anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wydobywanie danych publicznych ofert na potrzeby pracy magisterskiej

vitalker
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Piszę pracę magisterską i chciałbym w niej analizować treści z ofert. Interesują mnie opisy, ceny oraz liczba zakupionych jednostek. Niestety API Allegro nie pozwala na pobieranie takich danych. Próbowałem też uzyskać dane bezpośrednio ze stron za pomocą biblioteki requests w Python, natomiast ten sposób jest zablokowany przez Allegro. Aktualnie używam biblioteki selenium (webdriver), która pozwala sterować przeglądarką. Jednak istnieją dwie wady: prędkość jest niska (jedna strona w ciągu kilku sekund) oraz captche. Czy ktoś posiada wiedzę, jak to można zrobić sprawniej? Byłbym bardzo wdzięczny.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@vitalker, dopytam, czy jesteśmy w stanie jakoś Ci pomóc. 🙂 Gdy będę wiedziała coś więcej, wrócę z odpowiedzią. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@vitalkerjeśli otrzymałeś informację, że nie udostępniamy takich danych, to obawiam się, że nie ma możliwości do ich zbiorczego wyciągnięcia. Jeśli te dane są dla Ciebie niezbędne, wydaje mi się, że pozostaje analiza "ręczna" na dostępnych w serwisie ofertach.

Tym niemniej trzymam kciuki za pomyślne ukończenie Twojej pracy magisterskiej. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

vitalker
#7 Wielbiciel#

@mr_oma, tak, niestety otrzymałem taką informację. Szkoda, że nie udostępniają Państwo takich danych. No cóż, będę próbował własnymi siłami. 🙂

Dziękuję Pani za odpowiedź.

oznacz moderatorów