anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana sposobu dostawy po zakupie?

estampaleszno
#7 Wielbiciel#

Witam

mam pytanie w sprawie dostaw.

Kupujący wybierają opcje najtańszej przesyłki czy paczkomat, jednak ich zakup nie mieści się w paczkomacie i pomimo dokładnego opisu że są ograniczenia wymiarowe ludzie tego nie czytają.

Co moge zrobic po takim zakupie?? 

Anulowac zakup i zwrócić kasę? czy jak to sie zmienia, co mogę zasugerować klientowi?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

Po co dajesz paczkomat skoro wiesz, że się nie mieści? Wybierają, bo udostępniasz taką opcję i za to odpowiadasz. Teraz wypada uzgodnić z kupującym inną formę dostawy, nie wymagać dopłaty, dołożyć i wysłać drożej.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@estampaleszno tak jak napisał @xyz96  - po co udostępniasz przesyłkę o której wiesz że nie może być zrealizowana? Teraz od Ciebie zależy jak to załatwisz.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

estampaleszno
#7 Wielbiciel#

Mam rózne formy dostaw do wyboru

w opisie nawet mam że paczki paczkomatowe maja ograniczenia i powyżej tego nalezy wybrac inną formę dostawy

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

estampaleszno takie zapisy są nieskuteczne . Zmniejsz ilość sztuk w paczce .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@estampaleszno Nie rozumiesz, że skoro udostępniasz paczkomaty, kupującego nie obchodzi czy to się mieści? On może wybrać paczkomat na Twoją odpowiedzialność, bo paczkomat udostępniasz. On nie ma obowiązku wybrać innej formy dostawy. Jeśli tego nie zrozumiesz, zawsze będziesz miał problemy. Nie udostępniaj czegoś, czego nie możesz zrealizować.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

estampaleszno kupujacy wybiera dostwę jaką sam ustawiłeś . Najlepiej skontaktuj się z kupujacym przedstaw problem i ustalcie sposób dostawy . Na podstawie przeciętnych zakupów okreslaj w ustawieniach ilość stuk w paczce bo problem będzie się powtarzał .

oznacz moderatorów

estampaleszno
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, skłaniam się ku temu. 

jednak mam jeszcze małe pytanie. sprzedaję artykuły które docinam na wymiar i klienci w tej samej aukcji mogą zakupić format pasujący pod paczkomat lub nie pasujący kwestia jaki format wybiorą

ograniczenie w postaci ilości sie nie sprawdzi bo kupując 8 sztuk jedne klient będzie miał format 10x80cm, a inny klient 20x40cm i dalej to będzie ta sama ilość.

Dlatego szukam rozwiązania

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@estampaleszno Chyba jesteś w jednej z "dziur Allegro" Nie przewidzieli tego. Ja pewnie bym zrobił dwie oddzielne aukcje. Paczkomatową i nie-paczkomatową. Napisał ze na tej mogą być wymiary od - do, a pozostałe na drugiej. I zamieścił to w opisach.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash 

Bry!  Jestem niemalże pewna, że kupujący i tak wybiorą paczkomatową bo z czytaniem opisu zwykle nie jest im po drodze 😊

@estampaleszno 

Na Twoim miejscu skasowałabym paczkomaty bo nieustannie będziesz miał problem jak powyżej. Ustaw takiego przewoźnika, żeby móc nadać każdy wymiar i mały i duży.

_____________
Kama
oznacz moderatorów