anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany od 30 maja - wyłączenie opcji "Wystawiam Fakturę"

UszyloSie
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry 🙂
Otrzymałam maila z informacją że od 30 maja br. jako sprzedający na Allegro (na koncie prywatnym) nie będę mogła w aukcji zaznaczyć opcji "wystawiam fakturę". Dotyczy to również opcji "Wystawiam fakturę bez VAT".

Jest to kolejny krok serwisu Allegro celowo krzywdzący i dyskryminujący NIEREJESTROWE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZE. 
Zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, takie firmy działają w pełni leganie i powinny mieć takie same prawa jak firmy rejestrowane. Firmy nierejestrowe nie mają nadanego NIPu, a zatem nie mogą założyć konta firmowego na Allegro. 

Podnoszę ten temat już któryś raz (nie ja jedyna).
Bardzo chętnie przeszłabym na konto firmowe, ale Allegro to zablokowało (brak numeru NIP).
Prowadzić działalności z konta prywatnego też już praktycznie nie mogę. Poblokowaliście Państwo wiele kategorii dla kont prywatnych, pozabieraliście wiele funkcjonalności, a teraz to?

Zaznacze tylko, w związku z tą zmianą, że ja wystawiam faktury. Wystawiam faktury bez VAT. Zgodnie z przepisami prawa. 
Zatem jeśli w aukcji będzie informacja że nie wystawiam faktur, będzie to kłamstwo WYMUSZONE PRZEZ SERWIS ALLEGRO.

Czy planują Państwo w jakikolwiek sposób skategoryzować LEGALNIE działające firmy (nierejestrowe)?

Jakie są plany na przyszłość? Dopuścicie takie firmy do możliwości założenia konta firmowego, czy może jednak zdejmiecie z nich nakładane ograniczenia?

Działalności nierejestrowe nie są kontami prywatnymi i prowadzą legalną sprzedaż. Nie powinny być dyskryminowane przez tak duży serwis sprzedażowy.

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Katarzyna Górecka.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wygląda na to że wszyscy prywatni sprzedawcy albo założą konta firmowe albo będą musieli próbować handlu na AL. Dyskryminacja była ,jest i będzie i zawsze "duży" będzie mógł więcej od tego "mniejszego" (często lepszego i uczciwszego ale niedocenianego).

oznacz moderatorów

UszyloSie
#8 Zapaleniec#

Szkoda tylko, że Allegro zablokowało tym przedsiębiorcom drogę w obie strony! 
Nie da się na Allegro założyć konta firmowego bez NIP, a NIP jest nadawany przy rejestracji firmy. Działalność nierejestrowa go nie posiada i posiadać nie może. Zatem Allegro nie uznaje takiej firmy za firmę, a to wbrem przepisom prawa.

oznacz moderatorów

Progowicz
#8 Zapaleniec#

MAJA Rogowicz

oznacz moderatorów

desire32
#9 Pomysłodawca#

Przypominam że małe firmy tez wystawiają faktury bez vat...tu nie chodzi tylko o prywatnych

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@UszyloSie Nie jesteśmy w stanie zweryfikować firmy, której właściciel nie może przedstawić dokumentów potwierdzających prowadzenie działalności, więc rejestracja konta Firma w Serwisie nie wchodzi w grę. 

Kwestię możliwości wystawiania faktur i informowania o tym w ofertach skierowałam do konsultacji. Kiedy będę wiedzieć więcej, odezwę się tutaj ponownie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Progowicz
#8 Zapaleniec#

MAJA Rogowivz

oznacz moderatorów

UszyloSie
#8 Zapaleniec#

Rozumiem brak możliwości potwierdzenia prowadzenia działalności ale nie rozumiem czemu firmy działające zgodnie z prawem są dyskryminowane.

Nie muszę mieć zarejestrowanej działalności żeby ją prowadzić. Allegro nie powinno od przedsiębiorcy żądać dowodu rejestracji firmy jeżeli nie jest to wymagane przez prawo. Powinno wystarczyć np. pisemne oświadczenie, które jest wiążące.

Poza tym to nie powinien być problem przedsiębiorcy, tylko Allegro. Firma nierejestrowa działa w świetle prawa od wielu lat. Przez tak długi okres czasu serwis Allegro nie uznaje tej formy za firmę i przerzuca ją do kont prywatnych. Jednocześnie coraz bardziej zmniejszając ich funkcjonalność.

Już samo narzucenie posiadania kodu EAN dyskwalifikowało sprzedaż w wielu kategoriach. Gdzie kod ten nie jest obowiązkowy i posiadanie go jest dobrowolne.

To tylko jeden z wielu kroków Allegro dyskryminujących mikro firmy.

