anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ustawienia dostawy - nowy cennik

MAMY ROZWIĄZANIE!
janeana
#11 Animator#

W ustawieniu dostawy stworzyłam nowy cennik, w którym zaznaczyłam m.in. odbiór osobisty w siedzibie sprzedawcy (domyślnie jest bezpłatny). W wystawionej ofercie sprzedaży od razu wyświetla się komunikat o darmowej opcji odbioru osobistego. Kupujący jednak w momencie dokonywania zakupu nie może tej opcji wybrać. Kupujący wybrał opcję "odbiór w paczkomacie" i zaznaczył w uwagach "odbiór osobisty. Jak to poprawić, żeby kupujący mógł wybrać opcję" odbiór w siedzibie sprzedawcy? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
xyz96
#21 Demiurg#

@janeana Musisz dodatkowo uzupełnić adres punku odbioru osobistego tu; https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/punkty-odbioru

oznacz moderatorów
janeana
#11 Animator#

OKI, zrobiłam wg wskazówek. Sprawdzę, czy zadziała. 

oznacz moderatorów
janeana
#11 Animator#

Zadziałało. Bardzo dziękuję 🙂

oznacz moderatorów
janeana
#11 Animator#

Miałam ustawioną opcję odbioru "odbiór osobisty w punkcie sprzedawcy" - ta możliwość wyświetlała się na mojej stronie danego produktu. Klient po zakupie nie mógł jednak wybrać opcji "odbiór osobisty" i w związku z tym wybrał opcję "wysyłka paczkomaty InPost". W uwagach jednak odnotował, że będzie "odbiór osobisty" i produkt został odebrany. Okazało się, że przyczyną tego, że nie może wybrać opcji "odbiór osobisty" było to, że nie uzupełniłam w tym konkretnym miejscu adresu odbioru. Dane te zostały uzupełnione, sprzedaż jest już dawno zakończona, ale nie mogę jej zakończyć.

Jak mam zakończyć sprzedaż i czy w związku z tym, że klient wybrał opcję "paczkomaty InPost" będę musiała zapłacić za wysyłkę paczkomatem?

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@janeana opłatę za nadanie przesyłki z Allegro Paczkomaty InPost naliczymy dopiero po zamknięciu drzwiczek skrytki paczkomatu, więc nie będziesz musiała zapłacić za przesyłkę. Kupujący zaznaczył jako metodę dostawę paczkomatem w związku z tym, że nie nadałaś tej przesyłki wpłynie to na Twoją jakość sprzedaży i punkt "numery przesyłek uzupełnione w terminie", ponieważ zarówno Ty jako Sprzedająca jak i my jesteśmy zobowiązani stosować się do informacji, które są dostępne w ofercie w tym wypadku jest to metoda dostawy Allegro Paczkomaty InPost i tą metodą przesyłka powinna zostać do niego dostarczona. Przykro mi, dopytywałam czy możemy to zmienić np. po dostarczeniu potwierdzenia odbioru przesyłki przez Kupujacego, ale nie będzie to możliwe. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
janeana
#11 Animator#

Dziękuję, ale informatyk powinien ustawić możliwość zakończenia danej transakcji na wniosek kupującego. Transakcja odbyła się zgodnie z terminem ustalonym na allegro, kupujący towar odebrał w ciągu 24 godzin i na prośbę kupującego została zmieniona forma dostarczenia towaru - jest to więc ukłon w stronę kupującego. Natomiast jest to bardzo krzywdzące dla sprzedawcy - "wpłynie to na moją jakość sprzedaży i punkt numery przesyłek uzupełnione w terminie".

 

Informatyk z allegro powinien w tym wypadku umożliwić zakończenie sprzedaży zgodnie z podanym przez kupującego terminem. Tym bardziej, że podczas uzupełniania cennika dostaw system nie wymusza podania adresu odbioru osobistego. Opcja "odbiór osobisty" nie powinna w ogóle zostać przyjęta przez system, jeśli samo udostępnienie tej opcji przez sprzedawcę nie jest wystarczające - adres sprzedawcy jest w odpowiedniej zakładce i trudno się domyśleć, że należy wpisać adres jeszcze w paru miejscach.

 

 

oznacz moderatorów