anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar wysłany, brak pieniędzy

CHEMIK2211MS
#8 Zapaleniec#

Witam klient zakupił ode mnie towar, otrzymałem informację na e-maila i towar został wysłany. Jednak dopiero później sprawdziłem na allegro że płatność rozpoczęta, bylo to w dniu 24.07. Dziś mamy 30.07.Co w takiej sytuacji mogę zrobić jeśli pieniędzy nie otrzymam a towar został wysłany

Czy jest jakieś zabezpieczenie 

Zdaje sobie sprawę że to moja wina, ale chciałem aby Klient szybko otrzymał paczkę

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mdrogeria
#21 Demiurg#

CHEMIK2211MS SKONTAKTUJ SIĘ , A JEŚLI TO NIE POMOŻE WYŚLIJ KLIENTOWI WEZWANIE DO ZAPŁATY , ALE NAWALIŁEŚ SAM ..... NIESTETY . sealed

NIKT CI TU NIE POMOŻE ALLEGRO RÓWNIEŻ .

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@CHEMIK2211MS Szybkość jest dobra przy łapaniu pcheł w biznesie lepszy spokój grabarza ,cierpliwość póki kasy na koncie nie ma paczuszka leży i czeka .kontaktuj się z tym klientem wielu jest wyrozumiałych może uda się bez interwencji prawnych.

oznacz moderatorów

CHEMIK2211MS
#8 Zapaleniec#

dzięki 

oznacz moderatorów

CHEMIK2211MS
#8 Zapaleniec#

Dziękuję 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zwróć się do kupującego w sprawie zapłaty. Jeśli to nie pomoże, wyślij listem poleconym wezwanie da zapłaty z informacją, że w przypadku braku wpłaty zgłosisz sprawę na policję. Możesz też poprosić o pomoc Allegro; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c&subjectId=a6835b66-a...

oznacz moderatorów

CHEMIK2211MS
#8 Zapaleniec#

Dziękuję 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@CHEMIK2211MS najpierw napisz maila z nr konta lub dokończeniem płatności Payu, jak nie pomoże wyślij wezwane do zapłaty o bezpodstawne wzbogacenie i wykorzystanie błędu, potem sąd 🙂

Art.  405.  KC

Kto bez podstawy prawnej uzyskał korzyść majątkową kosztem innej osoby, obowiązany jest do wydania korzyści w naturze, a gdyby to nie było możliwe, do zwrotu jej wartości.

Art. 284 KK

§ 1. Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi lub przywłaszczenia rzeczy znalezionej, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 4. Jeżeli przywłaszczenie nastąpiło na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

________
Κώστας
oznacz moderatorów