anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sumowanie kosztów dostawy

dobudowania
#7 Wielbiciel#

Nie łączy kosztów dostawy.

1sztuka 0, maks w paczce 5, kolejna 18,50. Wybierając po jednej sztuce z różnych aukcji, dolicza sprzedającemu koszta dostawy, których nie powinien mieć. Każda aukcja ma wybraną ta samą opcje dostawy, tylko nie sumują się koszta dostawy, a do każdego zamówienia dolicza 18,50 za przesyłkę. Gdzie popełniam błąd?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Knowhere
#21 Demiurg#

@dobudowania Może tutaj https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/ustawienia-dostawy masz nieprawidłowo ustawiony "sposób obliczania kosztów dostawy" (konkretnie "przesyłki będą nadane osobno, a koszty dostawy zsumują się").

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Dopłata do kolejnej sztuki. Wpisz tam zero.

oznacz moderatorów

dobudowania
#7 Wielbiciel#

Bez tytułu.jpg

gdzie popełniłem błąd? np, kupując 2 sztuki wyskakuje płatność 18,50. a do 5 sztuk ma być przecież 0 za przesyłkę.

oznacz moderatorów

artur198613
#11 Animator#

Przecież jest dokładnie tak jak opisałeś. 1 sztuka 0 zł. Za każdą kolejną 18,5 zł. Będzie więc 

1 = 0 zł

2 = 18,5

3 = 37

itd jeżeli jesteś kupującym musisz dokonać 5 oddzielnych zakupów i będziesz mieć w 5 darmowych paczkach. Jeżeli jesteś sprzedawcą musisz zmienić ustawienia kosztów wysyłki.

oznacz moderatorów

dobudowania
#7 Wielbiciel#

Jak zrobić, żeby paczka 5 sztuk była darmowa, a 6 już niech nalicza  koszta dostawy

Maksymalnie w paczkę mogę włożyć 5 sztuk. I za to nie chciałbym, żeby klient dopłacał. Dopiero ponad 5 ma być ustawiona kwota dostawy, ponieważ to już jako drugą paczkę musiałbym zapakować.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ustaw 5 sztuk w paczce. Zero dopłaty za kolejną sztukę. Gdy kupi 6 sztuk, naliczy mu 2 przesyłki.

Jeśli do 5 sztuk możesz wpisać zero za wysyłkę, to przy sześciu sztukach policzy 1 koszt wysyłki.

oznacz moderatorów

dobudowania
#7 Wielbiciel#

Kupując 6 sztuk (gdzie w paczce jest 5), to dostawa jest za darmo, nie liczy dostawy za druga paczkę

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

dobudowania
#7 Wielbiciel#

Jasne, i tak też zrobiłem. Lecz to nie podziałało, kupując 6 sztuk, dostawa jest dalej za 0zł.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@dobudowania Powinieneś mieć ustawione maks. 5 szt. w paczce, dopłatę 18,50 za kolejną sztukę, a w miejscu które Ci wskazałem wybrane "zapłaci kwotę najdroższej/najtańszej dostawy" (w zależności od tego, co bardziej Cię urządza) i powinno być OK. Oczywiście we wszystkich tych ofertach musi być ustawiona ta sama, wspólna forma dostawy (czyli generalnie ten sam cennik).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

dobudowania
#7 Wielbiciel#

Mogę poprosić Pana o przetestowanie, prosiłbym o wejście na aukcję: https://allegro.pl/oferta/system-poziomowania-plytek-50klips-50klin-2mm-9984481392

proszę wybrać dla przykładu 2 sztuki, a poźniej dla przykładu 5 i jedną z innej oferty, na 6 sztuk zamowienia liczy 6x18,50

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@dobudowania Gdy wrzucam jedną sztukę do koszyka, to wysyłka jest gratis. Gdy tylko dorzucam kolejną z tej samej lub innej oferty, to dolicza 18,50 zł. Wiem jaki masz zamysł i co chcesz osiągnąć, ale jeśli ustawisz to tak, jak napisała Ci xyz96, to wtedy cały czas będziesz miał wysyłkę gratis, niezależnie od tego czy ktoś wybierze 1 szt. czy 10 (a Tobie przecież chodzi o to, żeby do 5 szt. wysyłka była gratis, a powyżej już dodatkowo płatna).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

dobudowania
#7 Wielbiciel#

a Tobie przecież chodzi o to, żeby do 5 szt. wysyłka była gratis, a powyżej już dodatkowo płatna

 

tak, można tak zrobić?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@dobudowania Wybacz, nie wiem jak to przeskoczyć (i nie wiem czy da się zrobić to, do czego dążysz). Zazwyczaj sprzedający robią na odwrót i dopiero powyżej jakiejś liczby zamówionych sztuk dają wysyłkę gratis.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Mieszacz44
#9 Pomysłodawca#

Przy jednej sztuce jest darmowa dostawa kurierem InPost, ale już przy dwóch sztukach zmienia kuriera na DHL za 18,50 i nie ma kuriera InPost do wybrania. Pewnie gdzieś tu jest problem, bo tam nadal powinien być InPost.

oznacz moderatorów

dobudowania
#7 Wielbiciel#

Zmieniam, kombinuje od samego rana, nie mogę dojść z tym do porozumienia. Knowhere dobrze napisał, ale jak to osiągnąć?

oznacz moderatorów

artur198613
#11 Animator#

Najlepsze rozwiązanie to tak jak doradziła xyz, ustaw 5 sztuk i dopłat 0. Jak ktoś kupi 6 sztuk wtedy dalej dostawa będzie 0 zł, ale wysyłasz w 2 paczkach.

oznacz moderatorów

dobudowania
#7 Wielbiciel#

Tylko za drugą paczkę Ja już musiałbym dopłacić. A właśnie powyżej 5 sztuk powinna być automatycznie dopłata. No cóż, nie da się mieć wszystkiego 🙂

oznacz moderatorów