anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot pieniędzy nie przez PayU Allegro Finanse tylko na konto bankowe klienta - jak to zrobić?

RECORDAR
#7 Wielbiciel#

Klient dokonał zwrotu zakupionego towaru. Zapłata była dokonana przez PayU. Teraz prosi o zwrot pieniędzy na swoje konto bankowe inne niż była robiona wpłata za towar. Jak mam dokonać zwrotu środków na konto bankowe klienta gdy mam na PayU Allegro Finanse zabezpieczone środki na ewentualne zwroty? Również jak w takiej sytuacji wykazać na allegro, że zwrot środków został wykonany?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Ziolko39
#21 Demiurg#

@RECORDAR Możesz mieć problem z odzyskaniem prowizji > wydaje mi się, że Allegro informowało, iż od 01.01.1023 honorują tylko zwroty przez AF > napisz klientowi, że Allegro wymaga zwrotów przez AF na to samo konto, z którego płacił 

oznacz moderatorów

RECORDAR
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc, choć klienta to nie ucieszy ... 🙂

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@Ziolko39  napisał(a):

@RECORDAR Możesz mieć problem z odzyskaniem prowizji > wydaje mi się, że Allegro informowało, iż od 01.01.1023 honorują tylko zwroty przez AF > napisz klientowi, że Allegro wymaga zwrotów przez AF na to samo konto, z którego płacił 


zaskoczyłeś mnie, wydaje się mi że allegro nie zdecyduje się na takie zmiany, bo mogłoby to naruszać prawo.
@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  moglibyście potwierdzić czy allegro  faktycznie będzie wymagać tylko zwrotów przez wasze narzędzia AF

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@RECORDAR 
teoretycznie powinieneś dokonać zwrotu na konto z którego przyszła wpłata ale jeśli podał w odstąpieniu inne dane do wpłaty to według mnie powinieneś dokonać tam wpłatę (konto z którego była wpłat może być zamknięte itp)

Aby otrzymać zwrot prowizji będziesz musiał udokumentować dokonanie zwrotu, musisz mieć zgłoszenie odstąpienia i potwierdzenie dokonania zwrotu ( po zgłoszeniu jeśli nie zrobiłeś przez allegrowe narzędzi odrzucą i wtedy prześlesz potwierdzenia w odwołaniu)

Jeśli chcesz zwrócić przez payu to z zakładki zamówienia dokonując zwrotu przez allegro możesz dokonać wpłaty na poczet zwrotu.

oznacz moderatorów

RECORDAR
#7 Wielbiciel#

Ufff! ależ to skomplikowane 🙂 dziękuję z instrukcję postepowania 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@RECORDAR w formularzu zwrotu kupujący podaje alternatywne konto do zwrotu pieniędzy. Wykonujesz normalny przelew z konta na konto. Składasz wniosek o zwrot prowizji. Jeżeli odrzucą wniosek składasz odwołanie i podpinasz potwierdzenie z banku o dokonanym zwrocie. W zakładce zwroty w decyzji zwrotowa klikasz Odmawiam zwrotu środków i podajesz uzasadnienie, że zwróciłeś bezpośrednio na wskazane konto klienta.

oznacz moderatorów

RECORDAR
#7 Wielbiciel#

O! super ! dzięki !

oznacz moderatorów