anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zdjęcia z produktyzacji

ookazjepl
#8 Zapaleniec#

Witam, pytanie do specjalistów Allegro znających się na produktyzacji. Wystawiając produkt, przez Baselinkera łączę go po numerze EAN z innymi (Oszczędza mi to czas na uzupełnianiu parametrów oraz zgodnie z zaleceniem Allegro) następnie muszę wejść na aukcje allegro i sprawdzić czy system nie pobrał cudzych zdjęć do mojej aukcji. Czy jest możliwość nie pobierania zdjęć od innych osób? Co robię nie tak???

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

ookazjepl
#8 Zapaleniec#

Odpowiedź Baselinkera

21.05.2021 14:44 - Gustaw [edycja]:
Witam.

Problem jest nam znany i kontaktowaliśmy się w tej sprawie z Allegro. Niestety podczas wystawiania aukcji poprzez API Allegro, Allegro może dodać do niej zdjęcia z produktyzacji, na co nie mamy wpływu. Mogą je Państwo nadpisać, wykonując w BaseLinkerze operację aktualizacji opisu i zdjęć aukcji po jej wystawieniu.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ookazjepl @DECO-MASTER @serwis-texas @Maksymjas @DarkStoorM 

Dostałam informację, że opisany w tym wątku problem nie jest klasyfikowany jako błąd. Zdjęcia dostępne w Katalogu produktów, mogą być wykorzystywane w ofertach powiązanych z danym produktem. Nie narusza to naszych zasad.

Jednocześnie jeśli nie chcecie, by pojawiły się one w Waszych ofertach, możecie je z nich usuwać w sposób opisany we wcześniejszych postach lub poprzez edycję w formularzu sprzedaży. 

Żeby sugestia blokowania automatycznego dodawania zdjęć z Katalogu do ofert mogła zostać przekazana dalej, potrzebuję od Was uzasadnienia dlaczego nie chcecie korzystać z tej opcji. Napiszcie o tym, a nasza ekspertka - @k_owczarek1 - będzie mogła działać.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

vermann_pl
#8 Zapaleniec#

Chociażby dlatego, że zdjęcia konkurencji często są kiepskiej jakości, nieprofesjonalne, wprowadzające w błąd itd.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@nat_not Już tłumaczę:

Wystawianie przedmiotu z Produktu (z katalogu przez CSV lub Aplikację) powinna mieć możliwość pominięcia zdjęć dodanych przez innego sprzedającego.

Dlaczego? 

Mam 16 własnych zdjęć, wystawiając produkt w tej chwili przez Wasze systemy pomijając formularz zawsze dodawane są najpierw zdjęcia z produktu, czyli na dzień dobry mamy zmarnowane pola na zdjęcia. Niektóre produkty mają maksimum dozwolonych zdjęć, więc nie ma miejsca na własne zdjęcia.

Problem numer dwa: sklepy wystawiały oferty tworząc produkty, gdzie zdjęcia miały po prostu ich logo (sklepu, nie producenta) lub takie niezwiązane z produktem: "wysyłka 24H" / "najwyższa jakość obsługi", itp.

Przykład 1: (produkt pochodzi z oferty nr 9969817799) https://allegro.pl/offer/product/report/c8fdcf7b-8e60-4b8f-b7e7-fd3bf000000e

Przykład 2: (nieprawidłowa miniatura) https://allegro.pl/offer/product/report/0bd4f527-c567-46fb-819c-f22e10ec6624

Przykład 3: użytkownik MAS24 we wszystkich tytułach ofert ma nazwę sklepu, więc produkt wskazuje na to, że jest on producentem(?) https://allegro.pl/offer/product/report/f2e7feca-9b8e-49bc-8d29-4dd8f65c16a6

Zdecydowana większość tych produktów posiada w sobie zdjęcie logo tego sklepu.

 

Wszystkiego tak na szybkiego nie znajdę, ale mam nadzieję, że będzie to wystarczające.

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Cześć @DarkStoorM , 

zgodnie z informacjami jakie ja posiadam przy wystawianiu przez proste API zdjęcia z Katalogu zasilają ofertę w drugiej kolejności. Zatem jeśli wykorzystasz wszystkie 16 slotów w galerii dostępnych dla konta firma w ofercie nie powinno pojawić się żadne pobrane zdjęcie. Z tego co piszesz wychodzi jednak, że jest inaczej i chciałabym to sprawdzić. Podaj mi proszę numer przykładowej oferty, w której mamy taką sytuację. 

W temacie pozostałych przykładów to na ten moment pracujemy nad mechanizmami, które posprzątają Katalog ze zdjęć niskiej jakości i takich, które nie przedstawiają produktu. 

Dzięki.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Cześć @k_owczarek1  - niestety nie dam już rady tego sprawdzić, przepisuję aplikację i wystawiam z własnej bazy.

Mogę jednak podpowiedzieć, tak na przyszłość, że wystawiając ofertę z produktu powinna być opcja, która pozwoli pominąć zdjęcia z Katalogu całkowicie. Wiem, że wystawianie jednym klikiem i tak dalej, ale są też sklepy, które chcą mieć tylko swoje zdjęcia w ofercie, bez dodawania tych z katalogu - najczęściej są to zdjęcia prosto ze studia, specjalnie wykadrowane i obrobione. Ktoś dodaje swoje zdjęcia wysokiej rozdzielczości, to potem często będą one powielone z istniejącymi zdjęciami z produktu - nie każdy tego chce, niektóre zdjęcia są po prostu słabe lub źle wykadrowane.

Rozwiązanie nie jest jakieś specjalnie skomplikowane, wystarczy zwykła flaga w nowej ofercie, opcjonalne pole które domyślnie ma wartość tak. Niczego nie zmieniłoby to w aktualnej funkcjonalności, a jedynie dodało możliwość pominięcia zdjęć z Katalogu.

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

@DarkStoorM 

Dzięki za podesłanie propozycji rozwiązania. 

Rozumiem argument dotyczący tego, że więksi sprzedawcy chcą prezentować swoje profesjonalne zdjęcia w ofertach. Czy na postawie swojego doświadczenia jesteś w stanie powiedzieć mi jak dużo jest takich sklepów?

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@k_owczarek1 Ilości sklepów raczej nie wskażę, a nawet jakbym posiadał takie dane, to pewnie nie miałoby to znaczenia 😛

Problem ten widziałem po tematach na Gadane (musiałbym trochę poszukać, żeby wszystkie znaleźć) - chodzi o wczytywanie do oferty cudzych zdjęć z Katalogu Produktów.

Poniżej tylko jeden z przykładów:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/produktyzacja-a-zdj%C4%99cia-innych/m-p/21...

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

@DarkStoorM oj dane mają największe znaczenie, szczególnie te dotyczące skali 😄

Dzięki za te uwagi. Przekazałam je zespołowi, który zajmuje się prostym API. 

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

No kurka,... szczęki szukam... zaraz wrócę...😵

DarkStoorM to się na prawdę dzieje 🙄

oznacz moderatorów