anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zemsta sprzedawcy

czarnula2601
#9 Pomysłodawca#

Postaram się wyjaśnić cała sytuację. W dniu 18 marca 2021 zakupiłam rozrusznik (aukcja 7436394082) od [edycja], w dniu 14 czerwca 2021 wystawiłam temu użytkownikowi negatyw, bo nowy alternator który mi sprzedał przestał ładować po 3 miesiącach użytkowania, całkowicie padł (kontrolka ładowania świeciła już pierwszego dnia po założeniu, a że Transit jest mi potrzebny do pracy nie miałam już ochoty go odsyłać i czekać na naprawę i wymianę, czas to pieniądz). W negatywie zostałam nazwana przez tego sprzedawcę "pustą panią", przy okazji wrzucono mnie do worka z zawistnymi i pogardliwymi Polakami. W ramach rewanżu 15 czerwca 2021 (dzień po moim negatywie) sprzedawca[edycja] zakupił na aukcji mojej budę dla psa (sprzedaje budy dla psa drewniane, gdzie jest zaznaczony odbiór osobisty). Ten sprzedawca w ogóle nie pojawił się po budę, nawet ślepa osoba zauważy że to akcja a ramach zemsty. Teraz przez jego kup teraz mam do zapłaty prawie 80 zł. Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz pisać o zwrot prowizji, uzasadnij to (jak masz jakikolwiek dowód) że nie kupił, a tak na marginesie, nie udostępniaj pobrań, same kłopoty. Zapewne zemścił się, możesz napisać do Allegro, dodać te sms, maile o "pustej pani":

oznacz moderatorów

czarnula2601
#9 Pomysłodawca#

Nie udostępniam pobrań, buda miała tylko odbiór osobisty. W komentarzach ten sprzedawca obraża nie tylko mnie

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Najlepiej kupować z konta nie firmowego tylko prywatnego, wówczas trudniejsze, byłoby dochodzenie w celach zakupu dla zemsty. Może podejmuj jakąś mediacje, wzajemna eskalacja do niczego pozytywnego nie doprowadzi.

oznacz moderatorów

czarnula2601
#9 Pomysłodawca#

Ten człowiek już przy zakupie mnie obraził, więc raczej mediacji nie będzie

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@czarnula2601 
Jeżeli transakcja z budą nie doszła do skutku z winy Kupującego - to pisz o zwrot prowizji.

BTW
W ofercie 7436394082 sprzedawane są alternatory (a nie rozruszniki) i nie nowe, ale regenerowane (co oczywiście nie ma wpływu na to, że działać powinny dłużej niż 3 miesiące).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

czarnula2601
#9 Pomysłodawca#

Mój błąd, na szybko pisałam temat, chodzi mi o to że kupiłam alternator od uzytkownika rozruszniki 24, towar wystawia w dziale nowe 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@czarnula2601 "towar wystawia w dziale nowe" - nie ma czegoś takiego jak dział "nowe", a oferta o której piszesz w pierwszym poście, w parametrach ma ustawiony "stan: regenerowany" (to samo w opisie).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@czarnula2601 zdecyduj się kupiłaś rozrusznik a potem piszesz że alternator przestał ładować ?

Negatywa wystawić od tak ? masz prawo ale prosi się to o kłopoty jak widzisz 😞

Trzeba było reklamować i wtedy ocenić, równie dobrze mógł się spalić regulator z winy problemów w aucie ale nie reklamowałaś, skoro wolałaś naprawić sama to w czym problem, sama sprzedajesz i postaw się w jego sytuacji ? Kupuje budę rozpada się po trzech miesiącach, zamiast Ci reklamować, wystawiam negatywa i sam naprawiam bo buda potrzebna 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

czarnula2601
#9 Pomysłodawca#

Kupiłam alternator, źle napisałam. Przecież pisze że świeci się kontrolka ładowania, a od kiedy przy uszkodzonym rozruszniku świeci ci się kontrolka ładowania? Przy założeniu przez mechanika od razu świeciła się ta kontrolka. A czemu mam nie wystawić negatyw? Od początku są problemy w tym sprzedającym i jego towarem. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@czarnula2601 Tak, masz prawo wystawić negatywa po nieudanej transakcji. Nie masz żadnego obowiązku towaru reklamować, a ocenę mimo to możesz wystawić. W takiej sytuacji sprzedawca w odpowiedzi nie ma prawa Cię obrażać.

oznacz moderatorów

czarnula2601
#9 Pomysłodawca#

Dziękuje za rzeczową odpowiedź. Proszę też przeczytać komentarze tego sprzedawcy, gdzie wyzywa innych kupujących od złodzieji, naciągaczy, [edycja]

oznacz moderatorów

czarnula2601
#9 Pomysłodawca#

Pisałam szybko temat, kupiłam alternator a nie rozrusznik. Zresztą wyraźnie piszę, że od początku świeci się kontrolka ładowania. Od kiedy ci się przy uszkodzonym rozruszniku świeci kontrolka ładowania? Z tym kupującym są same problemy, najpierw dostałam towar niekompletny a po założeniu był uszkodzony (alternator na wykończeniu). Oczywiście mogłam reklamować, ale nie musiałam. Tak jak napisałam, moje auto zarabia na mnie a nie ma stać u mechanika i czekać 14 dni aż sprzedawca zwróci mi sprawny alternator, chociaż pewnie by były problemy bo do alternatora nie była dołączona karta gwarancyjna a alternator nie był zakładany w autoryzowanym serwisie. Skad wiem że byłyby problemu? Dwa lata temu kupowałam alternator u tego sprzedawcy, dałam mu pozytyw. Wtedy była dołączona karta gwarancyjna gdzie było  napisane że towar ma być założony w autoryzowanym serwisie, a jeżeli nie będzie to reklamacja będzie nie uznana. co jest kpiną. Zachęcona tym że dostałam sprawny alternator zakupiłam go u niego drugi raz. Teraz jestem zawiedzona. Sprzedaje różne rzeczy, czasem negatywy dostawało się, trzeba to  przełknąć, ale w przeciwieństwie do niego nie mszczę się na kupujących, nie odszukuję ich na google, allegro czy innych portalach i wystawiam neipochlebne opinie. Nie wyzywam kupujących od złodzieji, naciągaczy,[edycja] itd. Jeżeli takie działania popierasz to nie najlepiej o tobie jako sprzedawcy świadczy

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

czarnula2601 ja Cię doskonale rozumiem trafiłaś na d,,,,,  i  zadziałały emocje . Jeśli kontrahent użył w ocenie obraźliwych słów allegro ją usunie . Tak nawiasem za 3 stówki dobry elektryk stary alternator doprowadzi w 2 godziny do stanu niemal fabrycznego . Dobry elektryk ., na regenerowanym alternatorze , który mam od nowości w aucie hulam 4 rok , padł tuż po gwarancji .

oznacz moderatorów

czarnula2601
#9 Pomysłodawca#

Za 3 stówki elektryk użyje chińskich podzespołów do jego naprawy (bo oryginalne części kosztują znacznie więcej) które wytrzymają rok lub max 2 lata i znów alternator będzie do roboty. 

oznacz moderatorów

czarnula2601
#9 Pomysłodawca#

Ja autem robie codziennie kilkanaście km, ty jeżeli tyle dziennie nie jeżdzisz to tobie taki alternator może dłużej poszłużyć 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@czarnula2601 
Piszesz: "W dniu ... wystawiłam ... komentarz".

Tymczasem IMO mijasz się z prawdą, gdyż w komentarzu czytamy m.in.: "Negatyw bo dostałem towar niekompletny ..." , "... dostałem używany ..." , " ... musiałem wsadzić używkę" . "Sam sprzedaje używane ..."
IMO uczciwie byłoby wskazać: np. "napisano komentarz z mojego konta".

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

czarnula2601
#9 Pomysłodawca#

Towar zamówiony na nazwisko męża, a za jego prośbą wystawiałam komentarz w jego imieniu, dlatego jest forma męska. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@czarnula2601 Jeżeli sprzedawca odpowiedział na Twój komentarz w sposób obraźliwy, możesz to zgłosić do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=51b99f53-f844-4aca-ae85-35363ce7a272&subjectId=0047464a-5... Jego odpowiedź zostanie usunięta, a Twój komentarz pozostanie. Jeżeli ten sprzedawca Tobie wystawił obraźliwy komentarz za zakup budy, także możesz to zgłosić i ocena zostanie usunięta.

O zwrot prowizji wystąp tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/jak-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy-rabat...

Jeśli otrzymasz odmowę, złóż odwołanie i wyjaśnij sprawę; https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym

oznacz moderatorów

czarnula2601
#9 Pomysłodawca#

Dziękuje za pomoc

oznacz moderatorów