anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawiłam na allegro lokalniesprzedaż buty.Otrzymuję wiadomosci o podanie email

lagala1
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Jestem bardzo dlugo uzytkownikiem allegro .Częściej cos kupuję niż sprzedaję więc na allegro lokalnie praktycznie sie nie znam.Wystawiłam na allegro lokalnie  na sprzedaż buty.Po kilku godz przysxło kilka wiadomosci .Wszyscy potencjalnie zainteresowani prosili o podanie mojego adresu e mail.Podalam bo myslalam że to normalne procedury.Jeden z nich wyslsl mi na wiadomosc emailprzez allegro linka do potwierdzenia zamowienia i wypłaty środków.Kliknęłam na link i trzeba bylo wpisac niby w celu jednorazowej weryfikacji  jaki bank dane z mojej karty płatniczej czyli:Imie i Nazwisko,nr karty i pin.Wpisalam.Nie ma zadnej informacji o tym że te buty ktoś kupił oprócz tego maila i wiadomosci na allegroTeraz zaczynam czytac o tym że to prawdopodobnie oszustwo.Co teraz powinnam zrobić?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

lagala1
#7 Wielbiciel#

Moze i jestem jeleniem ale nie musisz mnie obrażać.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@lagala1, kupujący nie potrzebuje, abyś podała mu adres mejlowy do zakupu. Na pewno podstawowym krokiem będzie jak najszybsze skontaktowanie się z bankiem i opisanie tej sytuacji. Warto też zmienić wszystkie hasła dostępu do kont, które masz zapisane na urządzeniu, z którego korzystałaś.

Jeśli otrzymasz jakąś wiadomość, która wzbudzi Twoją wątpliwość w przyszłości, możesz podesłać ją na adres phishing@allegro.pl.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów