anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot od kupujacego

Kalisz71
#8 Zapaleniec#

Witam, klient kupił ode mnie towar 12.03.2022r opisany był na aukcji ze był uszkodzony itd. Czy mogę mu odstąpić od przyjęcia towaru przed upływem 14dni? Było zaznaczone wyraźnie ze nie działa i ma uszkodzenia. 

A jeśli już od wyśle paczkę a okaże się że towar który mi odesłał był rozkręcony to co wtedy można zrobić? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

@Kalisz71 Jeżeli był opis że uszkodzony to zwrotu w ramach tego uszkodzenia nie musisz przyjąć a jak sprzedajesz jako prywatny sprzedajacy to zwrotów nie musisz wcale przyjmować, co innego z reklamacją która musisz rozpatrzyć jak nie wyłączyłeś jej, masz na to 14 dni od chwili zgłoszenia i możesz ją przyjąć albo odrzucić.

oznacz moderatorów

Kalisz71
#8 Zapaleniec#

Sprzedaje jako firma tylko że na allegro dopiero od ponad miesiąca. Sprzedaje towar outlet. A jak wyłączyć reklamacje ? Podczas dodawania ogłoszenia ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To nie wyłączysz możesz ograniczyć. Zakup konsumencki podlega 14 dniowemu zwrotowi i kupujący ma prawo do zwrotu, poczytaj, warto. Jeżeli zgłasza zwrot to go przyjmij i uważaj bo konsekwencje mogą być, kupujący ma możliwości duże , dyskusja, POK a to może być i dla ciebie nieprzyjemne.

oznacz moderatorów

Kalisz71
#8 Zapaleniec#

Okej dzięki bardzo za pomoc. Miłego dnia pozdrawiam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Naprawdę poczytaj, warto jak chcesz tu sprzedawać, miłego dnia.😐

oznacz moderatorów

Kalisz71
#8 Zapaleniec#

Jednak mam jeszcze jedno pytanie. Czy Jeśli towar który ja sprzedaje jest po zwrotach lub towar powystawowy i mam w warunkach ustalone ze gwarancja ma 1miesiac i dopisane ze gwarancja jest rozruchowa, to czy po upływie tego czasu(1miesiac) klient jak zgłosi ze cos mu przestało działac to tez musze zwracac wszystkie koszta? Bo czytam i nie mogę znaleść.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Rękojmię dla konsumentów przy towarze używanym możesz ograniczyć do 1 roku, nie możesz jej całkowicie wyłączyć. Zwrotów w ogóle nie możesz wyłączyć poza sytuacjami opisanymi w art. 38 ustawy o prawach konsumenta.

Jedynie przy zakupie na firmę możesz wyłączyć przyjmowanie zwrotów jak i rękojmię.

oznacz moderatorów