anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zawieszone konto

sylaw751
#7 Wielbiciel#

Witam dziś dostałam e-mail od Allegro iż moje konto zostało zawieszone !!! 

natychmiast wysłałam zapytanie do allegro z jakiego powodu - 

dostałam  odpowiedź - iż mam przesłać im zdjęcia dowodu osobistego - co zrobiłam - po czym taka o to odpowiedź - 

 

Dziękuję za przesłanie załączników - usunąłem je już z bazy.

Nasza weryfikacja wykazała udostępnienie przez Panią swojego konta innej osobie, która poważnie naruszała nasze zasady. Oczywiście Pani także tym sposobem poważnie 
złamała Regulamin w art. 2.10.

Konto w tej sytuacji nie może zostać odblokowane.

 

jest to nie możliwe gdyż tylko ja i wyłącznie ja korzystam z mojego konta i nikt więcej !! 

wysłałam im odpowiedź na tą wiadomość to mi odpisali tak - 

 

Dobry wieczór,

Pani Sylwio, proponuję wziąć na bok emocję i poprosić osobę odpowiedzialną za cały stan rzeczy o kontakt z nami z konta   Client:98577126.

Dodam, że kolejny mail o takiej treści pozostanie bez odpowiedzi.

 

skąd mam wiedzieć kto to jest ten client ?? niby jak ja mam się z nim skontaktować ?? skąd takie podejrzenia allegro nie rozumiem tej chorej sytuacji zawieszenia mojego konta ?? 

Czy jest jakaś możliwość złożenia skargi na działanie allegro ?? do Rzecznika praw konsumenckich ??

gdyż na podstawie ich jakiś podejrzeń blokują mi konto !! a ja nie mam nic wspólnego z jakimś client 98cośtam ?

dodam iż jest to moje pierwsze konto na allegro !!!

co w takiej sprawie zrobić ????

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

kostas11
#21 Demiurg#

@sylaw751 nic poszukać pomocy u prawnika lub zmienić portal 🙂

Może tamto konto było przez kogoś z rodziny założone ten sam adres lub ip i masz po temacie, allegro blokuje wszystko powiązane i nic nie zrobisz 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sylaw751
#7 Wielbiciel#

ale to chyba nie poważne działanie ze strony allegro ?? przecież nie złamałam regulaminu allegro ?? jak tak można postępować ?? czyli mam rozumieć że allegro to jakąś rosyjska spółka lub białoruska działająca jak reżim łukaszenki i putina ??

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sylaw751 dokładnie 😞  miej nadzieje że tamto konto nie ma zadłużenie bo będziesz współodpowiedzialna 🙂  

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sylaw751
#7 Wielbiciel#

ale jak ja nie mam pojęcia kto to jest i czyje to konto jest!  śmieszne co allegro odwala !! gdzie dodam iż przez cały miesiąc od lutego mogłam normalnie sprzedawać i wszystko było dobrze !! 

Więc tym bardziej nie rozumiem takiej akcji - i gdyż normalnie aktywacja wypłat została zaakceptowana i mogłam normlanie wypłacać środki !

oznacz moderatorów

sylaw751
#7 Wielbiciel#

dodam iż szanowny Pan Artur ( chyba od Putina) odpisał tak przed chwilą 


Dobry wieczór,

to jest już ostatni mail z mojej strony, albowiem warunki Allegro zostały przedstawione. Zachęcam do kontaktu z osobą odpowiedzialną za całą sytuację na tym koncie i innych kontach.

