anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Za sprzedaż przedmiotu zapłaciłam prowizję niemal równą cenie sprzedaży, jak to możliwe?

Fijolek21
#8 Zapaleniec#

Powiedzcie mi, jak to możliwe, że za sprzedanie naklejek na paznokcie w cenie 1,35zl, zapłaciłam 1,14zl rowizjo dla Allegro? 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

Prowizja jest liczona od ceny przedmiotu i od kosztu wysyłki.

oznacz moderatorów

Fijolek21
#8 Zapaleniec#

Kurde, wydaje się to niedorzeczne, przecież wysyłka nie jest moim zyskiem... 😲☹️😤

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Fijolek21 Takie opłaty zostały wprowadzone przez Allegro.

oznacz moderatorów

Fijolek21
#8 Zapaleniec#

No cóż, dyskutować z tym się nie da. Dzięki Wam za odpowiedź 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ta zasada obowiązuje już od wielu miesięcy. Nie opłaca się na Allegro sprzedawać tanich rzeczy. Allegro zaleca, aby tworzyć zestawy po kilka sztuk lub więcej i sprzedawać je w wyższych cenach z jednym kosztem wysyłki.

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@Fijolek21 ty nie zarabiasz na wysyłkach , ale były i nadal są na allegro takie [edycja] , które usiłowały oszukiwać na prowizji i przerzucały prawie cały koszt towaru w cenę wysyłki . allegro się w końcu pokapowało w tym szwindlu i teraz wszyscy sprzedawcy , w tym uczciwi jak ty , muszą płacić prowizję od wysyłki . za cwaniactwo nielicznych [edycja] zapłacili wszyscy . c'est la vie .

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Client:98572120 to nie był powód, zarabianie na wysyłkach to miało miejsce z 10 lat temu. Od kilku lat sprzedawcy raczej te koszty zaniżają.

Allegro się tłumaczyło, że to światowy standard, podobno w innych podobnych serwisach też ta opłata jest.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Client:98572120 

Czego skutkiem jest kolejna podwyżka cen na allegro, gratulacje.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@aragil Im większe ceny  tym więcej zysków z prowizji i o to im chodzi a kupujących czy sprzedawców traktują tylko jak maszynki do zarabiania .

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Może nie zupełnie tak ale nie po to śledzą co się na portalu dzieje i widząc że wielu sprzedawców zrobiło sobie zarobek na kosztach dostawy ,wykorzystali to i to allegro teraz zarabia na kosztach dostaw a płacą ci co sprzedają i ci co kupują.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Fijolek21 

wysłka a raczej jej koszt jest zyskiem allegro

oznacz moderatorów

NiezwyklyZakatek
#9 Pomysłodawca#

Ja kiedyś prowizji zapłaciłam więcej niż wartości miał kupiony przedmiot. Cóż ... trzeba założyć sobie czasem stratę w biznesie 😉

oznacz moderatorów