anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż komputera

MAMY ROZWIĄZANIE!
nemezis20101
#8 Zapaleniec#

Witam,

Mam taki problem, że sprzedałem komputer, który opisałem że jest używany i  w pełni sprawny (co jest prawdą) i dodałem zdjęcia tylko z przodu komputera; jednakże kupujący stwierdził że obudowa jest jak złom (bardzo poniszczona) i chce od mnie zwrotu i mam zapłacić za wszystko. Co mam zrobić? Z góry dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
Client:109808341
#12 Orędownik#

Wrzuć link do aukcji/oferty.

Nie będziemy wróżyć z fusów. Zawsze mozesz wyslac zapytanie do wróżbity Macieja.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Reklamuje i tyle, znasz prawo i musisz się do tego odnieś. Zaproponuj coś, kasę albo renowację albo przymnij i zwróć kasę, albo odrzuć i walcz.

oznacz moderatorów
Client:109808341
#12 Orędownik#

@nemezis20101   jesli kupujacy sie piekli o boki obudowy to mysle, ze  ma troche racji. Przod jest ok.

Dla swietego spokoju powinienes zrobic komplet zdjec albo napisac o tym w aukcji.

Masz dwie opcje: uznac reklamacje lub odrzucic. Decyzja nalezy do Ciebie.

Mozesz odrzucic i napisac, ze dla swietego spokoju przyjmiesz zwrot ale bez kosztów przesylek. Jesli uznasz zwracasz 120zl + 2x przesyłka.

Albo niech Ci kupujacy przesle same boki, zmatujesz papierem sciernym, prysniesz sprayem i bedzie ok.

oznacz moderatorów
nemezis20101
#8 Zapaleniec#

A jak odrzucę to wchodzi allegro do gry i blokuje konto. To chyba odrzucę przynajmniej nie będę miał problemów z tym allegro, bo więcej wad, niż pożytku. Zawsze osoba sprzedająca na przegranym miejscu. Czas na konkurencje 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A rozmawiałeś z kupującym może da się dogadać!

oznacz moderatorów
nemezis20101
#8 Zapaleniec#

Odpisał mi, że chce dużą obniżkę, albo spray (sprzedawałem dużo wd 40) i 150 zł i jest sprawa załatwiona. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Najważniejsze że kłopot z głowy.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@nemezis20101 spray i 150 zł. za komputer sprzedany za 120 zł? 😉

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Jeśli odrzucisz reklamację to wypłacą rekompensatę kupującemu, a ciebie będzie scigał windykator.  Lepiej niech zwróci komputer i wyrzuć na złom, albo sprzedasz gdzie indziej.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Puszka sprayu  około 15 - 20 zł,  zaproponuj rekompensatę.  Ale nadmierna uległość może zachęcić klienta do wynajdywania kolejnych usterek.

oznacz moderatorów
nemezis20101
#8 Zapaleniec#

Po prostu już któryś raz, albo chcą mnie ludzie oszukać, albo próbują uzyskać dodatkowe dobra. Mi po prostu, po ludzku jest przykro. Jestem młodą osobą, ale takich nauk jakie uzyskałem na allegro, można stwierdzić, że jest to szkoła życia. Dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@nemezis20101  Bo generalnie nie opłaci się sprzedawać komputera jako całość. Lepiej  cenowo jeśli rozmontujesz i sprzedasz osobno podzespoły: płytę głowną, pamięć, dysk itp...

Pamiętaj o dokładnym znakowaniu przedmiotów przed wysyłką.

oznacz moderatorów
czeczen-00
#10 Popularyzator#

Najważniejsza nauka - dokładność i szczerość. Jeżeli coś jest porysowane czy pogięte to o tym piszemy. Też bym stanął okoniem gdyby mi ktoś wysłał syfa (nie wiadomo jak wyglądał twój komputer bo nie zrobiłeś zdjęć). Ludzie bronią się tym, że sprzęt jest używany. Nie oznacza to, że może być poniszczony.

oznacz moderatorów
nemezis20101
#8 Zapaleniec#

331926959_1645250499267861_3096788968646801480_n.jpg

oznacz moderatorów
nemezis20101
#8 Zapaleniec#

Takie zdjęcie dostałem jako "dowód", więc ciężko to ocenić. Moim zdaniem normalny stan, widać że używany, ale nie zniszczony czy uszkodzony (jak stwierdził kupujący).

oznacz moderatorów
czeczen-00
#10 Popularyzator#

Niestety zdjęcie nie wyświetla się prawidłowo. Problem natomiast w tym, że to ty powinieneś umieścić zdjęcie aby kupujący wiedział z czym się mierzy. Są różni ludzie, jeden machnie ręką a inny się przyczepi.

oznacz moderatorów
Client:109808341
#12 Orędownik#

@czeczen-00    ale przeciez mozna zrobic zdjecia tak, ze boki wyjdą świetnie 😄

tak jak z telefonami...zmasakrowany wyswietlacz (albo tył) ale kiepska jakosc aparatu (telefon sprzed 10 lat), oswietlenie i widac na focie, ze lekko porysowany 😉

oznacz moderatorów
czeczen-00
#10 Popularyzator#

Można zrobić różne cuda ale po co 🙂 Kłócić się z nachalnym kupującym o 100zł. Paradoksalnie im tańszy produkt tym trzeba być bardziej uważnym. Dam przykład - sprzedawałem model wagonu z kolejki. Ogólnie był sprawny i w bardzo ładnym stanie, lecz na spodzie miał ślady po przyklejeniu czegoś. Napisałem o tym w opisie i kupujący nie ma nic do gadania. Prewencja jest na tym portalu najważniejsza bo sprzedający jest na straconej pozycji.

oznacz moderatorów