anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedałem telefon blokada konta

723233723
#7 Wielbiciel#

Witam wczoraj sprzedałem telefon na kwote 1100zł kupujący opłacił wszystko i miałem juz nadawać paczkę, ale allegro stwierdziło że nałoży na mnie blokadę bo musze przejść wryfikacje no to przesłałem im skan dowodu oraz to że towar posiadam czyli fakturę do tej pory cisza z ich strony. Ile to może trwać? nie wyśle paczki wcześniej jak nie będę miał gwarancji tego że allegro nie zwróci środków do kupującego a ja zostane bez telefonu i pieniędzy.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@723233723 Cześć. Otrzymałeś dzisiaj odpowiedź od Działu Bezpieczeństwa. Zdjęcia nie spełniły wymogów weryfikacji. Odpowiedzi możesz udzielić w konwersacji numer 23344029 (przeszukaj swoją skrzynkę mejlową - szczególnie folder SPAM). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

723233723
#7 Wielbiciel#

Faktycznie dzięki za pomoc jednak będzie trzeba sie na **piiip** przenieść bo robią takie problemy że to dramat

Czy jak wyśle towar i kupujący go odbierze to allegro zdejmie blokade środków? 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak odbierze i wystawi pozytywną opinie to będzie podstawa by ubiegać się o odblokowanie.

oznacz moderatorów

723233723
#7 Wielbiciel#

Aha czyli nie muszą i właściwie mogę zostać bez telefonu i pieniędzy nie no śmiech na sali 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@723233723  "Aha czyli nie muszą..."

Jednak muszą, tylko że wypłacą pieniądze właścicielowi konta Allegro, a ty musisz udowodnić że jesteś autentycznie właścicielem konta i właścicielem pieniędzy. Jeżeli dane konta Allegro i dane konta bankowego oraz dane dowodu osobistego są niezgodne, to jest podejrzenie że ktoś się może podszywać pod twoje konto. Więc ta  weryfikacja to tylko dla bezpieczeństwa  twoich pieniędzy.

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

Dopóki ma zablokowane pieniądze to nawet w przypadku POK nikt nie wyśle do nikogo winydykatora. Niby z jakiego powodu? To nadal Allegro jest w posiadaniu pieniędzy od kupującego. Czy się mylę?

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

@kolekcjoner608 A jak nie wystawi żadnej opinii? To nie jest na razie obowiązek.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@723233723  To tak nie działa jak piszesz.  Kupujący zapłacił i pieniądze masz zablokowane na koncie Allegro.  Jeśli nie wyślesz telefonu kupujący dostanie zwrot pieniędzy z Programu Ochrony,  a na ciebie naślą windykatorów, oszywiście z wszystkimi konsekwencjami  (BIK)

Moim zdaniem rozsądniej będzie wysłać telefon, unikniesz wielu kłopotów. Pieniądze zatrzymane na koncie Allegro odzyskasz prędzej czy później.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Co to za głupoty.

"kupujący dostanie zwrot pieniędzy z Programu Ochrony,  a na ciebie naślą windykatorów, oszywiście z wszystkimi konsekwencjami  (BIK)"

Jeśli kupujący nie otrzyma telefonu to nawet gdyby dostał zwrot z POK, ten zostanie pokryty ze środków zablokowanych przez Allegro, skąd ta windykacja i BIK ? - taka sposobność mogła by powstać jedynie, gdyby sprzedawca wypłacił by środki na swoje konto i nie wysłał towaru.

oznacz moderatorów

723233723
#7 Wielbiciel#

Nie chciało mi się użerać z allegro zwróciłem pieniądze,a z kupującym sfinalizujemy transakcję na **piiip** co jest przykre bo myślałem że allegro to poważny portal aukcyjny 

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

@723233723 Poważny to może być zawał serca😂 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@723233723  Nie dziw się, Allegro gwarantuje kupującemu bezpieczne zakupy, w sytuacji, gdy kupujący pozostaje bez pieniędzy i towaru, (bo jest dużo przypadków prób naciągania klientów) to Allegro pokrywa koszty - wobec czego w celu zminimalizowania strat - wprowadza swoje metody weryfikacji, które dla okazjonalnych sprzedawców mogą być uciążliwe, a nawet nie do przeskoczenia. 

 

oznacz moderatorów

723233723
#7 Wielbiciel#

Wszystko rozumie ale tak jak napisałem od 10 lat z allegro do tego wykupienie smarta potwierdzenie mojej tożsamości przelewem a jak już coś chciałem sprzedać to spotkałem schody nie do przejścia 

oznacz moderatorów