anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup dwóch odrębnych rzeczy przez klientkę, która chce zapłacić tylko za jedną przesyłkę

MAMY ROZWIĄZANIE!
Modosfera_
#7 Wielbiciel#

Klientka przysłała mi taką wiadomość:

Dzień dobry,
Chciałam wpłacić za zakupy, ale system nalicza mi podwójny koszt opłaty za wysyłkę do Paczkomatu - wyraźnie za obie rzeczy osobno. Może wyślę wpłatę bezpośrednio na konto? Prosiłabym wówczas o podanie danych do przelewu.

Teraz o transakcji:

sprzedałam dwie rzeczy na odrębnych aukcjach. Kwota nie przekracza 40 zł, więc nalicza się dwa razy przesyłka. Klientka chce zapłacić  prywatnie na moje konto firmowe za dwie rzeczy, lecz tylko za jedną przesyłkę pomijając Allegro . Jest juz u mnie w zamówieniach, lecz nie wybrano formy dostawy.

Wydaje mi się, że nie jest to zgodne z prawem.

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
xyz96
#21 Demiurg#

To jest zgodne z prawem, umowa została zawarta. Możesz jej podać koszt wysyłki, numer konta do wpłaty i wysłać wszystko w jednej paczce.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Modosfera_Jak chce ci zapłacić poza Allegro to w czym problem, dogadajcie się i już.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 problem jest w tym, że takim sposobem @Modosfera_ jest w plecy na prowizji od drugiego kosztu wysyłki.

@Modosfera_ ja bym spokojnie napisał aby dokonała jeszcze raz zakupu, wrzucając oba produkty najpierw do koszyka, a później płacąc za nie 1 koszt wysyłki bo tyle pewnie pokaże Allegro. Napisz też, że może coś sobie jeszcze taniego dobierze to się na SMART załapie i nic nie zapłaci za przesyłkę (czasami klienci nie potrafią pomyśleć logicznie, że np. dobierając nawet niepotrzebną rzecz za 1 czy 2zł, owszem, zapłacą za nią-pomijając cwaniaków, którzy by zrobili zwrot, ale zaoszczędzą więcej na wysyłce). Wówczas to pierwsze zamówienie niech anuluje albo nic z nim nie robi to sobie po 7 dniach wystąpisz po prostu o zwrot prowizji i po sprawie.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Modosfera_ Wybierz tak,jak na screenie

Ula

Ula
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Dlaczego w plecy, jak kupujący anuluje zakup.. Ale to musi zrobić kupujący.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 jeśli anuluje zakup a sprzedawca odzyska prowizję, to tak 😉

@Modosfera_ nie pisała jednak nic o anulowaniu. Napisała tylko, że klientka nie chcąc płacić przez Allegro finanse 2x za wysyłkę, chciała sobie zsumować koszt 2 produktów i dodać do tego 1 koszt wysyłki i taką kwotę zapłacić tradycyjnym przelewem 😉

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Oczywiście zrobią jak uważają, ja tylko mówię o opcjach.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Nie, system jej pokaże znów to samo, bo ma tak ustawioną dostawę. Koszyk nie pomoże. Musi zmienić ustawienia dostawy.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Modosfera_ Jesteś chyba ostatnim dinozaurem na Allegro, który tak ma ustawioną dostawę. Jak ktoś kupi majtki za 6 złotych i spódniczkę za 12 złotych, ważące razem raptem ze 30 deko, to za wysyłkę zapłaci 22 złote. Chyba tylko głupi na to pójdzie. Zmień to, bo tracisz klientów.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
TOBI421
#11 Animator#

@Modosfera_Nie przejmuj się allegro i prawem,kobieta chce kupić to sprzedawaj co będziesz kobiecie żałował. Jeżeli taką wpłatę zaksięgujesz na firmę i US się nie przyczepi to nad czym się zastanawiać

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Modosfera_ Dodam jeszcze. Chodzi Ci o to, że jak klientka wpłaci na konto, to będzie to sprzedaż poza Allegro? Niezgodnie z regulaminem? Nie, nie będzie. Wszystko będzie ok.  Sprzedałaś na Allegro i prowizję od tej sprzedaży masz już naliczoną. Wpłatę od klientki możesz przyjąć jak tylko zechcesz.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

czy sprzedający bedzie mieć możliwość nadania paczki jeśli wpłata nie przejdzie przez allegro finanse ?

osobiście staram sie unikać takich sytuacji gdy kupujący np ma problem z wpłatą a wybral paczkomat

Jesli moje ustawienia wysylek w jakiś sposób naliczają podwójne koszta wysylki, a jestem w stanie wysłać to w jednej to klient otrzymuje zwrot 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:80340374 jakiś czas temu pracownik Allegro na czacie napisał mi, że aby nadać przesyłkę poprzez menadżera paczkomatów, w ramach Allegro paczkomaty, wpłata musi być przez Allegro finanse. Jednak zauważyłem, że nie jest to prawdą. Wystarczy odszukać transakcję jako niepłaconą i widać na liście takiego klienta, który opłaca zwykłym przelewem. Zresztą, ograniczenie takiego wymogu tylko do Allegro finanse musiałoby się wiązać ze zmianą regulaminu. Przy okazji nie wiem czy nie byłoby to też jakieś ograniczenie dla konsumentów i kolejny problem Allegro z UOKiK, ponieważ siłą narzucaliby tylko płatność poprzez swój portal, co nie każdemu może odpowiadać (choć sam wolę gdy ktoś płaci przez AF bo od razu to widać i nie trzeba się zastanawiać od kogo jest dany przelew).

Jedyne co na pewno miało się zmienić to opcja SMART. Tutaj z tego co gdzieś czytałem, na 100% musi być płatność przez Allegro finanse. W przypadku zwykłego przelewu, będzie pobierana opłata za nadanie takiej przesyłki w kwocie 8,99zł.

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte  czyli jak wybiera darmową wysylkę za pomocą opcji SMART to wpłata MUSI być za pośrednictwem AF ?

Asekuracyjnie ZMUSZAM klienta do dokonczenia płatności

Z tego co widze w mailach to co jakiś czas klient walczy wieczorem, pozniej rano by finalnie zaplacic po południu nastepnego dnia

Dlaczego ludzie mają takie problemy ? Z tego co zauwazylem to najbardziej problematyczna forma platnosci to karta i Blik

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:80340374 tak, gdzieś czytałem kilka dni temu bodajże w jakimś komunikacie Allegro, który wysyłają na maila i dlatego nawet w swojej zakładce "o sprzedającym" zawarłem taki zapis (żeby póżniej klient nie miał pretekstu do mnożenia problemów). Chciałem teraz odszukać tego maila, ale nie mogę go znaleźć.

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

Dodam tylko ku przestrodze, że:

wyjaśnianie klientowi, że przy płatności poza AF nie będzie możliwości wygenerowania etykiety do paczkomatu za cenę Allegro (8.99) tylko wymaga dopłaty do ceny jaka wynika z umowy zawartej bezpośrednio z InPost'em, 

spowoduje groźbę zawieszenia konta jako niezgodna z Regulaminem próba oferowania sprzedaży poza Allegro. Mam na to kwit.

oznacz moderatorów