anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Nowa próba oszustwa, spreparowany komunikat od InPost.

MAMY ROZWIĄZANIE!
ipsx
#8 Zapaleniec#

Wczoraj miałem korespondencje na allegro lokalnie z chętnym na moją ofertę. Ale po wstawieniu zdjęcia przez niego (przerobione, bo takiej opcji w inPoście nie ma) wiedziałem ze mam do czynienia z oszustem i uciąłem temat Informując że nie interesuj mnie inne metody sprzedaży. 

allegro inpost.png

Ze względu na brak możliwości powiększenia zdjęcia które wkleił oszust do rozmowy zacytuje poniżej aby wiedzieć na czym ten przekręt miał polegać:

Jak działa InPost dostawę?

Kupujący na stronie InPost płaci za towar + przesyłkę i uzupełnia dane do odbioru online

Po dokonaniu płatności InPost generuje unikalny link do odbioru środków, które kupujący przekazuje sprzedającemu

Po otrzymaniu pieniędzy kurier skontaktuję się ze sprzedawcą i w ciągu trzech dni kurier odbierze towar

Sprytnie to sobie wymyślili ale nie trafili na nerda.

Ta metoda chyba jest obecnie najnowsza i chyba warto to też zgłosić inpostowi, że wykorzystują jego wizerunek. A jeśli będzie taka potrzeba to bez problemu mogę zeznawać jako świadek o ile przekażecie to odpowiednim służbom.

oznacz moderatorów
80 ODPOWIEDZI 80
KrychuCmg
#1 Nowicjusz#

Gdzieś to Pan zgłaszał? 

oznacz moderatorów
AdamKlosinski52
#2 Obserwator#

6C781D3A-9D42-46BE-8D1E-E869883E1E77.png

F518B77F-5B22-4344-9A7B-67C29802E87C.png

962987B4-9E98-4E89-AF0B-0AE47FA0EED6.png

BAC0390E-3E86-4C5E-95D3-77ABFAA4A947.png

  

0BEC9D48-7F15-4B4A-97CB-2B45DBF631FF.png

oznacz moderatorów
nataluska2000
#7 Wielbiciel#

Witam otrzymałam dziś podobna wiadomość i niestety ale kliknęłam w link który przesłali w SMS. Nic nie podawałam i nie wiem czy coś zostało zainfekowane czy Nie zainstalowałem jakiejś lipnej aplikacji. Ale Orange mnie ostrzegło i wyszłam z Tamtąd... przesyłam ścian rozmowy i SMS który otrzymałam. 

FE9AA54D-3517-4956-A800-D0E485A2BE8D.png

0AE17E2D-9D48-4E76-A0DC-49192FD35D2A.png

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@nataluska2000 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. Skonsultowałam Twoje zapytanie z działem bezpieczeństwa, samo kliknięcie w link jeszcze nie powoduje żadnych konsekwencji. Jeśli nie podawałaś tam żadnego hasła ani nie pobrałaś żadnego pliku, to niczego nie musisz robić. W przeciwnym razie należy przeskanować urządzenie programem anytywirusowym i/lub zmienić hasła. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
nataluska2000
#7 Wielbiciel#

Cieszę się, że to się tak skończyło. Szybka reakcja i są efekty. Dziekuję

oznacz moderatorów
pauliebull
#8 Zapaleniec#

Próba wyłudzenia do aukcji https://allegrolokalnie.pl/oferta/iphone-7-32gb-zloty-wjw

zamknąłem aukcję 

IMG_6783.png

IMG_6782.jpeg

oznacz moderatorów
pauliebull
#8 Zapaleniec#

IMG_6784.jpeg

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@pauliebull Dzięki za zgłoszenie! Konto zostało zabezpieczone 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
prezesjaroo
#7 Wielbiciel#

Też mam taka sytuacje właśnie i tak czułem, że coś jest nie tak

oznacz moderatorów
iwonaziolkowska
#7 Wielbiciel#

Dokładnie pół godziny temu miałam taka próbę oszustwa... Pani łamaną polszczyzną próbowała namówić mnie do sprzedaży wysyłkowej uzywanej pralki. Dostałam link, że opłaciła już kuriera i mam jakiś kod do odbioru pieniędzy. Kiedy zaczęłam zadawać pytania dotyczace warunkow wysyłki, czy paleta itd. i ostatecznie odmówiłam finalizowania transakcji napisała, że jestem głupia, że juz zgodziłam się sprzedać i teraz ona zgłosi to do **piiip** i mnie zablokują. 

