anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Urlop - jak to sensownie zrobić?

Owsaid
#9 Pomysłodawca#

Cześć, 

Jak sensownie rozegrać kwestię przerw w wysyłce? 

Zawsze robiłem "URLOP" allegro. Efektem czego sprzedaż leżała, a  klienci i tak "nie zauważyli" i mieli pretensje, że towar nie został wysłany.

 

Ostatnim razem, zmieniłem czas dostawy na 10 dni. Po 2-3 dniach, allegro zmieniło mi i wyświetlało - "dostawa jutro" lub "dostawa pojutrze".

 

 

Co zrobić? Może robię coś źle? 

 

Zamknięcie aukcji raczej nie wchodzi w grę.  

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mdrogeria
#21 Demiurg#

Owsaid to temat rzeka . Ustaw urlop i wydłuż czas wysyłki o długość urlopu , w moim przypadku wyszło średnio , codziennie trzeba kontrolować i korygować czas wysyłki bo nie wiadomo co allegro wypisze w ofertach .

Najsensowniejszym wyjściem jest grupowe zakończenie ofert i wznowienie / też grupowe / po powrocie .Trzeba jednak uważać żeby przypadkowo nie wznowić oferty bez pokrycia w towarze , mam na myśli zakończone - wysprzedane figurujące w ,, moje oferty ,,

oznacz moderatorów

Owsaid
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli codziennie będziemy zmieniać czas to będzie się wyświetlał taki jak ustawię? Czy taki jak zechce allegro?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Owsaid

w zakładce ,, dostawa ,, będzie czas dostarczenia uwzględniający urlop , a to co klient będzie widział na zewnątrz 😁 sam diabeł nie wie .

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

autor wątku potrzebuje konkretnej odpowiedzi  ,ale po mojemu przewidywany czas dostarczenia wymalowany przez allegro pozostanie bez zmian .

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Owsaid Przy wyświetlaniu przewidywanego czasu dostawy bierzemy pod uwagę wiele czynników. Nie tylko Twoją deklarację, ale też faktyczny czas przeszłych wysyłek, deklarowany i faktyczny czas doręczenia przez przewoźników itp. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz tutaj.

Jeśli ustawisz na koncie urlop, będzie on również uwzglęniany przy prezentacji przewidywanego czasu dostawy. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 🌞aiś... sam wpadłem w pułapkę Waszego prezentowanego czasu dostarczenia podczas urlopu , jak się połapałem było za poźno .... dobrze ,że nie trafiłem na furiata

Owsaid ustaw i zerknij co się wyświetla , w razie potrzeby skoryguj czasem wysyłki .

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

Czy zamiast utrudniac zycie kupujacym i sprzedajacym jakimis **piiip**olowatymi alogyrtmami, ktore tylko zabieraja moc obliczeniowa, nie lepiej wprowadzic prosta i przejrzysta zasade:
to sprzedajacy  ustala w jakich godzinach wysyla paczki i tak jak ustawi tak sie wyswietla kupujacym - bez zadnego kombinowania i "ulatwiania" na sile? 

Kazdy sprzedajacy wie sam dokladnie  w jakich godzinach sie wyrabia, czy ktoregos dnia moze wyslac przesylki pozniej badz wczesniej  - do tego nie sa potrzebne zadne ulomne algorytmy, ktore powoduja tylko zamieszanie i pretensje kupujacych... a w ostatecznosci i tak znajdziecie tysiac powodow, ze wina lezy po stronie sprzedajacego. 

oznacz moderatorów

Owsaid
#9 Pomysłodawca#

Chyba coś nie pykło. 

 

Info w stosownej zakładce przy włączaniu urlopu: 
"Aktywny urlop nie zwalnia Cię z obowiązków Sprzedawcy, dlatego wydłuż czas wysyłki lub zakończ grupowo wszystkie oferty, a po powrocie je wznów!

Możesz to zrobić w zakładce Moje oferty, sprawdź szczegóły i dowiedz się więcej o korzyściach, które zyskasz.

Jeśli włączysz funkcję urlop to Twoi klienci zobaczą informację, że przesyłki mogą otrzymać z opóźnieniem, ale funkcja ta nie zwalnia Cię  m.in z:.

  • wysyłki towaru w deklarowanym przez Ciebie czasie,
  • odpowiedzi w terminie w dyskusjach oraz na wiadomości klientów,
  • rozpatrywania reklamacji oraz realizacji na czas odstąpienia od umowy (zgodnie z przepisami prawa).

Jeśli w trakcie urlopu nie wypełnisz obowiązków sprzedawcy, może pogorszyć się Twój wynik w panelu Jakość mojej sprzedaży. "

oznacz moderatorów