anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot niekompletnych przesyłek

nygasss_2006
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

sprzedaję masowo drobne przedmioty. Mam powiązane allegro smart dzięki czemu kupujący za kupienie 9 przedmiotów otrzymuje darmową wysyłkę.

Po otrzymaniu przez klienta przesyłki zwraca mi przesyłkę z mniejszą ilością przedmiotów tego samego typu i żąda zwrotu za powiedzmy 6 tych przedmiotów.

Jest to bardzo uciążliwe przy masowych sprzedażach gdzie około 10% to zwroty niekompletnych przesyłek.

Jak rozwiązać ten problem?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

Vryko
#18 Luminarz#

Nijak. Przyjmować zwroty, do których klient ma prawo. Kupujący się wycwanili i wiedzą,. że darmowa przessyłka jest od 40zł, więc dokupują, a potem zwracają. Nic z tym nie zrobisz, chyba że pozbędziesz się smarta. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

nygasss_2006
#8 Zapaleniec#

Hmm, a co w przypadku gdy wystawię nową aukcję z kompletem czyli 9cioma produktami z darmową wysyłką. Wtedy nie przyjmę niekompletnego zwrotu...

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Nie wiem. Spróbuj. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wtedy przyjmujesz niekompletny zwrot, ale przy zwrocie wpłaty możesz potrącić klientowi odpowiednią kwotę za zmniejszenie wartości rzeczy - kompletu. Klient ma prawo oddać rzeczy używane, uszkodzone, niekompletne.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nygasss_2006 na pewno zmaleje ilość zwrotów i to znacząco ale dalej kumci kupujący a jest ich nie wielu bo nie znają przepisów mogą zwrócić część jak wspomniał @xyz96 Tylko kwestia czy jak zrobisz zestaw to klienci nie zaczną szukać u konkurencji i im odsyłać 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

nygasss_2006
#8 Zapaleniec#

Też prawda. Czyli defacto nie ma skutecznego sposobu na cwaniaka. No chyba, że rezygnacja ze smarta. Coś za coś

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jeśli masz w ofercie koplet kupujący musi zwrócić wszystko i kropka .

Ustawa konsumencka określa jasno ,, sprzedający może wstrzymać zwrot środków do czasu powrotu przesyłki ,, nie wróciło wszystko to czekasz i kupujący też ...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To nie jest prawda. W rejestrze klauzul niedozwolonych UOKiK znajduje się niedozwolony zapis, w którym odmawia się odstąpienia od umowy w przypadku odesłania towaru niekompletnego.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

to jest tak głupie, że do zmiany, albo zwracasz wszystko, albo nie zwracasz nic,
a nie, że kombinujesz byle dostać darmową przesyłkę.. 😐

oznacz moderatorów

nygasss_2006
#8 Zapaleniec#

Ja już się pogubiłem 😲

Nie mniej jednak jak wystawię nową aukcję z kompletem. Kupuje ktoś komplet to zwraca komplet. Z drugiej strony jak ktoś znowu mi wyjmie 3 przedmioty z przesyłki to zaczną się telefony o zwrot za 6 przedmiotów. Ja powiem, że proszę odesłać na własny koszt w nienaruszonym stanie pozostałe 3 wtedy zrobimy zwrot za komplet. I tak w koło komina, czyli wyjdzie na to samo, a nawet jeszcze gorzej.

Chyba prościej będzie jednak zrezygnować ze smarta niż bawić się co chwilę w zwroty.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Jeśli KOMPLET: 1 zawiera 9 czegosi, to nie można odesłać 6,
tzn można, ale po co, skoro nie ma zwrotów 🙂
Ktoś kupuje zgrzewkę wody (6 boteluf), to nie może zwrócić 5, bo kasy nie otrzyma 😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

owszem , ale w przypadku niekompletnego zwrotu możesz naliczyć opłatę manipulacyjną

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Komplet to nie jest 9 szt czegoś. Komplet to taki zestaw elementów, które stanowią całość, a odłączenie 1 szt powoduję zmianę lub utratę funkcjonalności.

Klient ma prawo odesłać 3 z 9 szt, nazwanie tego kompletem nic nie daje.

 

oznacz moderatorów

nygasss_2006
#8 Zapaleniec#

Chyba się nie zgodzę w 100% z Pana wypowiedzią.

Klient decydując się na zakup kompletu zawierającego 9 sztuk produktu zapakowanego w jedno dedykowane opakowanie to nie może sobie od tak odesłać 3 sztuk... Opakowanie zostanie naruszone, uniemożliwi mi to ponowną odsprzedaż.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Możesz podnieść cenę i zrobić 4 czy 5 sztukę gratis , ze zwróconych częściowo sztuk jedna będzie gratisem czyli za 0zł

oznacz moderatorów

nygasss_2006
#8 Zapaleniec#

Problem w tym, że sprzedaję środki ochrony zdrowia i jak ktoś rozpakuje mój przedmiot to taki przedmiot nadaje się tylko do śmietnika. Nie mogę rozdawać tych przedmiotów po dotknięciu przez kogoś...

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@nygasss_2006  Na opakowaniu umieść plombę z informacją , iż po jej zerwaniu towar nie podlega zwrotowi. Może to coś pomoże.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@nygasss_2006 rozpakowane środki ochrony zdrowia z zasady nie podlegają zwrotowi, więc nie ma chyba tematu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

czyli ubytek wartości 100%

oznacz moderatorów