anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wymóg połączenia - o co znów chodzi?

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Czy ja przegapiłem jakieś terminy? 
Spełniam wymogi ale nie spełniam?
O co znów chodzi?

atechnik_sklep_1-1655277355169.png

 

 

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Zmiany, wymogi się zmieniają. Wczoraj maile z informacją rozsyłali....

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Ale od 1 marca? Którego roku - przyszłego?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@atechnik_sklep czytaj i myśl . Wymóg aktualny 50% spełniony , na czerwono w planach czyli przyszły rok .

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Gdzie to masz napisane, że to rok przyszły? Jest napisane "Wymóg 100% od 1 mar.", "Wymóg 100% od 1 kwi." Jest tam rok bo ja nie widzę? To, że może mi się wydawać, że to o przyszły rok  chodzi to nie jest równoznaczne z tym co wymyśliło Allegro.

Na chwilę obecną spełniam wymagania ale trzeba jakieś kolejne bzdurne okienko wyświetlić. Dla pewnych towarów nie mogę sobie pozwolić na powiązanie produktu z katalogiem bo zwyczajnie Allegro ma w nim bzdury.  Różnice dotyczące ilości - 12 szt. zamiast 1szt. znacząco wpływają na koszt ;).
atechnik_sklep_0-1655278383256.png

W innych przypadkach zwyczajnie nie daje się połączyć - przed chwilą sprawdziłem.
Produkt "niepołączony" więc idę do edycji. Szukam produktu w bazie allegro po EAN - nie ma. 
No to zmiany w ofercie i zapisz (oczywiście na końcu jest "utwórz produkt" itp.). W rezultacie

atechnik_sklep_2-1655279335030.png

Jak to ma działać jak nie działa?

Doskonale do tego pasuje fragment z Ferdydurke Gombrowicza, tylko że w roli nauczyciela jest Allegro - "Jak to nie zachwyca Gałkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Gałkiewiczowi, że go zachwyca."

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@atechnik_sklep na czerwono to zapewne w planach , informacji jeszcze żadnych nie było .

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Już teraz dupę trują terminami 1 marca, 1 kwietnia - ktoś zagubił się w czasoprzestrzeni?

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@atechnik_sklep Ktoś widocznie nie zmienił daty na froncie. Chodzi o 1 sierpnia 2022.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:94057046 nie , od 1 sierpnia nie wystawisz NOWEJ oferty w wybranych działach , ale dopytajmy moderatorów .

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  ????

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria Od 1 sierpnia nie wystawisz nowej oferty w prawie wszystkich działach poza paroma wyjątkami m.in. "Kolekcja i sztuka". Ponad 46 tysięcy kategorii jest objęte wymogiem. 

oznacz moderatorów

Bul-art
#8 Zapaleniec#

Ale EAN będzie obowiązkowy w każdej kategorii oprócz Kolekcji i sztuka? Dostałam email z informacją o obowiązkowym łączeniu od 1 sierpnia, ale nie było tam listy nowych parametrów obowiązkowych

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Bul-art Listę kategorii możesz pobrać tutaj: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/od-1-sierpnia-nowe-oferty-w-wybranych-dzialach-wystawisz-dopier... 

ko_alka_0-1655284948899.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Bul-art
#8 Zapaleniec#

tak, jak wspomniałam w poprzednim wpisie czytałam tego emaila i pobrałam listę kategorii. Ale z tego co widzę, jest tylko lista kategorii. Nie ma parametrów obowiązkowych. A w  kategoriach, w których mam połączenie z katalogiem nie było obowiązkowego EAN. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@atechnik_sklep Cześć! Rzeczywiście - wkradł się błąd, dzięki za zgłoszenie! 🌸 Zaraz to naprawimy. Powinno być oczywiście 1 sierpnia. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka czyli jak rozumiem trwające oferty nie połączone z katalogiem nie będą wznawiane od 1 sierpnia ??

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria Nie, oferta musi zostać połączona z Katalogiem, wtedy będzie można ją wznowić

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka Aktualnie / to przykład jeden z wielu / mam nie połączoną tą ofertę , zerkinj na tyuł mój oraz z katalogu , zgłaszanie błedu nie przynosi skutku , CO MAM ZROBIĆ  !!! . Od bezmała roku perfumki są w pojemności 10ml !!!!

obraz_2022-06-15_101801341.png

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mdrogeria tylko czekam jak allegro usunie możliwość tworzenia tytułów ofert

twój problem to pikuś

czy allegro nazywa w swoim katalogu oponę samochodową proszkiem do prania

ja mam 91% wpisany eanów

i tylko 53% połączonych produktów

 

niektórych produktów nie da się połączyć nawet gdybym bardzo chciał

bo allegro nie pozwala

nie da się ich wyszukać w ich katalogu produktów

po eanie czy po nazwie

 

po 1 sierpnia zacznie się dopiero zabawa bo sprzedawcy zaczną łączyć przypadkowe produkty by tylko wystawić ofertę

 

ta zmiana ma wyeliminowac kolejną grupę sprzedawców z allegro,

serwis sam może sobie zmienić eany pod siebie np: w oficjalnym sklepie

ty nie - mi allegro nie skorygowało żadnego błędu zgłoszonego w produktyzacji

oznacz moderatorów

Gordon_B_2009
#9 Pomysłodawca#

Chińczycy robią tak już od dawna. Łączą cokolwiek z czymkolwiek. Np. znalazłem już smoczki dla dzieci wystawione w elektronice i połączone z produktami z elektroniki.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@RED pikuś nie pikuś , ale problem już z tym miałem dlatego rozłączyłem . Będzie bajzel na całego . 

oznacz moderatorów