anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowane konto

albawerka
#8 Zapaleniec#

Witam.

Sprawa wygląda następująco. 
Chciałam sprzedać sprzęt elektroniczny na Allegro.
Nie wiedziałam, gdzie jest opcja wystawienia na „krajowym Allegro”, więc jako początkujący nieświadomy sprzedawca wystawiłam sprzęt na Allegro Lokalnie.

Od razu ktoś „zakupił” mój sprzęt, rezerwując go sobie na pózniej, albo blokując możliwą sprzedaż - nie zapłacił od razu. Pytałam się czy płaci, czy rezerwuje, czy co, bo nie chce mi się czekać tydzień czasu, aż Allegro postanowi postawić kupującego pod ścianą, by płacił.

 

To postanowiłam ponownie wystawić sprzęt - znowu ktoś z automatu „kupił”, nie zapłacił, blokował sprzedaż.

Wystawiłam po raz kolejny na Allegro Lokalnie i znalazłam w internecie jak móc przejść na Krajowe Allegro. Następnie wystawiłam sprzęt na Krajowym Allegro również.

Sprzęt był wystawiony i na Allegro Lokalnie i na krajowym Allegro, więc wyglądało jakbym sprzedawała 2 takie same rzeczy jednocześnie. I właśnie dwie osoby kupiły ten sam sprzęt z Allegro Lokalnie i z krajowego.

Następnie Allegro postanowiło zablokować mi konto, bo widocznie podejrzane było to dla nich, że sprzedałam 4 te same rzeczy w ciągu godziny (gdzie 2 pierwsze tak na prawdę nie kupiły, tylko zarezerwowały sobie na potem).

Dostalam komunikat, że muszę wysłać zdjęcie całego sprzętu, które „sprzedałam” wraz ze zdjęciem dowodu. 
Tyle, że ja nie miałam 4 sztuk tego produktu - co zostało wyjaśnione - a dodatkowo nie miałam tego sprzętu fizycznie przy sobie.

Wypłaty zostały automatycznie zablokowane.
Zwróciłam klientom pieniądze.

A teraz Allegro pisze, że odblokuje mi konto, ale jeśli będę chciała coś sprzedać, to muszę wysłać zdjęcie tej rzeczy wraz z czytelnym dokumentem tożsamości obok.
Rozumiem, że dbają o bezpieczeństwo sprzedaży, ale jest wielu sprzedawców, którzy kupują masowo z hurtowni rzeczy taniej i sprzedają je drożej, jeszcze nie kupując ich przedtem za swoje pieniądze, tylko dopiero za zarobione pieniądze z Allegro. I takie osoby również nie mają fizycznie tego sprzętu przy sobie przy sprzedaży i Allegro raczej nic z tym nie robi. I jak ja chciałabym również sprzedawać rzecz, której fizycznie nie mam przy sobie, ale mogę zlecić transport na adres kupującego to już nie mogę i konto zostaje blokowane? Czy za każdym razem, gdy będę chciała coś sprzedać, to będę musiała posiadać tą rzecz fizycznie przy sobie i za każdym razem wysyłać zdjęcie do Allegro, żeby łaskawie pozwolili mi sprzedaż? Dodam, że jeszcze wisi mi prowizja od sprzedaży dla Allegro w wysokości 61.68 zł za rzeczy, których fizycznie nie sprzedałam i zwróciłam pieniądze kupującym. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@albawerka Allegro Lokalnie i zwykłe Allegro to są krajowe Allegra 🙂

Na drugi raz jak coś wystawiasz, a masz tylko jeden przedmiot, wystawiaj to raz, a nie 4 razy. Towar wystawiony na Allegro Lokalnie jest widoczny na Lokalnie i na zwykłym Allegro. Towar wystawiony za zwykłym Allegro jest widoczny tylko na zwykłym Allegro. Jeśli wystawisz tu i tu, masz wystawione dwa takie same przedmioty, choć sprzedajesz tylko jeden. Na Allegro Lokalnie nieopłacone aukcje wznawiają się automatycznie, musisz na to uważać i ewentualnie wyłączać automatyczne wznawianie tak;

Jak wyłączyć automatyczne wznawianie ogłoszeń z opcją kup teraz i licytacją

Zrobisz to na 2 sposoby:

  1. Po 5 dniach od zakończenia ogłoszenia wyślemy Ci mejla zatytułowanego Kupujący nie zapłacił. Za 24h ogłoszenie będzie znów widoczne. Masz 24 godziny na decyzję – po tym czasie automatycznie wznowimy Twoje ogłoszenie.

Jeśli nie chcesz wznawiać ogłoszenia, wybierz Wyłącz wznawianie.

  1. Na 24 godziny przed automatycznym wznowieniem ogłoszenia wyświetlimy Ci opcję Wyłącz wznawianie w zakładce Zakończone ogłoszenia lub Zamówienia od kupujących.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-ogloszen-na-allegro-lokalnie/jak-wystawic-ogl...

