ocen? 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Starlight777, aby zakwalifikować się do promocji Zacznij sprzedaż w Allegro Smart! nie musisz spełnić warunku 5 pozytywnych ocen.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Starlight777
#7 Wielbiciel#

Dziękuję @mr_oma . Mogłabyś mi wytłumaczyć dlaczego w takim razie np ta oferta ROWEREK TRÓJKOŁOWY BIEGOWY 2w1 SKŁADANY Z PEDAŁAMI 11981207759 - Allegro.pl nie jest wciąż objęta Smartem? Wydaje mi się, że wszystko powinno być z nią w porządku.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Starlight777 sprawdź w dostawach czy masz udostępnionego 

  • Allegro Kurier DPD
________
Κώστας
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Starlight777, Twoje powiązane konto nie spełnia warunków promocji. Do promocji dopuszczamy sprzedających z kontami powiązanymi jeśli:

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów