anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Telefon sprzedany 2 razy

Jan1355ab
#7 Wielbiciel#

Witam sprzedałem telefon 2 razy ... 

Ponad tydzień temu kupujący zakupił telefon Motorola .. na allegro lokalne i nie opłacił go po jakimś czasie allegro wystawiło bez mojej wiedzy ten sam przedmiot a w tym czasie już go sprzedałem znajomemu ... Jak mam to teraz zrobić kiedyś było coś takiego jak zwróć wpłatę ale nigdzie tego nie widzę .. 😔 wypłata na konto ? To mi prowizje nalicza.

Jak mam to zrobić prosze o pomoc

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro nic nie wystawiło samo, aukcja się sama wznawia automatycznie, musisz wypłacić środki na własne konto: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all...  następnie zwracasz na konto kupującego(poproś Go o nr konta) a o zwrot prowizji musisz pisać: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433  Jestem ogromnie ciekaw czym uzasadni  wniosek o zwrot opłaty transakcyjnej (prowizji) ??  No i co zrobi gdy kupujący się uprze, nie poda konta do zwrotu wpłaty lecz zażąda  wydania przedmiotu poprzez dyskusję?

Pewnie kupi taki sam telefon i wyśle kupującemu 😂🤣😃

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak to jest jak nie czyta się regulaminu, przed wystawieniem oferty.😕

oznacz moderatorów

Jan1355ab
#7 Wielbiciel#

Jak się sama wznawia automatycznie .. to chyba wy jesteście za to odpowiedzialni nie ja... Dobra już wszystko wiem dziękuję za pomoc 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Ja też uważam że wszystkiemu jest  @LEW433  winien... Już nie jeden to pisał 😂😃🤣🤣😂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dziękuje za docenienie mojej skromnej osoby.😃

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Dokładnie tak, jest. Wystarczyłoby zostawić go na forum samego na cały dzień - wtedy by się działo 😄

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Jan1355ab  nie ty pierwszy i nie ostatni wpadł w takie tarapaty. Allegro powinno taką możliwość wyboru o ponownym wystawieniu  umieszczać w formularzu wystawienia. Wytłumacz kupującemu co i jak się stało. Jak normalny człowiek to zrozumie. Poproś o numer konta do zwrotu i oddaj kasę. Na przyszłość masz już lekcje handlu na allegro

oznacz moderatorów

Jan1355ab
#7 Wielbiciel#

Ok

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Jan1355ab Pieniądze kupującego musisz wypłacić na własny rachunek bankowy i oddać mu zwykłym przelewem na jego konto, którego numer Ci poda. Innej opcji na Lokalnie nie ma. O zwrot prowizji za transakcję możesz poprosić tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Dołącz potwierdzenie zwrotu wpłaty, a najlepiej też pisemną rezygnację kupującego z towaru. Łatwiej będzie prowizję odzyskać.

Na Allegro Lokalnie niepłacone transakcje odnawiają się automatycznie w ciągu 5 dni, musisz na to uważać. Automatyczne odnawianie możesz zablokować. Dzień przed odnowieniem otrzymujesz mailem info o odnowieniu, w którym masz możliwość kliknąć blokadę wznawiania.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Takie samoczynne wznawianie nie jest dobrym rozwiązaniem .To sprzedawca sam powinien po tych 5 dniach decydować czy chce go ponownie wystawić na tym portalu czy oddać komuś innemu w inny sposób ale wtedy nie było by zysku z opłat transakcyjnych ,które są regulaminowo bezzwrotne.

oznacz moderatorów