anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwróciłam przez przypadek za dużo pieniędzy

agabiuro
#8 Zapaleniec#

Kupujący zamówił 4 rzeczy i dokonał zwrotu 3 przedmiotów, ja odruchowo zwróciłam mu pieniądze za wszystkie jak to cofnąć ?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@agabiuro, możesz podać numer tej płatności? Zobaczę, czy uda się ją zatrzymać. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

agabiuro
#8 Zapaleniec#

a gdzie znajde numer płatności ?

oznacz moderatorów

agabiuro
#8 Zapaleniec#

fe22ca04-adc8-11ec-aa8d-9d22dfb57c35

to jest numer zamówienia

a to nr. zwrotu 61f65b4d-b1a8-11ec-b5f1-2b6e8466e221

oznacz moderatorów

agabiuro
#8 Zapaleniec#

czy udało się zatrzymać zwrot ?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@agabiuro, nie mam jeszcze informacji w tej sprawie. Proszę Cię o cierpliwość. Gdy tylko się czegoś dowiem, wrócę tu z odpowiedzią. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@agabiuro, niestety, ale w tej sytuacji pozostaje jedynie kontakt z kupującym i prośba o zwrot nadpłaty. Napisaliśmy w tej sprawie do kupującego i uprzedziliśmy o tej sytuacji.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
Ale wyślij wiadomość do kupującego, musi zwrócić.
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@agabiuro @LEW433 Wg mnie to można tylko liczyć na uczciwość kupującego. Bo tak w sumie to co mu można zrobić ? Kto go zmusi do zwrotu ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Uczciwość? 🤔

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Ziolko39 
Jak to kto? Komornik. Art. 405 k.c.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 A dlaczego zakładasz (sądząc po tym znaku ?), że nie ma uczciwych ?

@medalik_2009 Żeby był komornik to musi być wyrok sądu. Żeby był wyrok to musi być policja i prokurator. A przypuszczam, że będzie "umorzenie, ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu" 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sądzę że są nadal ludzie uczciwi i dlatego moje zdziwienie, że na to się powołujesz.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Ziolko39 jaka policja i prokurator? Jeśli masz wszystko udokumentowane w papierach, to nakaz zapłaty można uzyskać z tego tytułu w trybie uproszczonym, nakazowym. Wystarczy wezwanie dłużnika do uregulowania długu, następnie wniosek do sądu. Wtedy pozwany musi wnieść sprzeciw jeśli chce się uchronić przed egzekucją. Przetestowane na 2 "uczciwych inaczej" klientach, którzy otrzymali przesyłki z towarem, gdzie zapomniała osoba wysyłająca oznaczyć pobrania. Najpierw ładnie poprosiliśmy mailowo i telefonicznie o uregulowanie zaległości, po miesiącu zbywania wystawiliśmy pierwsze wezwanie do zapłaty, po kolejnych kilku tygodniach ostateczne (przedsądowe) wezwanie do zapłaty. PESEL do takiego wniosku uzyskaliśmy w obu przypadkach dość szybko (2-3 tyg. czekania). Później nakaz, komornik i zapłata z odsetkami, kosztami postępowania i kosztami zastępstwa procesowego, ściągnięta.

oznacz moderatorów