Teraz w celu odblokowania konta musisz spełnić wymagania Allegro, czyli przesłać zdjęcia towaru, ponieważ z powodu poprzednich sprzedaży i zwrotów wpłat stałaś się osobą niewiarygodną. Chcesz odblokowania konta, spełnij warunki postawione przez Allegro.

 

oznacz moderatorów

albawerka
#8 Zapaleniec#

„Po 5 dniach od zakończenia ogłoszenia wyślemy Ci mejla zatytułowanego Kupujący nie zapłacił.”

 

Właśnie dlatego  nie chciałam czekać aż 5 dni na podjęcie dezycji.

Jestem nowym sprzedawcą i nie wiedziałam, że Allegro Lokalnie jest również krajowym Allegro. Zirytowała mnie opcja „rezerwacji” płacenia pózniej, dlatego postanowiłam wystawić ponownie i poszukać jak mogę wystawić tylko i wyłącznie z płatnością „na miejscu”.


„Teraz w celu odblokowania konta musisz spełnić wymagania Allegro, czyli przesłać zdjęcia towaru”

 

-Zdjęcia tych 4 rzeczy, których nie posiadam czy kolejnego przedmiotu, jaki chcę sprzedać? 
I najważniejsze pytanie: Czy będę musiała za każdym razem wykonywać zdjęcia towaru wraz z dowodem osobistym zanim będę mogła go sprzedać? 
A co jak mam rzeczy, które chciałabym sprzedać, których fizycznie przy sobie nie mam? Nie mogę założyć nowego konta, skoro zależy to tylko od (chyba tylko) jednego zdjęcia rzeczy, którą chcę sprzedać wraz z WYRAŹNIE WIDOCZNYM OBOK DOWODEM OSOBISTYM?

 

oznacz moderatorów

albawerka
#8 Zapaleniec#

Wyjaśniłam sprawę Allegro.

Zwróciłam sama pieniądze kupującym.

To była kwestia mojego niedopatrzenie i błędu, bo gdybym wiedziała, że malutkim druczkiem pod przyciskiem wystawieniem towaru na Allegro Lokalnie jest informacja, żeby przejść na formularz głównego Allegro (co i tak nie jest dokładnie opisane, bo musiałaś znaleźć tą informację na forach w internecie, inaczej nie wiedziałabym nadal co zrobić, by móc tam wystawiać i do końca życia byłabym zmuszona wystawiać poprzez Allegro Lokalnie), i gdybym wiedziała, że jest coś takiego jak opcja rezerwacji kupna (albo ściąganie i blokowanie konkurencyjnych aukcji) i gdybym wiedziała, że będę musiała czekać AŻ 5 DNI zanim Allegro podejmie decyzję w sprawie kupującego, to nie wystawiłabym tego na Allegro Lokalnie i nie wystawiłabym PONOWNIE sprawiając, że dla Allegro jest to widocznie jako sprzedaż tego samego sprzętu, który przecież przed chwilą „kupił” inny kupujący. - co jest racją, bo jak prosiłam o pomoc w zwrocie pieniędzy, to poinformowano mnie, że nie ma takiego specjalnego przycisku na Allegro Lokalnie i muszę potwierdzić zgodę Allegro na taki wariant z ich strony. I dostałam informację mailem, czy potwierdzam zwrot kosztów pieniędzy dla 3! kupujących. Na tej liście byli również kupujący, którzy nie zapłacili za towar, ale kwota zwrotu obok była widoczna i gdybym nie spojrzała na listę kupujących, to byłabym 2000 zł w plecy! -

 

A teraz Allegro ustala mi takie warunki odblokowania, żebym wysłała zdjęcie sprzętu (którego nie posiadam w takiej ilości) wraz z dowodem tożsamości i będę zmuszona robić to widocznie za każdym razem jak będę chciała wystawić coś na sprzedaż. PRZEZ JEDEN MÓJ BŁĄD Z WYSTAWIENIEM TEGO NA ALLEGRO LOKALNIE. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@albawerka, z chwilą wystawienia oferty na Allegro poświadczasz, że jesteś w stanie zrealizować dane zamówienie na warunkach, które umieszczasz w ofercie.

Na Allegro.pl kupujący powinien zapłacić za towar w ciągu 7 dni. Jeśli przekroczy ten czas, możesz wyznaczyć mu nowy, ostateczny termin do zapłaty z zastrzeżeniem, że jeśli go nie dotrzyma, może nie mieć możliwości, aby dokończyć transakcję.

Z kolei w przypadku Allegro Lokalnie, jeśli w ciągu 5 dni od rozpoczęcia płatności kupujący nie zapłaci za przedmiot, transakcja zostanie uznana za niebyłą.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów