anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spadek sprzedaży

Luxxp
#10 Popularyzator#

Witam wszystkich sprzedawców. Od kilku tygodni spadała mi sprzedaż, najpierw przez coraz większą konkurencję, z wiadomych powodów, a potem z winy dystrybutora, który wszedł na allegro i zabrał sporą część sprzedaży. Potem sprzedaż była niższa, ale w zasadzie utrzymywała się na jakimś tam stałym poziomie. Natomiast od kliku dni nagle wszystko tąpnęło. Normalnie nie wiem co się stało, bo są dni bez żadnego zamówienia, co nie zdarzyło mi się od momentu uruchomienia sprzedaży na allegro. Czy ktoś ma podobne problemy? Może przegapiłem jakieś zmiany w serwisie? 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Zależy od kategorii, coraz szybciej wprowadzają grupowanie produktów.

Wchodzę do kogoś, a tam:

DarkStoorM_0-1603839454353.png

Czyli jest tak jak się obawiałem. Niedługo wszystko będzie zgrupowane, sprzedający będą walczyć na ceny, prawie nic przy tym nie zarabiając, a Allegro nie zrobi to różnicy 😛

oznacz moderatorów

Luxxp
#10 Popularyzator#

Akurat w głównej kategorii w której sprzedaję, grupowanie jeszcze nie obowiązuje. Nie mniej jednak tak nagły spadek sprzedaży jest zastanawiający. Zabijał się dla allegro nie będę, jak przestanie się mi to opłacać to po prostu odejdę gdzie indziej lub skupię się na moim sklepie internetowym. Jestem w tej komfortowej sytuacji, że bazuję na sprzedaży stacjonarnej, a allegro i inne to tylko dodatek. 

oznacz moderatorów

dziarownia_pl
#9 Pomysłodawca#

Na pewno grupowanie produktów wpłynie negatywnie w dużym mierze na sprzedaż ofert promowanych - bo te mają przeważnie wyższą cenę niż oferty bez wyróżnienia.

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@dziarownia_pl no teraz to w ogóle będzie wesoło, Sprzedający wydadzą kasę na promowanie PRODUKTU a nie swojej aukcji. Trzeba będzie trzymać mocno rękę na pulsie (dobrze, że to tylko 1000 ofert...), żeby  wyróżniać produkty z wysoką marżą, gdzie to my jesteśmy najtańsi na allegro. W przeciwnym razie wydamy kasę na promowanie, a sprzedaż zrobi ktoś inny. Dla serwisu wszystko jedno, dla nas niekoniecznie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

dziarownia_pl po co promować , lepiej zadbać o cenę i czas wysyłki 

oznacz moderatorów

dziarownia_pl
#9 Pomysłodawca#

@mdrogeria 

Nic bardziej mylnego. Za dużo czynników wpływa na to, czy warto promować, czy nie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

dziarownia_pl zależy od towaru , ale klient ma pod ręką ,, najtasza,, i ,,najszybsza dostawa ,, tu oferty promowane będą odbiegać cenowo od zwykłych .

oznacz moderatorów

rafi_2004
#9 Pomysłodawca#

Moim zdaniem to jest dobry temat dla UOKIK. Urząd zainteresuje się taką sytuacją że wydajesz pieniądze na ads i promowanie a twoja oferta ze względu na nieuczciwą praktykę allegro nie jest wybierana przez klientów.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

rafi_2004 allegro nie jest czymś co Ci się należy . Ich podwórko i zabawki ............. niestety 😁

oznacz moderatorów

rafi_2004
#9 Pomysłodawca#

Już kilka razy płacili za nieuczciwe praktyki i będą płacić dalej. Finalnie mniej zarobią przez takie działania.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ja na przykład nie chciałbym, żeby to wyglądało tak, że wyróżniam ofertę full pakietem za swoje pieniądze i ktoś wykorzysta moją trafność tylko po to, żeby sobie potem przekliknąć na ofertę kogoś, kto ma dwa złote taniej.

Zaczyna mi się to nie podobać. @mdrogeria ma rację, lepiej zejść z ceny i wysyłać jak najszybciej, chyba będzie większa szansa na pozyskanie klienta z czyjejś oferty z wywindowaną trafnością i to za friko 😉

Czas powyłączać promowania

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@rafi_2004 

Zawiadom UOKiK

Urząd prowadzi program pozyskiwania informacji od anonimowych sygnalistów.

Wejdź na https://konkurencja.uokik.gov.pl/sygnalista/ i skorzystaj z prostego formularza.

Zastosowany system gwarantuje całkowitą anonimowość.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

GermanMilitaryDe  @rafi_2004   @rafi_2004 

WYRÓŻNIENIA NIE SĄ OBOWIĄZKOWE .😁 chcesz to bierz 

oznacz moderatorów