anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot części towaru z zestawu. Jaką kwotę powinienem zwrócić?

dwm24
#7 Wielbiciel#

Sprzedaję 2 produkty, których wartość na osobnych ofertach wynosi:

  • Produkt A - cena podstawowa 100 zł
  • Produkt B - cena pozastawowa 50 zł

Kupując te dwa produkty na osobnych ofertach klient musi zapłacić 150 zł

 

Niedawno te produkty połączyłem w serwisie Allegro w zestaw i sprzedaję je 30% taniej, czyli za 105 zł.

 

Klient może dokonać zwrotu i odesłać jeden z dwóch produktów. Jaką wartość powinienem zwrócić za zwrócony produkt. Czy mogę w takiej sytuacji cofnąć udzielony klientowi rabat i zwrócić część środków pomniejszoną o regularną cenę towaru który kinet zatrzymał?

przykład: Klient kupił zestaw i zwrócił tylko produkt A. Za zestaw zapłacił 105 zł. Dokonując zwrotu wpłaty, pomniejszam ją o podstawową cenę produktu, który został u klienta i zwracam tylko różnicę (105 zł - 50 zł = 55 zł).

Czy muszę dokonać zwrotu wartości towaru z proporcjonalnym uwzględnieniem rabatu?

przykład: Klient kupił zestaw i zwrócił tylko produkt A. Za zestaw zapłacił 105 zł (w tym produkt A po rabacie 70 zł a produkt B 35 zł). Dokonując zwrotu wpłaty, zwracam wartość produktu A z uwzględnieniem udzielonego rabatu. Czyli do zwrotu jest 70 zł.

 

Proszę o informację jak mogę zachować się w takiej sytuacji. Czy taka informacja o cofnięciu rabatu w przypadku zwrotu części towaru z zestawu powinna być zamieszczona w moim regulaminie?

 

Pozdrawiam

Sławek 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Vryko
#18 Luminarz#

Zasadniczo - jeżeli rabat jest związany ze sprzedażą towaru w komplecie, i tylko wtedy obowiązuje, informacja na ten temat musi znaleźć się w opisie. Ogólnie zaś powiem tyle, że zadowolony klient wraca, niezadowolony wali nega i tym samym odciąga innych. Sam przelicz, co Ci się bardziej opłaca. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dwm24 Witaj Sławku, gdy Kupujący kupił 2 rzeczy z rabatem i jedną zwraca, to możesz cofnąć rabat i zwrócić pomniejszoną kwotę. Umieszczenie takiej informacji w regulaminie nie jest konieczne, warto to jednak rozważyć, aby uniknąć nieporozumień. Pozdrawiam!  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@la_nika a może by tak zacytować przepisy? dlaczego niekonieczne, co to jest cofnięcie rabatu?

bo takie działanie o jakim piszesz jest dozwolone tylko w pewnych warunkach

i to przy dobrze napisanym regulaminie

pomijam fakt, że kupujący powinien otrzymać także korektę dowodu zakupu paragonu/faktury

@xyz96 czytasz to i nie grzmisz? bo tu konsumenta robią w jajo!

 

oznacz moderatorów

przemek6666
#1 Nowicjusz#

Ja myślę, że klient oczekuje, że zwrócisz mu cenę produktu A sprzed rabatu i wtedy produkt B ma za piątaka. Ty po zwrocie produktu i opłatach allegro jesteś w czarnej d....

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

dwm24 w panelu ,,zamowienia od kupujących,, masz ile ostatecznie klient zapłacił za dany przedmiot i dla świętego spokoju zwrociłbym taką kwotę . Na logikę możesz zlikwidować rabat jak sugeruje 

oznacz moderatorów