Okłamywanie klienta że nie wystawiam faktury, gdy ja ją właśnie w świetle prawa MAM OBOWIĄZEK wystawić na życzenie klienta, jest nie fair. To serwis Allegro wymaga tego kłamstwa, a ja się muszę pod nim podpisać. Takie rozwiązanie również uderza jedynie w mikro przedsiębiorstwa.

 

Działalność nierejestrowa jest legalna i dyskryminowanie jej od wielu lat jest nieuczciwe.

 

Czekam zatem cierpliwie na dalszą odpowiedź. 

Z poważaniem, 

Katarzyna Górecka / UszyłoSię 

oznacz moderatorów

desire32
#9 Pomysłodawca#

ale że co? jak nie jesteś w vat to mimo że wystawiasz faktury bez vat to bedzie w opisie że wcale nie wystawiasz faktury???   uuuuu  . to tak samo jakbyś napisała,że wytawiasz fakture vat a jej wcale nie wystawiła...jajajakberety 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zagmatwane. 😂

oznacz moderatorów

bizu_teria
#9 Pomysłodawca#

Podpinam się pod wątek. Jak można nie respektować ustawy prawo przedsiębiorców, która pozwala na legalną sprzedaż  bez wpisu do CEIDG. Allegro, widzimy, że lubisz DUŻYCH ale mali też są potrzebni. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@UszyloSie Z informacji, którą otrzymałam, wynika, że problem jest analizowany. W tej chwili nie możemy zaproponować Wam żadnego konkretnego rozwiązania. Nie jest to jednak nasze ostateczne stanowisko. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

UszyloSie
#8 Zapaleniec#

"W tej chwili nie możemy zaproponować Wam żadnego konkretnego rozwiązania."

"W tej chwili" to tak na prawdę kilka lat. Za dużym serwisem jesteście na tak długo trwającą dyskrinację mniejszych.

No cóż... to czekam dalej cierpliwie na rozwiązanie.

Nie każcie mi jednak do tego czasu oszukiwać klientów w Waszym imieniu.

Faktury wystawiam.

Z poważaniem.

K. G. 

oznacz moderatorów

desire32
#9 Pomysłodawca#

Kwestię możliwości wystawiania faktur i informowania o tym w ofertach skierowałam do konsultacji. Kiedy będę wiedzieć więcej, odezwę się tutaj ponownie.

to chyba sprzedający wie najlepiej czy może wystawić fakturę czy nie...czy vat  czy bez vat...  Nie rozumiem sytuacji..Logicznie nierejestrowana działalność  chyba nie jest w vat.Czy sie mylę? Mikro też często nie są w vat.To przepraszam przy takich ofertach będzie ,że zakup bez faktury?  Chyba nie rozumiem...?Prosze o info

oznacz moderatorów

joannartium_pl
#8 Zapaleniec#

A co z weryfikacją za pomocą europejskiej bazy VIES? Ja mam NIP zarówno polski, jak i europejski i w VIES każdy na świecie może mnie wyszukać - nie ma mnie tylko w polskiej CEIDG. Obecnie na koncie prywatnym zablokowaliście mi sprzedaż do Niemiec, bo nie można wprowadzić numeru LUCID, który posiadam od lat - to kolejna blokada działalności nierejestrowej. Czy jest szansa na zmiany na Allegro? Pierwszy lepszy artykuł (akurat z 2021):

"W ciągu ostatnich dwóch lat w Polsce ponad dwukrotnie wzrosła liczba osób, które prowadzą nierejestrową działalność zarobkową, czyli taką, która nie wymaga oficjalnego zakładania firmy. W 2020 r. było to prawie 23,5 tys. osób. W tym okresie uzyskały one przychody w wysokości prawie 85 mln zł, co oznacza trzykrotny wzrost od 2018 r."

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Allegro tego nie wie,

Ja jako handlowiec mam 99 małych klientów. 1 klient mi odszedł pozostało mi 98 klientów którzy robią mi obrót.

Allegro ma 2 wielkich klientów, 1 wielki klient rezygnuje, pozostaje tylko jeden wielki klient który robi tylko 50% obrotu.

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Chcą wywalić nas na AL.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Historia prawdziwa, jak wywalą sprzedawców to wzmocnią konkurencje 🤣

Jeden z wielkich sprzedawców na all mówi do mnie, stary zaczynam inwestować w oprogramowanie i handlować na wszystkich platformach gdzie to możliwe bo na allegro w każdej chwili mogą mnie zablokować. Straciłem do nich zaufanie. I jak zablokują to pozostałe miejsca sprzedaży będzie miał już rozkręcone.

 

oznacz moderatorów