Pozdrawiam
//Artur

Dział Bezpieczeństwa Transakcji
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sylaw751 są przypadki przegięcia ale też często mają podstawy a osoby piszące posty nie wszystko wyjawiają 😞  popytaj domowników, może rodzice, dzieci, partner, były partner coś przeskrobał i poleciały wszystkie konta 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sylaw751
#7 Wielbiciel#

nikt nie miał konta !!! na allegro to pierwsze jest ! inni mają ale tylko kupowali na allegro ! 

oznacz moderatorów

sylaw751
#7 Wielbiciel#

ciekawe czy jakiś pracownik allegro się wypowie tu na forum w tym temacie !!!!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sylaw751 jak się wypowie to się dowiesz że nic nie mogą zrobić i żeby prowadzić korespondencję z działem bezpieczeństwa 🙂

A zamiast narzekać poszukaj - popytaj kogo to konto bo coś musi być powiązane od tak sobie nie blokują 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sylaw751
#7 Wielbiciel#

jak mam niby znaleźć po tych cyferkach ! a dział bezpieczeństwa ma to w dupie - o taki portal - jak wkleiłem wyżej odpowiedź Pana Artura spod rządów łukaszenki - że nie będzie odpisywał do mnie - bo nie 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sytuacja dziwna, oczywiście nikt tu publicznie z Allegro się nie wypowie, jeżeli rzeczywiście doszło do jakieś pomyłki, jest to możliwe ale mało, nikt nigdy z bliskich nie miał konta to może laptop jest po kimś albo jakieś wspólne IP.

oznacz moderatorów

sylaw751
#7 Wielbiciel#

ale to już nie moja wina jest ! więc nie rozumie stanowiska Pana Artura który twierdzi że mam znać jakiegoś clienta 98 .. i nie chcę podać dokładnych powodów ! to tak jak o każdym mówić złodziej **piiip**a  itp, bo ma się takie podejrzenia a na moje zapytania powiedział że ma mnie w **piiip**u - lecz nie wprost i nie będzie odpisywać !! to jest śmieszna sprawa - podejście pracownika allegro - zrozumiałabym całą sytuację - jakbym mi ja pracownik wyjaśnił i podał szczegóły !! przecież po to chyba chciał mój dowód osobisty !!!! 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli mogło tak być, masz po kimś sprzęt!🤔

oznacz moderatorów

sylaw751
#7 Wielbiciel#

telefon mam używany jak i laptop używany - nowe nie były kupowane - ale w laptopie był system resetowany jaki telefon był resetowany 

oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Może Pan Artur się wypowie osobiście. Interesuje mnie szczególnie jak doprowadzić klienta do szewskiej pasji za pomocą insynuacji. Zwłaszcza że przed chwilą zapłaciłem prowizję więc poniekąd czuję się mecenasem jego sukcesów.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Wystarczy że ten client:numer_jakis_tam raz zalogował się na swoje konto z urządzenia (laptop, PC, smartfon) z którego ty się logujesz, albo odwrotnie - to już jest problem

 

Mogłaś Ty się zalogować na Allegro z czyjegoś urządzenia? Albo z urządzenia które kupiłaś jako używane.

Tu raczej nie chodzi o adresy IP, który się zmienia, ale MAC adres powiązany z urządzeniem. Tak mi się wydaje.

 problem

oznacz moderatorów

sylaw751
#7 Wielbiciel#

czyli że jak mogłam kupić od kogoś telefon i z niego korzystam to może być to ??  bo jak tak innej opcji nie ma jak na tą chwilę - ale to też nie możliwe za bardzo chyba - i jak ja mam iść niby teraz do osoby od której kupiłam telefon - i jej powiedzieć ej ty  napisz coś do allegro bo mi konto zablokowali ?? nie to nie możliwe a jak nawet to czemu dział super bezpieczeństwa w postaci Pana Artura nie napiszę wprost o co tu chodzi ?? 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Jeśli np. telefon, który kupiłaś użyty był przez byłego właściciela do działań niezgodnych z regulaminem Allegro, to mogą być tego konsekwencję, ale to są tylko moje przypuszczenia.

Kontakt z byłym właścicielem smartfona nic nie da, Może spróbuj wysłać umowę zakupu w odpowiedzi do Allegro, może się uda. 

oznacz moderatorów

sylaw751
#7 Wielbiciel#

no allegro napisało że mam mnie gdzieś i mi nie odpisze - a co do umowy no nie mam takiej - nawet nie myślałem aby przy zakupie telefonu za 300 zł taką umowę sporządzać - to czemu Pan z allegro z arogancją odpisuje że mam znać clienta i tyle jego temacie !! 

 

oznacz moderatorów