anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wracam do tematu Przelewy24-dlaczego tak długo trwa weryfikacja?

Franka58
#9 Pomysłodawca#

Robiłam powtórną weryfikację z powodu zmiany danych do wypłat. O ile na PayU trwało to niecałą dobę to na Przelewy24 mija 4 i wciąż jest komunikat "Aby się zweryfikować, musisz wykonać przelew i uzupełnić swoje dane osobowe ." Złotówka na moje konto wróciła nawet szybciej niż w PayU, w przeciągu kilkunastu godzin. Po raz trzeci otrzymali skan mojego dowodu osobistego (niezrozumiałe jest dlaczego za każdym razem tego jeszcze raz żądają- i proszę nie powoływać się na jakiekolwiek przepisy bo z żadnych nie wynika że ta sama osoba za każdym razem jak zmienia bank to musi powtórnie to robić). Przecież to oczywiste, że chodzi o przetrzymywanie i obracanie pieniędzmi, co narusza szereg różnych artykułów. Dziwi mnie tylko że Allegro na to pozwala i nic nie robią odpowiednie instytucje państwowe. Dodam że ta ostatnia weryfikacja trwa już dłużej od tej pierwszej.

Elżbieta

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Franka58 weryfikacja w przypadku tego operatora może zająć do 5 dni roboczych. Poprosiłam o jej przyspieszenie i kontakt z operatorem, gdy tylko otrzymam odpowiedź, wrócę z nią do Ciebie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Franka58
#9 Pomysłodawca#

Ale ja doskonale wiem co oni piszą, tylko dlaczego jest komunikat wprowadzający w błąd, że nie dokonałam przelewu weryfikacyjnego i dlaczego ktoś zarabia i to nielegalnie na przetrzymywaniu pieniędzy klientów wbrew ich woli. W KNF i UOKiK ze te praktyki naruszaja szereg praw konsumenckich i nie tylko.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie pierwszy masz takie przemyślenia ale nikt nic nie zrobił i zapewne nie zrobi.

oznacz moderatorów

Franka58
#9 Pomysłodawca#

To jeszcze się okaże Wyobraź sobie że walczyłam z bankami w takiej "jednej sprawie" i po dwóch latach bojów banki dostosowały się do wymogów prawa choć bardzo się im nie chciało. Ale jeśli samo Allegro ma w tym udział to pewnie żadne starania nic nie dadzą.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Ja uruchomiłem przelewy24 bez wysyłania, żadnego skanu dowodu osobistego

otrzymałem od przelewy24 czy allegro formularz w którym wpisałem beneficjenta rzeczywistego i to wystarczyło

 Trzy razy wysyłałaś skan dowodu? serio?

Ciekawe, kto oglądał i ma te twoje skany

oznacz moderatorów

Franka58
#9 Pomysłodawca#

Pierwszy raz gdy przymusowo otwierałem przelewy24, gdy zablokowano mi dużą kwotę. Dziwne że wcześniej przez 3 lata jakoś nikt z Kupujących nie wpłacał przez przelewy24 i korzystałam tylko z PayU. Nagle po 3 latach prawie codzienne mam płatności za pośrednictwem przelewy24. Wysłanie skanu dowodu "zalecił" któryś z moderaratorów także przy zmianie konta, bo inaczej naruszę przepisy o przeciwdziałaniu terroryzmowi. Wolałam nie dyskutować bo zależało mi na szybkim dostępie do pieniędzy. Trwało to wtedy 2 doby. Jutro minie 4 robocza i nic. Chyba im więcej skanów im wysyłam tym wolniej działaja

oznacz moderatorów

Franka58
#9 Pomysłodawca#

 Formularz w którym wpisałam beneficjenta rzeczywistego też wypełniałam

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Franka58 dziękuję za Twoją cierpliwość! Przelewy24 potwierdziły pozytywną weryfikację i wypłaty na Twoim koncie są aktywne dla obu operatorów. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów