anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WERYFIKACJA PAYU ORAZ PRZELEWY24 / WYPŁATA NIEAKTYWNA ???

jacek.k.31
#1 Nowicjusz#

WITAM

JESTEM UŻYTKOWNIKIEM ALLEGRO OD 20 LAT.

POSTANOWIŁEM JEDNAK ZMIENIĆ BANK I NUMER KONTA DO WYPŁAT.

PRZELAŁEM W PAYU 1,01ZŁ ORAZ TAKĄ SAMĄ KWOTĘ W PRZELEWY 24.

POTWIERDZIŁEM TOŻSAMOŚĆ PODAJĄC PESEL ORAZ NUMER PASZPORTU.

I W DALSZYM CIĄGU MAM W OBYDWU PRZYPADKACH STATUS WERYFIKACJA W TRAKCIE I WYPŁATA NIEMOŻLIWA.

WIĘC O CO TU CHODZI I ILE TA WERYFIKACJA BĘDZIE JESZCZE TRWAŁA BO POTRZEBUJE WYPŁACIĆ PIENIĄDZE.

DZIĘKUJĘ

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@jacek.k.31 weryfikacja w przypadku operatora PayU może zająć do 3 dni roboczych w przypadku Przelewy24 do 5 dni roboczych, dlatego poproszę Cię jeszcze o cierpliwość. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Coś tu nie pasuje do regulaminu ponieważ nie jest to nowa aktywacja konta do wyplat tylko zmiana nr konta bankowego i napisane jest że nakłada jest 1-dnowa blokada bezpieczeństwa. Proszę Mi to wyjaśnić, dziękuje.🤗

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@LEW433 pokażesz fragment regulaminu, w którym jest taka informacja?
Po zmianie danych do wypłat jest nakładana jednodniowa blokada, ale już po weryfikacji konta, które w przypadku operatora PayU trwa do 3 dni roboczych, a w przypadku Przelewy24 do 5ciu dni roboczych. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ti-rex
#8 Zapaleniec#

PayU żąda weryfikacji danych i w tym celu daje do wypełnienia ankietę z danymi osobowymi w w tym rubryka "Data ważności dowodu osobistego" - rzecz w tym, że  nie mogę wypełnić tej rubryki albowiem posiadam dowód osobisty z datą ważności NIEOZNACZONY a Wasz system to odrzuca jako nieprawidłowy. Jeśli uważacie, że ustawodawca się myli, to proszę wystąpić do SEJMU i PREZYDENTA RP o zmianę ustaw a nie wymagać ode mnie niewykonalnych danych. Proszę też o wyjaśnienie o co tu chodzi?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ti-rex Cześć, skontaktuję się w tej sprawie z Operatorem i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ti-rex
#8 Zapaleniec#

Witam ponownie,

Odpowiedź jest kuriozalna "Oni zgłosili reklamacje do niedopasowanego formularza"  - pytam więc dalej a) do kogo zgłosili reklamacje? b) konsultant Allegro Pani Katarzyna [edycja] zaleciła abym samowolnie dodał do daty wystawienia 10 lat i to będzie data ważności dokumentu "Dowód osobisty" czyli mam się dopuścić wykroczenia opisanego w kodeksie karnym i podał nieistniejące dane c) czy weryfikacja tożsamości na podstawie URZĘDOWO WYDANYCH DOKUMENTÓW ma polegać na bezprawnym działaniu? d) proszę o odpowiedź w sprawie podjętych działań do kogo konkretnie (nazwiska, funkcje etc) i kto zaleca bezprawne działania?

Pozdrawiam dnia 13.10.2022

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ti-rex Otrzymałam podobną odpowiedź - Operator sugeruje dodatnie do daty wydania 10, 20 lat. Oczywiście możesz zgłosić swoje wątpliwości bezpośrednio tutaj: https://poland.payu.com/kontakt/ 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ti-rex
#8 Zapaleniec#

Witam.

Zgłosiłem te wątpliwe prawnie "porady" na podany adres PayU i zapanowała cisza - jeśli tzw. operatorzy PayU zgłosili do marszałek Witek potrzebę zmiany ustawy o dowodach osobistych dlatego, że nie pasuje ona do formularza PayU to będę czekał do końca świata i jeden dzień dłużej - a tak przy okazji - czy pracownicy PayU w ogóle czytają ze zrozumieniem ustawy?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie......

oznacz moderatorów