Pożegnałam się z Panią i zablokowałam jej kontakt ze mną.

Uważajcie!

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@iwonaziolkowska, dzięki za podzielenie się tą sytuacją! Jeśli chcesz, możesz wysłać na spolecznosc@allegro.pl zrzut ekranu z opisaną rozmową, przyjrzymy się tej sprawie.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
iwonaziolkowska
#7 Wielbiciel#

@mr_oma jutro wyślę, dziękuję. 

oznacz moderatorów
Client:36906033
#1 Nowicjusz#

0828db3b-230a-4336-8427-89d83b5821d4.jpgdzisiaj otrzymałem p/w info od nijakiego p. Wiktora

oznacz moderatorów
feniks201175
#7 Wielbiciel#

Witam

Też u mnie proba oszustwa 

Piszą z numeru 723209180

Uważajcie.

oznacz moderatorów
jurand_41
#7 Wielbiciel#

Witam

Mam podobną sytuację przy sprzedaży

Konkretnie chodzi o to że skontaktowała się ze mną osoba zainteresowana zakupem i z płatnością poprzez Inpost

Otrzymałem link w który niestety nacisnąłem, no i moja pierwsza sprzedaż poprzez Inpost

Nawet dostałem zrzut ekranu z płatnością z kart osoby kupującej wszystko przyszło na WhatsApp

Po czym otrzymałem jakiś zrzut do wpisania numeru mojej karty płatniczej gdzie mają trafić pieniądze ale wyczułem że coś nie tak więc już dalej nie potwierdzałem

Czy może ktoś mi wyjaśnić co w przypadku gdy kliknąłem ten pierwszy link z Inpost???

Mam zrzut ekranu z numerem telefonu tej osoby

 

oznacz moderatorów
jurand_41
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20210702_080235_com.whatsapp.jpg

oznacz moderatorów
jurand_41
#7 Wielbiciel#

Co w przypadku jeśli już kliknąłem w ten link?

Tyle że dalej już nic nie robiłem bo był kolejny link do podania numeru karty

I to już wzbudziło moje podejrzenia więc zacząłem szukać informacji 

oznacz moderatorów
jurand_41
#7 Wielbiciel#

Może ktoś z Inpost wypowie się na ten temat??? 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@jurand_41 samo kliknięcie w link jeszcze nie stanowi zagrożenia, dopiero wpisanie danych na stronie, do której podejrzany link prowadzi. Jeśli nie podawałeś tam żadnego hasła ani nie pobrałeś żadnego pliku, to niczego nie musisz robić. W przeciwnym razie należy przeskanować urządzenie programem anytywirusowym i/lub zmienić hasła. Czy możesz podać login Allegro osoby, która wysłała do Ciebie te wiadomości? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
jurand_41
#7 Wielbiciel#

Witam

 

Nie wiem czy ta osoba ma profil na allegro ponieważ transakcję robiłem z innego portalu, natomiast zaniepokoiły mnie pewne fakty dotyczące płatności i zacząłem szukać informacji poprzez internet i natrafiłem na podobne tutaj na allegro, dlatego też napisałem

Kontaktowałem się niedawno z infolinią Inpost i przekazano mi że jest to ewidentnie przekręt!

Dlatego też chciałbym innych użytkowników również z Allegro ostrzec przed podobną sytuacją

Zgłosiłem sprawę do Inpost jak również zgłoszę sprawę na policję

UWAŻAJCIE NA TAKIE WIADOMOŚCI O PŁATNOŚĆ Z INPOST

To tak nie działa

Sam już teraz będę ostrożny

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów